ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین‌‌ از 2 میلیون دلار عبور می‌‌کند

طبق اطلاعات ارائه شده توسط وب سایت آماری بیت کوین‌‌، bitcoinvisuals.com، ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین ‌‌ (BTC)در روز یکشنبه 23 دسامبر از 2 میلیون دلار نیز گذشت.

0 78

علی رغم بازار خرسی دو ساله به همراه سقوط اخیر بازار که “زمستان کریپتو” نامیده می‌‌شود، شبکه لایتنینگ بیت کوین‌‌ در سال 2018 رشد چشمگیری داشته است.

از 23 دسامبر، کانال‌‌های گره که از پروتکل مقیاس گذاری لایتنینگ پشتیبانی می‌‌کردند، توانستند 8/496 BTC را تسهیل کنند و تقریبا به نقطه عطف 500 BTC برسند. در آن زمان، این مقدار حدود 2 میلیون دلار ارزش داشت.

تعداد کانال‌‌هایی که گره‌‌ها را برای اولین بار متصل می‌‌کنند نیز در دو ماه گذشته به صورت چشمگیری افزایش یافته و تا اواخر ماه دسامبر تعداد این کانال‌‌ها به 14352 رسید

طبق توضیحات پیشین کوین تلگراف، مقیاس پذیری یکی از بزرگترین مسائل شبکه بیت کوین‌‌ است. علیرغم پیشرفت‌‌هایی که طی ده سال گذشته صورت گرفته است، این اکوسیستم گاهی اوقات نمی‌‌تواند از پس تعداد رو به رشد کاربران و تراکنش‌‌ها که می‌‌توانند زمان انتظار برای انجام تراکنش را از چند دقیقه به روز افزایش دهند بربیاید.

شبکه لایتنینگ بیت کوین‌‌، یک پروتکل پرداخت لایه دوم است که روی بلاکچین BTC عمل می‌‌کند و هدف آن حل مشکلات مربوط به مقیاس پذیری با استفاده از کانال‌‌های پرداخت است – یک راه امن و سریع برای انجام تراکنش‌‌هایی که بین تعدادی از کاربران انجام می‌‌شوند و تا وقتی که کانال بسته شود در بلاکچین ثبت نمی‌‌شوند.

یک سری گزارش که نشان می‌‌دهند برخی از کسب و کارهای وابسته به کریپتو در حال حاضر در وانفسای این “زمستان کریپتو” سودمند هستند، به پایان سال 2018 اشاره دارند. به عنوان مثال، تعداد ATMهای کریپتو در سراسر جهان به طور پیوسته رشد می‌‌کند و در ماه دسامبر 209 ماشین در سراسر جهان راه اندازی می‌‌شوند.

شرکت کانادایی استخراج BTC به نام Hut 8 در سه ماهه سوم 2018 رکورد 5/13 میلیون دلار را ثبت کرد و GMO، غول IT جهان گزارش داد که کسب‌‌و‌‌کارهای کریپتو این شرکت، اعم از تولید تجهیزات استخراج و صرافی کریپتو آن، در طول همان دوره 6/2 میلیارد ین (8/22 میلیون دلار) به دست آورده‌‌اند.

هرچند، گفته می‌‌شود که برخی از رقبای چینی شروع به فروش کیلویی تجهیزات استخراج در مقایسه با قیمت واحد کرده‌‌اند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.