صرافی OKEx محصول “مبادله‌‌ پایاپای دائمی” را راه اندازی می‌‌کند

طبق اخبار منتشر شده در تاریخ 3 دسامبر که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده بود، OKEx‌‌ یک محصول مشتقه به نام مبادله‌‌ی پایاپای دائمی را راه اندازی کرده است.

0 83

مبادله‌‌ دائمی یک ابزار مشتقه‌‌ مجازی است که توسط OKEx‌‌ توسعه یافته است و کاربران را قادر می‌سازد جهت قیمت دارایی‌‌های دیجیتال را حدس بزنند. به نظر می‌‌رسد که مکانیسم آن بسیار مشابه قرارداد آتی است، اما بدون انقاض و تسویه‌‌ی روزانه. هر قرارداد مبادله ارزش معنی دار معادل 100 بیت کوین (BTC) دارد.

طبق اخبار منتشر شده، محصول مشتقه‌‌ی جدید، کاربران را قادر می‌‌سازد تا به صورت همزان مبادله‌‌های دائمی، قرارداد آتی و تجارت نقطه‌‌ای با حاشیه و اهرم را انجام دهند. طبق گزارشات، OKEx‌‌ از تاریخ 11 دسامبر شروع به مبادله‌‌ی دائمی خواهد کرد.

این قرارداد تجاری به کاربران اجازه می‌‌دهد به خرید و فروش ارزهای دیجیتال با قیمت‌‌های از پیش تعیین شده در زمان مشخصی در آینده بپردازند و به سرمایه گذاران و معامله گران این فرصت را می‌‌دهد که هم به موقعیت خرید یک محصول مشتقه‌‌ی مالی و هم به موقعیت فروش یک محصول مشتقه‌‌ی مالی دسترسی پیدا کنند.

لنیکس لای (Lennix Lai)، مدیر بازار مالی OKEx‌‌ خاطرنشان کرد که:

ما دوست داریم به کاربران خود یاداوری کنیم که با توجه به ماهیت بسیار اهرمی آن، استراتژی‌‌های کنترل خطر در معامله نیز به همان اندازه مهم هستند.

در ماه اکتبر OKEx‌‌ بیش از 50 جفت معاملاتی را که نقد شوندگی و حجم معاملات ضعیفی داشتند، از لیست خود خارج کرد. بعدها در ماه نوامبر، این صرافی اعلام کرد که به منظور ایجاد یک محیط تجاری قوی و ارائه‌‌ی بهترین تجربه تجاری برای معامله گران، دومین جفت معاملاتی را به علت ” نقد شوندگی ضعیف” از فهرست خارج می‌‌کند.

در اواخر ماه نوامبر، صرافی ارز دیجیتال پیشروی هوبی (Huobi)، بازار مشتقه‌‌ی هوبی (Huobi DM) را راه اندازی کرد و از این طریق به مشتریان خود اجازه می‌‌دهد تا درگیر معاملات قرارداد رمز ارز با قیمت‌‌های در حال افزایش و در حال کاهش رمز ارز شوند.

طبق گزارش کوین مارکت کپ، در زمان انتشار این گزارش، OKEx‌‌ از لحاظ حجم معاملات روزانه که برابر با 523 میلیون دلار است، دومین بورس بزرگ رمز ارز در جهان است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.