مروری بر عرضه اولیه سکه بیت‌ کلیو (Bitclave)

بیت‌ کلیو یک بازار جستجوی باز با هدف کاهش قیمت تبلیغات است که قصد دارد با حذف واسطه‌ها این مهم را به انجام رسانده و برای پیشبرد اهدافش از روش جستجوی انگیزشی استفاده کند. Bitclave در این راه رقبای بزرگی مانند گوگل و فیس‌بوک دارد که سهم عمده‌ای از صنعت ۵۵۰ میلیارد دلاری تبلیغات را در اختیار دارند.

0 159
 • نرخ رشد برآورد شده برای سوددهی این کمپانی چیست؟
 • میزان موفقیت Bitclaveبرای خنثی کردن اثر هرج و مرج‌های تبلیغاتی چیست؟
 • آیا Bitclave ایمن است؟

جزئیات کلیدی ICO بیت‌ کلیو (Bitclave)

 • تاریخ آغاز: ۲۸ نوامبر ۲۰۱۷
 • تاریخ پایان: ۸ نوامبر ۲۰۱۷
 • نماد توکن: CAT
 • حداقل میزان تعیین شده برای جذب سرمایه (Soft Cap: 25547000) دلار
 • حداکثر میزان تعیین شده برای جذب سرمایه (Hard Cap:1000000000) دلار
 • کل توکن‌ها: ۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰
 • نرخ مبادله: حدود ۷دلار برای هر توکن
 • ارز رمز قابل پذیرش: BTC ،ETH ،LTC و QTUM
مروری بر عرضه اولیه سکه بیت‌کلیو (BitClave ICO)
مروری بر عرضه اولیه سکه بیت‌کلیو (BitClave ICO)

جامعه Bitclave

 • توییتر: ۱۸.۳ هزار دنبال کننده
 • فیسبوک: ۲۲۶۸۶ لایک
 • مدیوم : ۷۸۰ دنبال کننده

Bitclave چیست؟

بیت‌ کلیو یک بازار جستجوی باز با هدف مناسب نگه داشتن قیمتهای تبلیغات است؛ Bitclave می‌خواهد از طریق حذف واسطه‌ها  قیمت‌ها را به کسب و کارها و مشتریان برگرداند. منظور از واسطه‌ها شبکه‌های تبلیغاتی چندگانه مثل  ادوردز (Adwords)  است که مصرف‌کنندگان و بازارها را از هم دیگر جدا میکنند.

مروری بر عرضه اولیه سکه بیت‌کلیو (BitClave ICO)
مروری بر عرضه اولیه سکه بیت‌کلیو (BitClave ICO)

در بازار تبلیغات پیشنهاد شده به وسیله Bitclave، کسب و کارها می‌توانند مستقیماً مخاطب هدف خود را بیابند و محصولات و خدمات خود را عرضه کنند. برای مثال اگر شما تعمیرگاه دوچرخه را بگردانید، می‌توانید هر کس را که یک دوچرخه دارد پیدا کنید و پیشنهادات خود را مستقیماً به آن‌ها عرضه کنید.

Bitclave برای آوردن مردم به درون این سیستم شکلی از جستجوی انگیزشی را پیشنهاد می‌دهد، ولی با این حال این روش، از جستجوهای اشتراکی (ad-revenue) معمول مثل بینگ ریواردز (Bing Rewards) متفاوت بوده و هدف Bitclave ایجاد سیستمی است که در آن تبلیغ پیشنهادی تنها برای افرادی ظاهر می‌شود که علاقه‌شان را به آن بیان کرده باشند. این سیستم به شرکت‌ها اجازه می‌دهد که تبلیغاتشان را به صورتی هدایت کنند که از بخش بزرگی از خرج‌های بی‌حاصل تبلیغاتی جلوگیری کنند و به آنها این فرصت را می‌دهد که پول بیشتری به شکل تخفیف‌ها، نمونه‌ها و پیشنهادهای آزمایشی وارد خدماتشان کنند. این موضوع که استفاده از تخفیف‌ها، نمونه‌ها و پیشنهادهای آزمایشی، پاسخ قویتری دریافت می‌کند یک اصل اثبات شده است.

مروری بر عرضه اولیه سکه بیت‌کلیو (BitClave ICO)
مروری بر عرضه اولیه سکه بیت‌کلیو (BitClave ICO)

اکوسیستم بیت‌ کلیو به مشتریان این امکان را می‌دهد که روی داده‌های خود کنترل کامل داشته باشند و تصمیم بگیرند که آیا اطلاعات شخصی خود را به فروشندگان نشان دهند یا خیر. این چرخه‌ها به فروشندگانی بازمی‌گردد که قادر به استفاده از اطلاعات گردآوری شده برای ایجاد طرح‌های تشویقی هدفمند هستند.

رقبا

وقتی که نوبت ICOها می‌رسد تا برای دزدیدن آتش از خدایان تلاش کنند، Bitclave یکی از آن‌هایی است که جالب‌تر از بقیه است، زیرا رقبای بیت‌ کلیو شامل گوگل، فیسبوک، بایدو (Baidu) و ضرورتاً همه کسانی هستند که در صنعت تبلیغات یا موتور جستجو فعال می‌باشند.

معیار صحیح موفقیت پروژه Bitclave، سرعتِ گسترش و ترغیب به پذیرش و نیز جذب مشتریان قابل توجه به سمت تبلیغات این کسب و کار است. بیت‌کلیو نه تنها باید برای جذب میلیاردها مشتری تلاش کند، بلکه باید با بعضی از خلاق‌ترین و پیشرفته‌ترین شرکت‌های جهان رقابت کند.

فرصت

صنعت تبلیغات حدود ۵۵۰ میلیارد دلار ارزش دارد و عمدتاً توسط واسطه‌هایی مثل فیس‌بوک و گوگل اداره می‌شود؛ در حالی که صنعت تبلیغات امروزی هنوز نسبتاً موثر است اما چندین ناکارآمدی و ضعف در آن وجود دارد که Bitclave در تلاش برای رفع آنها است. مورد اول در رابطه با ارزشی است که به لطف “ربات ترافیک” (bot traffic) به وجود آمده است. برآورد شده است که ۵۰ % از همه ترافیک‌ها به وسیله ربات‌ها ایجاد می‌شود و تبلیغاتی که به ندرت هدف‌گیری شده‌اند نادیده گرفته می‌شود. مورد دوم، فقدان آزادی کاربران در کنترل داده‌هایشان است که مورد استفاده موتورهای جستجو قرار می‌گیرد.

تیم

Bitclave در سال ۲۰۱۶ بنیانگذاری شد و خارج از  فضای اصلی شرکت گوگل در ویو ماونتین کالیفرنیا (Mountain Veiw, California)  فعالیت می‌کند و این مسئله به این معنی است که بیت‌ کلیو فرصت به کارگیری همه نوع استعدادهای فناوری جستجوی سطح بالا را دارد.

مدیر اجرایی Bitclave، “آلکس بسونوف” (Alex Bessonov) است که تجربه کار با تعداد زیادی از “شتابدهندگان استارت آپ” (startup accelerators) را دارد و نیز به عنوان یک مهندس نرم افزار با مایکروسافت، eBay  و   انفورماتیکا (Informatica) کار کرده است.

مدیر ارشد فنی Bitclave نیز، “پاتریک تاگو” (Patrick Tague) است که در زمینه ایمنی داخلی و تلفن بیسیم همراه تجربه دارد.

جداول زمانی نیز به صورت زیر هستند:

bitclave roadmap
نقشه راه بیت‌کلیو

نکات مثبت Bitclave

Bitclave در تلاش برای حل یک ناکارآمدی عظیم در یک بازار بسیار بزرگ است که حتی ۵/۰ % از این  بازار ۵۵۰ میلیارد دلاری تبلیغات، ۲.۷۵ میلیارد دلار ارزش دارد.

 • بیت‌ کلیو در حال زیر پا گذاشتن مرزهای سرویس‌دهی در دنیای پررونق رمزارزها است.
 • این تیم در حال حاضر،  ۱۶,۵۳۲,۳۴۱ دلار در پیش فروش جمع آوری کرده است .
 • به نظر می‌رسد که حداقل میزان تعیین شده برای جذب سرمایه برای این پروژه و تیم آن در این مقیاس، کاملاً عملی است.

نکات منفی بیت‌ کلیو

 • رقبای Bitclaveکسانی نیستند که بتوان جلوی آن‌ها را گرفت، مگر آنکه شرایطی به وجود بیاید که بتواند لایکهای آن را با گوگل و فیسبوک یکی کند و سبب حفظ سود آن‌ها ‌شود.
 • بیت‌ کلیو در این راه که سرمایه تعداد زیادی از مردم در هر دو قشر مصرف کننده و کسب و کارها را جذب کند، کار بسیار بزرگ و مشکلی دارد.

حرف آخر

ICO بیت‌ کلیو، از قبل توجه زیادی به خود جلب کرده است، اگر شما به این مطلب علاقه‌مند هستید، به شما پیشنهاد می‌شود تلاشتان را بکنید و نگاهی به کاغذ معرفی کسب و کار آن‌ها بیاندازید که در واقع یکی از معدود گزارش‌هایی است که از هر چیزی که این کمپانی به دنبال انجام دادن آن در آینده است، توصیف کاملاً دقیق و کاملی فراهم می‌آرود.

یک نگرانی مهم این است که اگر (و این یک اگر بزرگ است) Bitclave بتواند حتی کمترین تهدیدی ایجاد کند، رقبا چگونه به آن پاسخ می‌دهند. امثال گوگل و فیسبوک نه تنها منابع لازم برای ساخت بلاکچین خود را دارند، بلکه اعتبار لازم برای خریدن Bitclave در آینده را نیز دارا می‌باشند، اما چه شما در بیت‌ کلیو سرمایه گذاری کنید یا نکنید، دنبال کردن این داستان در ماههای آتی جالب خواهد بود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.