صرافی مشهور اروپایی مشتقات رمز ارز، قراردادهای آتی کریپتو عرضه خواهد کرد

خبرگزاری فناوری‌های مالی The Block در ۲۱ فوریه گزارش داد که Eurex، صرافی مشتقات آلمانی که توسط Deutsche Boerse اداره می‌شود، در حال برنامه ریزی برای راه‌اندازی قراردادهای آتی وابسته به دارایی‌های دیجیتال است.

0 87

منابع آگاه به Block گفته‌اند Eurex در حال برنامه‌ریزی برای عرضه قراردادهای آتی مرتبط با ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و ریپل (XRP) است و جهت گفتگو در مورد این محصولات جلساتی با شرکت‌های بازارساز برگزار کرده است.

گزارش شده است که Deutsche Boerse از دسامبر ۲۰۱۷ در حال بررسی امکان عرضه قراردادهای آتی رمز ارز بوده است. سخنگوی این صرافی گفت

ما به قرارداد آتی فکر می‌کنیم که سرمایه‌گذاران خصوصی و نهادی می‌توانند با استفاده از آن از سرمایه گذاری‌های فعلی بیت کوین محافظت کرده و از قیمت‌های رو به کاهش ارزهای سایبری بهره‌مند شوند

در سپتامبر ۲۰۱۸، Deutsche Boerse یک واحد «DLT، دارایی‌های کریپتو و ساختارهای جدید بازاری» ایجاد کرد که به بررسی توان بالقوه این فناوری جهت ایجاد تحول در زیرساخت بازار مالی و همچنین محصولات جدیدی می‌پردازد که این صرافی می‌تواند برای بهبود سبد محصولات خود ارائه دهد.

Eurex که در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده است، یک صرافی مشتقات بین‌المللی است که توسط یکی از بورس‌های پیشرو در جهان، Deutsche Boerse اداره می‌شود. گزارش شده است که Eurex Clearing میزان ۴۹ میلیارد یورو (۵۵٫۵ میلیارد دلار) را مدیریت و ماهانه ۱۲٫۴۹ میلیارد یورو معامله را وصول می‌کند.

در ماه گذشته، Deutsche Boerse اعلام کرد که پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در بستر وام‌دهی اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین آن به دست آمده است، که راه‌اندازی آن برای نیمه اول سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده است. طبق اعلامیه مطبوعاتی Deutsche Boerse، تا به امروز شش بانک آمادگی خود را برای پیوستن به بستر وام‌دهی اوراق بهادار را اعلام و «فرآیند اتصال خود» را آغاز کرده‌اند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.