صندوق مالی کریپتوی تگزاس دو راه جدید برای ارزش گذاری بیت کوین ارائه می‌‌دهد

در مقاله‌‌ای که این هفته منتشر شد، صندوق کریپتوی ایالات متحده تور دمیستر (Adamant Capital، (Tuur Demeester، دو روش جدید برای تعیین ارزش نسبی بازار بیت کوین پیشنهاد می‌‌کند.

0 99

یکی از این روش‌‌ها احساس سرمایه گذاران را می‌‌سنجد: این روش نسبت سود / زیان تحقق نیافته نسبی نامیده می‌‌شود. تغییر موقعیت HPC) HODLer)شاید جالب‌‌تر باشد. Adamant HPC را با اندازه‌‌گیری “فعال بودن” (Liveness) بلاکچین‌‌ می‌‌سنجد.

Adamant مفهوم را به صورت زیر توضیح می‌‌دهد:

یک بلاکچین‌‌ که در آن تمام کوین‌‌ها در یک بلاک واحد حرکت می‌‌کند، در آن لحظه 100٪ زنده است. یک بلاکچین‌‌ دو ساله بدون پاداش جدید بلاک، که در آن دقیقا یک سال پیش تمام کوین‌‌ها در یک بلاک واحد حرکت می‌‌کردند و از آن زمان هیچ تراکنشی صورت نگرفته است، 50٪ زنده است. به عبارت دیگر، اندازه گیری نسبت به طول عمر کلی بلاکچین‌‌ نوسان پیدا می‌‌کند

این ابزار در جایی که مقدار کمی کوین پیش از استخراج وجود دارد، مقدار کمتری به کریپتوکارنسی‌‌ها اختصاص می‌‌دهد. این مقاله در مورد این نوع زنجیره‌‌های می‌‌گوید که:

در صورت مقایسه کریپتوکارنسی‌‌ها، می‌‌توان از فعال بودن برای سنجش سرمایه بازار استفاده کرد، به طوریکه برای ارزهایی که سرمایه بازار آنها از طریق کوین‌‌های استخراج نشده یا معامله شویی با همان چند واحد افزایش یافته است این مقدار نزدیک به صفر خواهد بود

اندازه گیری ارزش واقعی رمز ارز بسیار دشوار است. عوامل متعددی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. ارزش واقعی کوین‌‌های hodler چیست؟ و اگر خطای انسانی آن را نابود کرد؟ آیا این ارزش بی نهایت است، هیچ ارزشی ندارد و یا جایی بین این دو است؟ بلاکچین‌‌ نمی‌‌تواند چنین اطلاعاتی را ارائه دهد. ابزارهایی مانند “تغییر موقعیت” Adamant با پر کرد این شکاف به انسان‌‌ها کمک می‌‌کند.

حرکت کوین‌‌ها در طول افزایش قیمت

تحقیقات Adamant نتیجه‌‌های جالب دیگری نیز دارد، مانند این که کوین‌‌های hodler در حین افزایش قیمت‌‌ها واقعا حرکت می‌‌کنند. Adamant این را “تجارت خودی” می‌‌نامد. این شرکت به این نتیجه نیز رسیده است که کوین بیس تأثیر قابل توجهی بر معیارهایش دارد و نوشت:

به عنوان مثال، یک ناهنجاری در نمودار تغییر موقعیت اخیر منفی ذخایر معنی دار بیت کوین است (دسامبر 2018). با وجود اینکه این موضع در ابتدا موجب نگرانی است، اما ما شواهدی را پیدا کردیم که نشان می‌‌دهد که بخش قابل توجهی از این حرکت از کوین بیس که حدود 5 درصد از کل BTC در گردش را تغییر داده است، سرچشمه می‌‌گیرد

Adamant در آخر به این نتیجه می‌‌رسید که جنبش‌‌های عظیم قیمت hodlerهای جدید صادر می‌‌کنند. آیا این کوین‌‌ها هستند که برای تغییر آدرس‌‌های حرکت می‌‌کنند و با گذشت یک سال پس از تولید ثابت می‌‌مانند؟ به نظر می‌‌رسد که احتمال وقوع این امر بیشتر از تبدیل توده‌‌ای از معامله گران ورودی و خریداران به hodlerها باشد. ذهنیت “hodl” به هیچ وجه یک ذهنیت جهانی نیست. در عین حال که بسیاری از افراد احتکار بیت کوین را به عنوان یک خرید و فروش تامینی بلند مدت می‌‌بینند – که این دیدگاه Adamant کپیتال است – افراد بیشتری در زمان نوسانات شدید با نظر به خرید و فروش بیشتر وارد بازار می‌‌شوند.

Adamant بر این باور است که بواسطه این معیارهای جدید “مشارکت معناداری در گفتگوهای ارزشیابی ” داشته است. با این حال، بازار نوپاتر از آن است که بتوان ارزش واقعی آن را سنجید. نقدینگی بازار یک علامت سوال واقعی است – فروش کل عرضه بیت کوین به معنای واقعی کلمه غیر ممکن است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.