طرح پیشنهادی بورس نیویورک برای ETF بیت کوین

جزئیات جدیدی درباره صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌کوین که توسط Bitwise و بورس نیویورک پیشنهاده شده، منتشر شده است. مدیریت دارایی Bitwise اعلام کرده است که قصد دارد تا این صندوق را در اوایل همین ماه راه‌اندازی کند. چنانچه مجوزهایی لازم صادر شود، این صندوق را باید اولین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس بیت‌کوین در بازار ایالات متحده آمریکا دانست.

0 80

این شرکت گفت که بورس نیویورک قرار است که در آینده‌ای نزدیک پیشنهاد تغییر قانون را بدهد. بورس نیویورک در مدت زمان کوتاهی نسبت تاریخ پیشنهادی خود را ثبت کرد، اما به نظر نمی‌رسد که در هیچ کدام از وبسایت‌های کمیسیون بورس و اورق‌بهادار فهرست شده باشد. احتمالا علت این موضوع تعطیلی دولت آمریکا برای مدت طولانی باشد.

هنگامی که Bitwise برای اولین بار طرح پیشنهادی صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس را اعلام کرد، این شرکت اظهار داشت که طرح مذکور از سایر طرح‌های قبلی متفاوت است، چراکه در این طرح شخص ثالثی اقدام به ذخیره بیت‌کوین‌ها می‌کند. همچنین قیمت را براساس تعداد زیادی از صرافی‌ها و بازارهای لحظه‌ای و آتی تعیین خواهد کرد.

مطابق بخشی از این طرح: “این صرافی معتقد است که طرح پیشنهادی برای تغییر قانون می‌تواند منجر به جلوگیری از اقدامات مجرمانه شود و از سرمایه‌گذاران و منافع عمومی حمایت کند. ” در صندوق‌ سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس که قبلا رد شد، کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار اعلام کرد که نگرانی‌هایی در رابطه با دستکاری بازار دارد.

طرح پیشنهادی بورس نیویورک همچنین به نگرانی‌های مرتبط با دستکاری بازار بیت‌کوین اشاره می‌کند و می‌گوید:

با توجه به ماهیت قابل تعویض بیت‌‌کوین، ارائه‌دهنده شاخص معتقد است که تاثیر بالقوه‌ایی بر شاخص‌ها، ناشی از ارزش صرافی‌های مختلف است که به منظور تلاش برای دستکاری قیمت و حجم دادوستدها انجام می‌شود

در حالی که بورس نیویورک طرح پیشنهادی را مطرح کرده است، هنوز اقدامی در خصوص بررسی این طرح صورت نگرفته است. وکیل شرکت Kobre Kim جیک چروینسکی (Jake Chervinsky) گفته است که: زمان پایانی کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار برای تصمیم‌گیری در مورد صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس با انتشار این طرح مشخص خواهد شد.

پیشنهاد قبلی ETF بیت‌کوین قبلی پیش‌تر رد شد و مورد پذیرش قرار نگرفت. SolidX و VanEck اخیرا تلاش‌هایی در این زمینه انجام داده‌اند. مدیر عامل VanEck جان ون (Jan van) گفته که در حال مذاکره با کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار هستند اما به علت تعطیلی دولت مذاکرات به تعویق افتاده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.