طبق نظرسنجی‌ها جان مک ‌آفی یکی از بانفوذترین چهره‌های کریپتوکارنسی است

این موضوع که جان مک ‌آفی (John McAfee) بدون شک یکی از پر سر وصداترین افراد در دنیای کریپتوکارنسی در رسانه‌های اجتماعی است، اغلب بحث انگیز اما همیشه سرگرم کننده است. یکی از مطالعاتی که اخیرا انجام شده نشان داد که این مشاور استاد قدیمی در حقیقت تاثیرگذارترین چهره‌ معامله‌ کوین‌ها است.

0 87

آیا جان مک آفی چهره‌ قدرتمند توئیتر کریپتو است؟

کلور (Clovr) برای آگاهی از اینکه معامله کنندگان رمز ارز به چه کسی اعتماد دارند، از ۵۰۰ نفر که به ادعای خود طرفدار بلاک چین هستند، درباره چهره‌های تاثیرگذاری که برای آگاهی از دیدگاه‌ها، بروز رسانی‌ها و پیش بینی‌هایشان دنبال می‌کنند، نظرسنجی کرد. از این افراد خواسته شد که از لیستی که شامل تقریبا ۸۰ چهره تاثیر گذار است، چهره تاثیرگذاری را که برایشان اولویت دارد انتخاب کنند و اولویت‌های این افراد با تعداد کلی دنبال کنندگان هر یک از این چهره‌ها در توییتر، فیس بوک، اینستاگرام و یوتیوب ترکیب شد تا رتبه بندی شوند.

جان مک آفی به عنوان تاثیرگذاترین شخصیت شناخته شده بود، ویتالیک بوترین (Vitalic Buterin)، بنیانگذار اتریوم در جایگاه دوم و چارلی لی (Charlie Lee)، سازنده‌ لایت کوین، در جایگاه سوم قرار گرفت. جالب اینجاست که اگر تعداد دنبال کنندگان رسانه‌های اجتماعی را نادیده بگیرید و منحصرا بر فاکتور اعتماد تمرکز کنید، مک آفی – که در گذشته چندین طرح مشکوک را ترویج داده است – همچنان جایگاه اول را به دست می‌آورد.

در واقع،‌این پیشگام آنتی ویروس بین گروه‌های سنی و عقاید سیاسی مختلف بالاترین رتبه را به دست آورد و این موضوع باعث شد محققان نتیجه گیری کنند که “وقتی تاثیر تصمیمات سرمایه گذاران بلاک چین مورد نظر است، مک آفی حرف اول را می‌زند”.

با این حال، محققان چندین نقطه ضعف برای مک آفی عنوان کردند. او در نظر سنجی از زنان در رتبه‌ی پنجم قرار گرفت و تقریبا ۸۵ درصد از پیروانش از یک پلتفرم، یعنی توییتر بودند.

Survey Finds John McAfee Is the Most Influential Crypto Trading Figure

دموکرات‌ها عاشق ETH هستند و جمهوری خواهان عاشقش LTC؟

مک آفی نخستین مقام را در میان جمهوریخواهان و دموکرات ها به دست آورد، که این نشان می‌دهد که تمایلات سیاسی برای کاربران کریپتو اهمیت ویژه‌ای ندارد. چیزی که بیشتر از همه سردرگم کننده است این است که چارلی لی در بین جمهوریخواهان علاقمند به رمز ارز رتبه‌ دوم ‌را به دست آورد، اما در بین دموکرات‌ها حتی در جایگاه پنجم هم قرار نگرفت. به همین ترتیب، ویتالیک بوترین جایگاه دوم را در میان دموکرات‌ها به دست آورد، اما در بین جمهوری خواهان، بین پنج رتبه‌ اول لیست هم قرار‌ نگرفت.

محققان خاطر نشان کردند که از مجموع ۵۰۰ پاسخ دهنده، ۲۶ درصد زن و ۷۴ درصد مرد بودند. رده‌ سنی شرکت کنندگان بین ۱۸ تا ۷۳ با میانگین سنی ۳۲ بود. حدود ۴۲ درصد پاسخ دهندگان جمهوری خواه و ۵۶ درصد دموکرات بودند، و تمام احزاب سیاسی دیگر به علت حجم ناکافی نمونه از نتایج حذف شدند.

Survey Finds John McAfee Is the Most Influential Crypto Trading Figure

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.