صرافی Bitfinex در پی راه‌‌اندازی معاملات مارجین برای استیبل کوین تتر

بر اساس یک پست وبلاگی که 21 دسامبر منتشر شد، صرافی رمز ارز Bitfinex‌‌ واقع در هنگ‌‌کنگ معاملات مارجین را برای استیبل کوین تتر (USDT) معرفی کرده است.

0 80

Bitfinex‌‌ معاملات مارجین را برای زوج USDT/USD (تتر/دلار آمریکا) راه‌‌اندازی کرده است، که بنابر گزارشات باعث درک بهتر قیمت‌‌ها شده و کاربران را قادر خواهد ساخت تا ریسک‌‌های موجود در استیبل کوین را به خوبی پوشش دهند. طبق این پست، USDT به عنوان وثیقه‌‌ای برای سرمایه گذاری‌‌های مارجین به کار خواهد رفت.

اگرچه معاملات مارجین استیبل کوین در حال حاضر به USDT/USD محدود می‌‌شود، این صرافی در نظر دارد به محض داشتن نقدینگی کافی معاملات مارجین را برای بعضی دیگر از زوج‌‌های استیبل کوین فراهم کند.

در اوایل ماه دسامبر، Bitfinex‌‌ و شرکت فرعی آن Ethfinex چهار استیبل کوین دیگر را به فهرست رمز ارزهای خود اضافه کردند که توسط دلار آمریکا حمایت می‌‌شوند و از جمله‌‌ آنها می‌‌توان به USDC، True USD، پاکسوس (PAX) و جمینی دلار (GUSD) اشاره کرد. این چهار کوین به لیست کوین‌‌هایی مانند DAI، که توسط اتریوم پشتیبانی می‌‌شود و USDT اضافه شدند، تا همگی به نسبت دلار آمریکا معامله شوند.

در اواخر نوامبر، Bitfinex‌‌ تحت بررسی وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) قرار گرفت تا ارتباط آن با دستکاری‌‌های اخیر در بازار رمز ارزها مشخص شود. این نهاد در نظر داشت به جواب این سوال دست یابد که آیا در طول افزایش قیمت‌‌های سال گذشته USDT به صورت مصنوعی برای ایجاد تورم در قیمت‌‌های بیت کوین به کار گرفته شده بود.

وزارت دادگستری نحوه‌‌ توزیع توکن‌‌های جدید توسط تتر و دلیل وارد شدن USDT به بازار از طریق Bitfinex‌‌ را مورد بررسی قرار داد، تا در نهایت به این نکته برسند که آیا از هیچ “حیله‌‌ی بازاری” برای متورم کردن قیمت‌‌های کریپتو در سال‌‌های اخیر استفاده شده است.

پژوهش وزارت دادگستری آمریکا در مورد فعالیت‌‌های Bitfinex‌‌ در راستای تحقیقات اخیر در مورد دستکاری‌‌های بازاری صورت گرفته است. Bitfinex‌‌ و تتر در دسامبر 2017 توسط دولت ایالات متحده احضار شدند، که ظاهرا در مورد ادعاهای مصرانه‌‌ تتر در مورد پشتیبانی شدن USDT توسط دلار آمریکا بوده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.