عاملین حمله ۵۱% حدود ۱۰۰,۰۰۰ دلار از رمز ارزهای استخراج‌‌شده را به صرافی Gate.io بازگرداندند

چندی قبل شبکه اتریوم کلاسیک (ETC) مورد حمله ۵۱% قرار گرفت و حدود ۵۵ هزار رمز ارز دزدیده شدند. اما صرافی Gate.io اعلام کرده که عامل حمله، ۱۰۰ هزار دلار را به حساب این شرکت بازگردانده است. این صرافی احتمال می‌‌دهد که وی از جمله هکرهای کلاه‌‌سفید باشد، که سعی دارند ریسک‌‌های موجود را بهتر نشان دهند و به دنبال سود شخصی نیستند.

0 77

بر اساس پست منتشرشده در وب‌‌سایت رسمی صرافی رمز ارز Gate.io به تاریخ ۱۲ ژانویه، عامل‌‌ حمله ۵۱% در شبکه اتریوم کلاسیک ۱۰۰ هزار دلار را به این صرافی بازگردانده است.

این شرکت همچنین عنوان کرد که سعی کردند با هکر ارتباط برقرار کنند، اما تاکنون هیچ پاسخی دریافت نکرده‌‌اند و دلیل بازگشت سرمایه‌‌ها را هم نمی‌‌دانند. این صرافی عنوان کرد:

اگر وی این کار را برای سود آن انجام نداده باشد، این امکان وجود دارد که یکی از هکرهای کلاه‌‌سفید (White Hat Hackers) باشد که می‌‌خواهد ریسک‌‌های موجود در اجماع بلاکچین و ایمنی قدرت هش را به مردم یادآوری کند

هکرهای کلاه‌‌سفید دسته‌‌ای از هکرها با اخلاق حرفه‌‌ای قدرتمند هستند که از توانایی‌‌های خود برای اهداف مثبت استفاده می‌‌کنند و به دنبال سود شخصی نیستند. همچنین جارگون فایل (Jargon File)، اصطلاحات مخصوص هکرها و برنامه‌‌‌‌نویسان، این‌‌گونه توضیح می‌‌دهد:

“اصطلاح کلاه‌‌سفید برای یک متخصص ایمنی با اهدافی مشترک به کار می‌‌رود”.

روز ۹ ژانویه، Gate.io تحلیل خود در مورد حمله ۵۱% را به اشتراک گذاشت و به این نتیجه رسید که ۵۴,۲۰۰ کوین اتریوم کلاسیک (به ارزش ۲۷۱,۵۰۰ دلار در زمان حمله) در هنگام هک مذکور دزدیده شده بودند. صرافی رمز ارز کوین بیس روز ۸ ژانویه اعلام کرد که مقدار پول موجود در این نوآرایی بلاکچین بیش از ۱.۱ میلیون دلار به صورت کریپتو بوده است.

Gate.io خاطرنشان کرد که نرخ هش فعلی شبکه اتریوم کلاسیک پایین است و هنوز هم می‌‌توان با استفاده از قدرت کامپیوتری کافی یک حمله ۵۱% دیگر را به انجام رساند. به همین دلیل، تعداد تاییدهای مورد نیاز برای برداشت اتریوم کلاسیک در پلتفرم Gate.io به ۴,۰۰۰ افزایش یافته است تا محافظت بیشتری در مقابل چنین حمله‌‌هایی به وجود آید.

همانطور که Cointelegraph بعدا اعلام کرد، کوین‌‌بیس قبلا نوآرایی عمیقی را در بلاکچین اتریوم کلاسیک شناسایی کرده بود و در روز ۵ ژانویه حمله دوبار خرج کردن رمز ارزها (Double Spend) بروی آن صورت گرفته است. عصر روز ۷ ژانویه، این شرکت چندین حمله دوبار خرج کردن دیگر را در این بلاکچین شناسایی کرده بود.

چارلی لی – موسس لایت‌‌کوین (LTC) – اخیرا عنوان کرد که رمز ارزهای غیرمتمرکز همگی در خطر حمله‌‌های ۵۱% قرار دارند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.