عرضه‌ اولیه‌ سکه (ICO): از صفر تا صد

فضای رمز ارزها بدون شک یک فضای عجیب است. شما می‌توانید یک شخصیت منفی باشید و درست یک ثانیه بعد به یک قهرمان مبدل شوید. این همان اتفاقی است که برای سیلور میلر (Silver Miller)، یک وکیل کریپتو، رخ داده است. وقتی او گفت که استارتاپ‌های مرتبط با رمز ارزها (و تا حد زیادی عرضه‌ اولیه‌ سکه) به طور کامل قانونی نیستند، عده‌ی زیادی با هو کردن، او را از روی صحنه و کنفرانس بیرون کردند. حالا شرایط باعث شده تا او برای حرف‌هایش دلیل داشته باشد.

0 247

دیوید سیلور (David Silver) وکیل کریپتو

دیوید سیلور همیشه به رمز ارزها به عنوان یک تکنولوژی انقلابی علاقه‌مند بود. با این حال، او یک وکیل است و تنها او می‌تواند به فهمی در این مسائل دست یابد که از یک سرمایه‌گذار معمولی ساخته نیست. به همین دلیل است که همواره به دنبال موارد غیرقانونی در کسب و کار رمز ارزها بود و زمانی که آن‌ها را پنهان از دیدگان عموم مردم دید، کسی با نظر او هم‌عقیده نبود. او می‌گوید که:«من با وضعیتی شروع کردم که هر کسی مرا «بهتر است با ساول تماس بگیرید» (Better Call Saul) و «آمبولانس تعقیب‌کننده‌ کریپتو» خطاب می‌کرد. من تمام آن‌ها را مانند یک نشان افتخار به گردن انداختم.»

به همین خاطر او باید این صلیب را در هر ارائه و کنفرانسی که شرکت می‌کرد، همراه خود می‌آورد.

با این حال، پیشرفت‌های اخیر بسیاری از نگرانی‌های دیوید سیلور درباره‌ی فضای رمز ارزها را تایید کرد و اینکه چگونه بعضی از استارتاپ‌ها علی‌رغم آگاهی از قانونی‌نبودن کامل مدل خود، در حال فعالیت بودند. برداشت او از عرضه‌ اولیه‌ سکه (ICO) حالا با جبهه‌ای که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بر علیه ICO ها گرفته، مورد حمایت است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار یک منع قانونی را آغاز کرد که بر طبق آن ICO هایی که قادر به ثبت‌نام توکن‌های خود به عنوان اوراق بهادار نباشند، تحریم می‌شوند. دو ICO به همین دلیل با رقمی بالاتر از ۲۰۰ هزار دلار جریمه شدند. همچنین این ماه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار، توسعه‌دهنده‌ی قرارداد هوشمند « اتردلتا » (EtherDelta) را به خاطر فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده با رقم بالایی جریمه نمود.

طوفان تغییر

با این جبهه‌ی جدیدی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار اتخاذ کرده، دیوید سیلور احساس می‌کند فضای رمز ارزها که پیش از این توسط کلاهبرداران اداره می‌شد، می‌تواند از وجود آن‌ها پاکسازی شود. شرکت حقوقی او تا به حال در تعدادی از پرونده‌های تقلب و کلاهبرداری مرتبط با فضای رمز ارزها پیروز شده است. با این همه، او خود را یک وکیل کریپتو در نظر نمی‌گیرد و در این باره چنین می‌گوید:

«در نهایت، من خودم را یک وکیل کلاهبرداری در زمینه‌ی سرمایه گذاری می‌دانم و برای من مهم نیست که چه عاملی پشت از دست رفتن پول افراد است (در حال حاضر این جرم به دست کریپتو اتفاق می‌افتد). این چندان هم پیچیده نیست؛ من فقط می‌گویم که به سرقت پول پایان دهید.»

او حالا پشت جدیدترین نوع جرم است: تعویض سیم‌کارت (SIM Swapping). این دسته‌ای از کلاهبرداری است که به مهاجمان اجازه می‌دهد تا کیف پولِ رمزارز قربانی را از طریق مهندسی اجتماعی و هم‌دستان خود در اپراتورهای بزرگ تلفن همراه در کنترل خود بگیرند. بسیاری تا به حال میلیون‌ها دلار بر سر این روش جدید کلاهبرداری از دست داده‌اند. دیوید وکیل کریپتویی است که از این دست شرکت‌ها به خاطر کلاهبرداری شکایت می‌کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.