عرضه ۳ دستگاه استخراج جدید توسط MicroBT : رقابت ماینرها پیش از هاوینگ بیت کوین

شرکت MicroBT، سه دستگاه ماینر جدید خود را پیش از رویداد هاوینگ بیت کوین عرضه می‌کند. شرکت رقیب یعنی بیت مین نیز قرار است در ماه می مدل های جدید خود را روانه بازار کند.

0 230

به نظر می‌رسد که در آستانه رویداد هاوینگ بیت کوین، رقابت سختی میان شرکت های بزرگ ماینینگ در جریان است. طبق اعلامیه آنلاین شرکت MicroBT ، سه دستگاه استخراج جدید این شرکت به نام های  +WhatsMiner M30S و ++M30S و +M31S به بازار عرضه خواهند شد.

این در حالی است که طبق برنامه ریزی شرکت بیت مین، مدل های جدید ماینرهای این شرکت ، S19 و S19 Pro ، نیز در ماه می روانه بازار خواهند شد.

مدیر ارشد میکروبیتی، چن جیان بینگ، معتقد است که بازار سخت‌افزار استخراج بیت کوین در حال ورود به «دوران سوم» خود است. او از «نسبت مصرف برق پایین، ثبات بالا و خدمات ضمانت یک ساله» به عنوان سه ویژگی واتس‌ماینرهای جدید نام برد. میکروبی‌تی مدتی پیش اعلام کرد که نسبت مصرف برق واتس‌ماینرهای سری ام‌۳۰ می‌تواند به کمتر از ۵۰ وات در هر تراهش (۵۰W/T) برسد. هر چقدر که نسبت مصرف برق پایین‌تر باشد، حاشیه سود استخراج‌کنندگان بیت کوین بالاتر می‌رود.

چن همچنین جزئیاتی در مورد میزان فروش شرکت میکرو‌بی‌تی ارائه کرد. او فاش کرد که این شرکت در سال ۲۰۱۹، ۶۰۰,۰۰۰ واحد واتس‌ماینر سری ام‌۲۰ فروخته است. این در حالی است که میکرو‌بی‌تی در ۲۰۱۸ تنها ۳۰۰,۰۰۰ واتس‌ماینر سری ام‌۳ به فروش رسانده بود. چن گفت رقم فروش سال ۲۰۱۹ حدود ۳۵ درصد کل قدرت پردازش شبکه بیت کوین را شامل می‌شود، در حالی که در سال ۲۰۱۸ این رقم ۹ درصد بود.

هاوینگ باعث کاهش روزانه کسب بیت کوین توسط صنعت ماینینگ از ۱۸۰۰ به ۹۰۰ بیت کوین خواهد شد. طبق مشخصات فنی ذکر شده توسط شرکت MicroBT، ماینر +M30S می‌تواند ۱۰۰ تراهش در ثانیه را با راندمان ۳۴ وات بر تراهش محاسبه کند، در حالی که این اعداد برای ماینر ++M30S به ترتیب برابر با ۱۱۲ تراهش در ثانیه و ۳۱ وات بر تراهش است. ماینر عرضه شده M30S دارای عملکرد ۳۸ وات بر تراهش بوده است.

ماینرهای +M31S و M31S هر دو دارای راندمان ۴۲ وات بر تراهش هستند. هرچند چن گفته است که مدل جدید دارای این گزینه است تا در حالت ولتاژ کم کار کند تا راندمان را به کمتر از ۴۰ وات بر تراهش برساند.

برای مقایسه می‌توان گفت که دستگاه های انت ماینر S19 و S19 Pro به ترتیب دارای توان محاسباتی ۹۵ و ۱۱۰ تراهش در ثانیه و راندمان ۳۴ و ۳۰ وات بر تراهش هستند.

اما نکته بحث برانگیز این است که تمام تولیدکنندگان ماینر به دلیل شرایط کنونی بازار با دوران سختی از نظر فروش مواجه هستند، زیرا عرصه ماینینگ منتظر است تا عملکرد قیمت بیت کوین پس از هاوینگ را مشاهده کند. تولیدکنندگان مهم مجبور شده‌اند تا پس از سقوط قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۲ مارس، قیمت دستگاه های خود را کاهش دهند.

وینسنت ژانگ (Vincent Zhang) رییس بخش فروش شرکت MicroBT طی این مراسم عرضه گفت که قیمت ماینر M30S اکنون از ۲۵۰۰ دلار به ۱۹۶۲ دلار کاهش یافته است. مدل های تازه عرضه شده +M30S و ++M30S به ترتیب دارای قیمت های ۲۷۴۰ و ۳۸۹۹ دلار هستند.

پس از کاهش اخیر قیمت ماینرهای قبلی، تولیدکنندگانی نظیر بیت مین نیز مقداری از هزینه پرداخت شده مشتریانی که پیش خریدهایی با قیمت بیشتر انجام داده اند را برمی‌گردانند. گفتنی است این موضوع، یکی از سیاست های تجاری شرکت است که چندین سال در حال اجرا می‌باشد.

ژانگ گفت شرکت MicroBT نیز چنین سیاستی را اعمال می‌کند تا مشتریان خود را راضی و خشنود نگه دارد. کاربرانی که پیش خریدهایی با قیمت بالاتر از قیمت خرده فروشی انجام داده اند، مقداری از هزینه پرداخت شده را در زمان تحویل به صورت کوپن های نقدی دریافت خواهند کرد.

اگرچه شرکت MicroBT شاهد افزایش سهم خود از بازار دستگاه های ماینینگ در سال ۲۰۱۹ بوده است، اما با مشکلاتی در زمینه تحویل این دستگاه ها در بازه زمانی مقرر و تاخیرهای چند ماهه مواجه شده است. ژانگ گفته است که شرکت MicroBT به ازای هر روز تاخیر در تحویل دستگاه ها، کوپن های نقدی به ارزش ۰.۳ درصد دستگاه های پیش خرید شده را به مشتریان اهدا می‌کند. این نکته نیز قابل ذکر است که شرکت MicroBT گارانتی سری M30 را به یک سال پس از تحویل افزایش داده است که بیشتر از میانگین گارانتی ۶ ماهه این صنعت است.

این ها در حالی است که هاوینگ بیت کوین در ماه می اتفاق خواهد افتاد و پاداش استخراج در شبکه بیت کوین از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ BTC کاهش خواهد یافت.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.