طرفداران بیت کوین کش جنبش مشابه ” lightning torch ” را آغاز کردند

در طول چند هفته گذشته، طرفداران شبکه لایتنینگ (LN) در یک آزمایش اجتماعی به نام مشعل لایتنینگ (lightning torch) شرکت می‌کنند. این امر مستلزم اشتراک گذاری بخش کوچکی از BTC به همان شیوه تحویل مشعل المپیک است.‌ با ‌گذشت چند هفته از آزمایش LN، یکی‌از طرفداران BCH به نام سایفر گنوم (Cipher Gnome) نسخه بیت‌کوین کش (BCH) این جنبش را در پروتکل سیمپل لجر (Ledger Simple) ایجاد کرد. سایفر گنوم پس از ایجاد torch در ۶ مارس، اعلام کرد که فقط یک مشعل SLP وجود دارد و این توکن نمی‌تواند تقسیم شود. از آن به بعد، درست مانند آزمایش LN، طرفداران BCH مشغول به اشتراک گذاری این توکن نادر در ردیت و توییتر شده‌اند.

0 87

Bitcoin Cash Fans Start 'Torch Passing' Ceremony With a Non-Divisible Token

ایجاد مشعل SLP که نشان می‌دهد تنها یک کوین غیر قابل تقسیم وجود دارد.

مشعل SLP توسط افرادی مانند توسعه دهنده جاش الیتورپ (Josh Ellithorp)، دون وانتون (Don Wonton)، کالین انستاد (Collin Enstad)، نام کاربری خیالی (Imaginary Username)، سوپر نرد (Super Nerd) و مدیر عامل شرکت بیت کوین دات کام (Bitcoin.com) راجر ور (Roger Ver) دست به دست شد. ور بعد از در دست گرفتن این torch ، تصمیم گرفت آن را به پل لمبرت (Paul Lambert) تحویل دهد. ور توضیح داد “مشعل SLP به شخصی منتقل شده است که قبلا سعی داشت از LN برای دریافت زنجیره تراست  (LN Trust Chain) استفاده کند، اما شکست خورد زیرا “سالها طول می‌کشد” تا این زنجیره برای استفاده قابل اطمینان واقعی آماده شود.”

Bitcoin Cash Fans Start 'Torch Passing' Ceremony With a Non-Divisible Token

یک کاوشگر torch SLP.

torch SLP کاملا متفاوت از زنجیره تراست LN است

روز بعد، اسپنسر torch SLP را به دختری به نام لورا در توییتر تحویل داد. طرفداران BCH می‌توانند دست به دست شدن torch SLP را از طریق یک وبسایت ویژه میزبان در گیت هاب که مخصوص پیگیری دست به دست شدن این توکن با طراحی منحصربفرد است، مشاهده کنند.

TORCH

البته، چند تن از طرفدارانLN ایده torch LSP را دوست نداشتند، بنابراین یک نفر تصمیم گرفت که یک نسخه LN را فورک کند و برخی از کاربران آن را به سایر افراد در توییتر انتقال داده‌اند. طرفداران BCH در رسانه‌های اجتماعی توضیح دادند که مشعل SLP کاملا با آزمایش زنجیره تراستLN متفاوت است، زیرا در بسیاری از موارد، غیر قابل اعتماد در نظر گرفته می‌شود. کالین انستاد، طرفدار BCH به تفاوت بین دو آزمایش اشاره کرد و گفت:

یک سری از چیزهایی که باید به آنها توجه کنید: تحویل [مشعل SLP ] با کیف پول بجر (Badgee) غیر کاستدی صورت می‌گیرد. هیچ فاکتورهای طولانی وجود ندارد که بتواند دچار وقفه شود و من نیازی به اجرای یک گره نداشتم. من برای دریافت torch LSP مجبور نبودم مقدار یکسانی ” torch” در کانال داشته باشم.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.