ضرر ۱۳.۵ میلیون دلاری وام‌‌دهندگان بازار رمز ارز Poloniex به دلیل سقوط ناگهانی بازار

صرافی رمز ارز Poloniex در آخرین اعلامیه خود خبر داده است که چندین کاربر وام‌‌دهنده در این پلتفرم به دلیل مشکلات پیش آمده در بازار رمز ارز CLAM با ضررهای زیادی روبرو شده‌‌اند. به نظر می‌‌رسد که نبود نقدینگی در این بازار اصلی‌‌ترین دلیل این اتفاق باشد. این صرافی حساب دریافت‌‌کنندگان وام را تا زمان بازپرداخت وام‌‌ها مسدود کرده است.

0 78

وام‌‌دهندگان صرافی رمز ارز Poloniex حدود ۱۳.۵ میلیون دلار به دلیل سقوط ناگهانی اوراق بهادار ضرر کردند. صرافی Poloniex این خبر را روز ۶ ژوئن در یکی از پست‌‌های وبلاگ خود اعلام کرد.

این شرکت روز ۲۶ مه اعلام کرده بود که کاهش شدید قیمت‌‌ها در بازار رمز ارز CLAM باعث شده است که ضررهای مربوط به وام‌‌ها به ۱,۸۰۰ بیت کوین‌‌ برسد که در زمان نوشتن این گزارش برابر با ۱۳.۵ میلیون دلار است. این اتفاق بر ۰.۴% از کاربران تاثیر منفی گذاشت و همچنین باعث شد که وام‌‌های فعال بیت کوین‌‌ تا ۱۶.۲۰۲% کاهش یابند.

این صرافی تمامی حساب‌‌های دریافت کنندگان را مسدود کرده و تا زمان بازپرداخت وام‌‌ها آنها را به همین صورت نگه خواهد داشت. شرکت Poloniex همچنین اذعان داشته است که به محض بازیابی پول از دست رفته، آن را به کاربران زیان‌‌دیده باز خواهد گرداند. این صرافی معتقد است که این سقوط ناگهانی به دلایل بسیاری اتفاق افتاده است:

شدت سقوط ناگهانی قیمت‌‌ها و همچنین نبود نقدینگی در بازار CLAM باعث شد که بازگردانی وام‌‌های سپرده‌‌گذاری‌‌شده در CLAM غیرممکن شود، همانطور که معمولا در بازارهای نقدی می‌‌بینیم. به علاوه، مقدار زیادی از مجموع ارزش وام داده شده به صورت وثیقه‌‌های CLAM درآمده است، بنابراین هردوی سپرده دریافت‌‌کنندگان وام و همچنین وثیقه‌‌ها بیشتر ارزش خود را به صورت همزمان از دست دادند.

صرافی Poloniex ماه گذشته معاملات مربوط به ۹ کوین را در ایالات متحده متوقف کرد. این صرافی اعلام کرد که تصمیم مذکور به دلیل محیط قانونی مبهم در کشور اتخاذ شده است:

هنوز هم مشخص نیست که آیا قانون‌‌گذاران آمریکا این رمز ارزها را به عنوان اوراق بهادار حساب خواهند کرد یا خیر.

ژانویه سال جاری، چندین محقق از ICORating رده‌‌بندی A را به ۱۶% از صرافی‌‌های رمز ارز دنیا دادند. Poloniex نیز در میان آنها قرار داشت و رده سوم را به خود اختصاص داده بود.

پلتفرم ICORating حدود ۱۳۵ شرکت مبادلات رمز ارز را ارزیابی کرده است و حجم معاملات روزانه تمامی آنها بر اساس چهار معیار امنیتی بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار است: امنیت حساب کاربر، امنیت ثبت کننده و دامنه، امنیت وب و محافظت DoS.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.