صرافی کراکن: دستورات قضایی مقامات آمریکایی مانعی بزرگ برای شروع کار صرافی‌‌های رمز ارز است

مقامات صرافی کراکن درآخرین اظهار نظرهای خود بیان کرده‌‌اند که مقررات کریپتویی در ایالات متحده برای بسیاری از شرکت‌‌ها حکم مرگ را دارند و به همین دلیل بسیاری از شرکت‌‌های شاغل در صنعت رمز ارزها ترجیح می‌‌دهند در این کشور فعالیت‌‌ نکنند. کراکن قبلا هم در مورد این دسته از مشکلات انتقاداتی را به قانون‌‌گذاران آمریکا وارد کرده بود.

0 71

صرافی رمز ارز‌‌ کراکن (Kraken) در آخرین “گزارش شفافیت” خود عنوان داشته است که مدیریت سرویس‌‌های مالی مبتنی بر کریپتو در ایالات متحده به دلیل هزینه‌‌های نامعمول بسیار سخت‌‌‌‌تر شده است.

صرافی کراکن بیان کرده که حجم دستورات قضایی دولت آمریکا در سال 2018 سه برابر شده بود.

این صرافی کریپتوی واقع در آمریکا، که همچنین در کانادا، اروپا و ژاپن فعالیت می‌‌کند، در سال 2018 حدود 315 فراخوان را از طرف نهادهای قانونی آمریکا شامل FBI، HSI، CIA، IRS، SEC و سازمان‌‌های دیگر دریافت کرده است. اما کراکن تنها 160 درخواست را از طرف کشورهای دیگر دریافت کرده، که هزینه‌‌های بسیار بیشتر مورد نیاز برای استارت‌‌آپ‌‌های فین‌‌تک در آمریکا را نشان می‌‌دهد.

Kraken

Annual Law Enforcement Inquiries Received by Kraken

دستورات قضایی دریافت شده از سوی صرافی کراکن – منبع: حساب توییتر کراکن

Inquiries by Country of Inquiring Agency

دستورات قضایی دریافت شده توسط کراکن از سوی کشورهای دیگر – منبع: حساب توییتر کراکن

هزینه‌‌‌‌های مقررات و جلوگیری از پیشرفت صنعت کریپتو

از لحاظ قانونی، فراخوان حکمی است که به اشخاص/شرکت‌‌ها فرستاد می‌‌شود تا مدارک مربوط به یک موضوع را آماده کنند یا اینکه جهت پیشروی کارهای قانونی در دادگاه حاضر شوند. زمانی که مقامات قانونی کلاهبرداری‌‌های بالقوه را بررسی می‌‌کنند، آن‌ها اغلب از نهادهای مالی درخواست مدارک می‌‌کنند.

اگرچه این فرآیند اغلب به بررسی‌‌ها کمک می‌‌کند، اما شرکت‌‌ها با درخواست‌‌های بیشتر و وقت کمتری روبرو می‌‌شوند. عدم پیروی از این مقررات به جرایم مدنی یا جنایی مانند جریمه مالی، زندان یا هردو منتهی خواهد شد. به نظر می‌‌رسد که در حال حاضر طوفان مقرراتی آمریکا، بانک‌‌ها و صرافی‌‌های رمز ارز را دربر گرفته است.

کراکن، که کاربران آمریکایی نزدیک به 20 درصد از کل مشتریان آن را تشکیل می‌‌دهند، هزینه‌‌های سنگین مقرراتی را دلیل اصلی بلاک شدن کاربران آمریکایی از جانب بسیاری از کسب و کارها می‌‌داند. این صرافی عنوان کرد که ماموران تحقیق نمی‌‌دانند برای ساختن چند “پتابایت داده” باید چه تلاش‌‌هایی را انجام دهیم، مخصوصا زمانی که اطلاعات مورد نیاز آن‌ها به تراکنش‌‌های صورت‌‌گرفته مربوط هستند.

کراکن اذعان داشت که

یکی از دلایل سخت بودن فرآیند آماده‌‌سازی مدارک این است که تخصص بسیار زیادی در مورد آن‌ها لازم است و معمولا فراز و نشیب‌‌های زیادی در راه وجود دارند. بعضی از فراخوان‌‌ها تمامی تراکنش‌‌ها را از ما درخواست می‌‌کنند، که می‌‌تواند چندین پتابایت داده را شامل شود، در حالی که آن‌ها تنها به مدارک برداشت پول یکی از کاربران نیاز دارند

تاریخچه

این اولین باری نیست که صرافی کراکن در مورد مشکلات به وجود آمده برای شرکت‌‌های رمز ارز از قانون‌‌گذاران مالی آمریکا انتقاد می‌‌کند. در آوریل 2018، مدیرعامل کراکن جسی پاول از پاسخ دادن به درخواست‌‌های اداره وکلای عمومی نیویورک در مورد صرافی‌‌های رمز ارز خودداری کرده بود و از موعد مقرر آن‌ها به عنوان یکی از دلایل این تصمیم خود نام برد. همچنین پاول این نکته را یادآور شده بود که این صرافی دیگر در نیویورک فعالیت نمی‌‌کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.