صرافی Bitfinex حدود 90 میلیون دلار از کیف پول سرد خود خارج کرد

در روزهای اخیر، بسیاری از کاربران صرافی رمز ارز Bitfinex به دنبال خارج کردن سرمایه‌‌های خود از این صرافی بوده‌‌اند، چرا که خبرهایی مبنی بر سوءاستفاده این شرکت از استیبل کوین تتر در فضای رسانه‌‌ای منتشر شده‌‌اند. این صرافی در طی چند روز گذشته در اقدامی عجیب 90 میلیون دلار به صورت رمز ارز از کیف پول‌‌های خود خارج کرده و آنها را به حساب‌‌هایی ناشناس انتقال داده است.

0 101

بر اساس گزارش پایگاه خبری The Block در روز 26 آوریل، صرافی رمز ارز Bitfinex حدود 90 میلیون دلار از کیف پول سرد خود خارج کرده است.

Bitfinex که جزو دارایی‌‌های مالک استیبل‌‌کوین تتر (Tether) می‌‌باشد، دلیل این کار را به صورت عمومی توضیح نداده است. این اتفاقات در شرایطی رخ می‌‌دهند که هر دو شرکت به دلیل سرمایه‌‌های گم‌‌شده با رسوایی‌‌هایی روبرو هستند.

در طول 12 ساعت پیش از این گزارش، Bitfinex مقادیر زیادی از بیت کوین و اتریوم و مقادیر کمتری از کوین‌‌هایی مانند میکر (MKR) را از کیف‌‌ پول‌‌های خود به آدرس‌‌های نامعلوم ارسال کرده است.

همانطور که کوین‌‌تلگراف گزارش داده است، دادستان کل ایالات متحده در نیویورک شرکت Bitfinex را به این متهم کرده که از قدرت خود در تتر سوءاستفاده کرده است تا شکاف 850 میلیون دلاری موجود برای پشتیبانی از این استیبل کوین را جبران کند.

Bitfinex این اتهامات را به صورت عمومی رد و در یکی از پست‌‌های وبلاگ خود اعلام کرده است که هردوی آنها و تتر از لحاظ مالی ایمن هستند.

این مشاجره از توافق صورت‌‌گرفته در میان Bitfinex و شرکت پرداختی Crypto Capital Corp در سال 2018 به وجود آمد. این شرکت می‌‌بایست برداشت‌‌های کاربران را به انجام می‌‌رساند، اما سرمایه‌‌ها را نزد خود نگه داشت و Bitfinex نیز کاری از پیش نبرد.

اعلامیه روز جمعه آنها بدین صورت است:

پرونده‌‌های ذکرشده در دادگاه دادستان کل ایالات متحده کاملا صادقانه عنوان نشده‌‌اند و دارای اتهاماتی اشتباه هستند، که در میان آنها می‌‌توان به کسری بودجه 850 میلیون دلاری اشاره کرد

از سوی دیگر، مطلع شده‌‌ایم که این مقادیر Crypto Capital از دست نرفته‌‌اند، بلکه مصادره شده و در حساب‌‌هایی دیگر نگه داشته شده‌‌اند. ما نهایت تلاش‌‌مان را به کار بسته‌‌ایم تا سرمایه‌‌های مذکور را دوباره به دست آوریم

این برداشت 90 میلیون دلاری با خروج سرمایه‌‌ها از طرف کاربران همزمان است. در میان کاربران می‌‌توان به کارآفرین انگلیسی، آلیستیر میلن اشاره کرد که حدود 1 میلیون دلار از این صرافی خارج کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.