عرضه وایت پیپر‌‌ استیبل کوین فیسبوک در روز ۱۸ ژوئن

بسیاری از اعضای جامعه رمز ارزها چشم انتظار عرضه استیبل کوین فیسبوک هستند. آخرین اخبار به دست آمده از منابع نزدیک به این شرکت نشان می‌‌دهند که وایت پیپر‌‌ پروژه کوین فیسبوک در روز ۱۸ ژوئن منتشر خواهند شد. گفتنی است که فیسبوک قصد دارد از کمک شرکت‌‌های ثالث برای مدیریت رمز ارز خود بهره ببرد تا از متمرکزسازی پروژه جلوگیری کند.

0 94

بر اساس گزارش مجله فینتک و فناوری اطلاعات TechCrunch در روز ۶ ژوئن، منابع خبری بسیاری انتظار دارند که فیسبوک وایت پیپر‌‌ استیبل کوین خود را در روز ۱۸ ژوئن عرضه کند.

این مجله به نقل از منابع نزدیک به ماجرا به شایعات قبلی دامن زده است که فیسبوک پروژه رمز ارزی خود را در ماه جاری ارائه خواهد کرد.

شایعات قبلی بر این اساس بودند که فیسبوک وایت پیپر‌‌ استیبل کوین خود را در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد کرد و بر روی انتقال پول تمرکز خواهد داشت.

بر اساس گزارش TechCrunch، “انتظار می‌‌رود که وایت پیپر‌‌ در روز ۱۸ ژوئن منتشر شده و اصول پروژه مورد نظر را توضیح دهند.”

این تاریخ نیز از سخنان لارا مک‌‌کراکن (Laura McCracken)، رئیس خدمات مالی و شراکت‌‌های پرداختی، به دست آمده است. وی در مصاحبه خود با مجله آلمانی Wirtschaftswoche اذعان داشت که استیبل کوین فیسبوک تنها بر اساس دلار آمریکا نخواهد بود.

وی عنوان کرد،

ارزش کوین فیسبوک بر اساس دسته‌‌ای از ارزهای فیات ثابت خواهد ماند.

پس از اعلامیه فیسبوک مبنی بر ورود به بخش پرداختی، سر و صدای زیادی را به پا کرده است. مدیران اجرایی فیسبوک اعلام کرده‌‌اند که نه تنها پلتفرم رسانه اجتماعی فیسبوک، بلکه شرکت‌‌های خواهر آن یعنی واتس‌‌اپ و اینستاگرام نیز در این پروژه همکاری خواهند کرد.

با این وجود، هنوز هم انتقاداتی در مورد چنین پروژه‌‌هایی وجود دارد و آخرین آنها از جانب شرکت رده‌‌بندی آمریکایی Weiss Ratings مطرح شده است. این شرکت در یکی از پست‌‌های خود عنوان کرد که هدف نهایی این شرکت‌‌ها گسترده‌‌ کردن بازار رمز ارزها نیست، بلکه قصد دارند مسائل تجاری را از دست بانک‌‌ها بیرون بکشند.

خوان ویلاورد (Juan Villaverde)، توسعه‌‌دهنده نرم‌‌افزاری، اذعان داشت،

با این وجود، بسیاری از تحلیلگران مسائل را بدین صورت نمی‌‌بینند. آنها فکر می‌‌کنند نرم‌‌افزارهایی مانند Apple Pay، Google Pay و Alipay می‌‌توانند سیستم مالی جهانی را به چالش بکشند و حتی پلتفرم‌‌های پرداختی خود را جایگزین بانک‌‌ها سازند. اما فکر می‌‌کنم چنین چیزی یک توهم جمعی باشد. واقعیت این است که آنها در حال جایگزین کردن بانک‌‌ها نیستند؛ آنها در حال تبدیل شدن به بانک هستند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.