صرافی کوین‌بیس پشتیبانی از برداشت‌های پی‌پال را برای کاربران اتحادیه‌ی اروپا راه‌اندازی کرد

کوین بیس، یکی از صرافی‌های رمز ارز آمریکا ، تابستان سال ۲۰۱۶ قابلیت استفاده از سیستم پرداخت پی‌پال (PayPal) را بر روی پلتفرم خود راه‌اندازی کرد، اما این سیستم پس از چند هفته به دلایل فنی متوقف شد تا اینکه ماه گذشته این امکان بار دیگر تنها برای کاربران آمریکایی کوین بیس فعال گردید. کوین بیس حالا خبر از راه‌اندازی این سیستم برای ساکنان اتحادیه اروپا داده است.

0 86

کوین‌بیس (Coinbase)، عرضه کننده کیف پول و یکی از صرافی‌های رمز ارزی بزرگ ایالات متحده، در حال راه‌اندازی امکانی برای ساکنان اتحادیه‌ی اروپا است که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا برداشت‌های ارزی فیات را در سیستم پرداخت آنلاین پی‌پال (PayPal) انجام دهند. توسعه‌ی این امکان با انتشار یک پست بر روی وبلاگ رسمی این صرافی رونمایی شد.

همانطور که گزارش شد، کوین‌بیس ابتدا در ماه گذشته پشتیبانی از برداشت پی‌پال را برای کاربران آمریکایی خود به راه انداخت. بنا بر گزارش‌ها، توسعه‌ی قسمت اروپایی این سرویس هم برای ساکنان اتحادیه‌ی اروپا و هم برای کسانی که در کشورهای انجمن تجارت آزاد اروپا (European Free Trade Association) یعنی ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس، زندگی می‌کنند، اعمال خواهد شد.

کوین‌بیس پیش از این پشتیبانی از پی‌پال را در تابستان ۲۰۱۶ در خود جای داده بود اما این سرویس را طی چند هفته به دلیل مشکلات فنی متوقف کرد.

تا قبل از انتشار سرویس جدید امروز، ساکنان اتحادیه اروپا و انجمن تجارت آزاد اروپا منحصراً به پرداخت‌های SEPA برای برداشت منابع مالی فیات خود وابسته بودند و آن‌هایی که ساکن بریتانیا بودند، علاوه بر این به « برنامه‌ی پرداخت‌های سریع‌تر » (FPS) هم دسترسی داشتند که از مارس ۲۰۱۸ با کوین‌بیس قابل استفاده بود.

آنطور که گزارش شده، کوین‌بیس در حال حاضر به دنبال تنوع بخشیدن به پشتیبانی رمز ارزها خود درکنار درگاه‌های فیات است. در ماه دسامبر، این صرافی فاش کرد که در حال جستجو و گسترش دارایی‌های فهرست‌شده‌ی خود به بیش از ۳۰ رمزارز در هر تعداد حوزه‌ی قضایی که مقامات تنظیمی اجازه آن را می‌دهند، می‌باشد. در ماه نوامبر، این پلتفرم معامله‌ی خارج از بورس (OTC) را برای مشتریان سازمانی خود راه‌اندازی کرد.

پی‌پال که تعداد کاربران فعال آن در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۸ از ۲۵۴ میلیون عبور کرد، از نظر تاریخی ارتباط پیچیده‌ای با فضای کریپتو داشته است. ‌بنیان‌گذار شرکت، لوک نوزک (Luke Nosek) اخیراً عنوان کرد که اهداف اولیه این شرکت به طرز قابل‌‎توجهی با اهداف رمز ارز ها نزدیک است، او ادعا می‌کند که:

بسیاری از افراد این را نمی‌دانند اما مأموریت اولیه‌ی پی‌پال ایجاد یک ارز جهانی بود که مستقل از مداخله‌ این‌ها باشد، می‌دانید منظورم کارتل‌های فاسد بانک‌ها و دولت‌ها است که در حال پایین‌آوردن ارزش ارزهای خود بودند

اظهارات دوست‌داشتنی نوزک درباره‌ی رمز ارزها توسط مدیر مالی شرکت، جان راینی (John Rainey)، تکرار شده است و این در حالی است که بنیان‌گذار دیگر پی‌پال، مکس لِوچین (Max Levchin)، موضعی طرفدار بلاکچین و شکاک نسبت به بیت‌کوین (BTC) اتخاذ کرده است.

در دسامبر، پی پال یک سیستم پاداش مبتنی بر بلاکچین را برای کارمندان خود ایجاد کرد که قصد ایجاد انگیزه‌ی مشارکت در برنامه‌های مربوط به نوآوری را داشتند. این شرکت همچنین سال گذشته حق امتیازی را در ایالات متحده ثبت کرد تا سرعت پرداخت‌های رمز ارز را تسریع ببخشد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.