صرافی رمز ارز Huobi از تتر مبتنی بر اتریوم پشتیبانی می‌‌‌کند

طبق گزارش یک نشریه مطبوعاتی که در 27 فوریه منتشر شد، صرافی رمز ارز Huobi Global، پشتیبانی از نسخه بلاکچین مبتنی بر اتریوم (ETH) استیبل کوین تتر (USDT) را که قیمت آن با دلار آمریکا تعیین می‌‌‌شود، راه اندازی کرده است.

0 93

از امروز، Huobi‌‌‌ خدمات سپرده گذاری و برداشت استیبل کوین بزرگ تتر در هر دو شکلش را ارائه می‌‌‌دهد. توکن به دو شکل توکن اصلی پروتکل لایه آمنی (Omni Layer Protocol) مبتنی بر بیت کوین (BTC) و توکن ERC-20 که اخیرا راه اندازی و بر اساس بلاکچین اتریوم ساخته شده است می‌‌‌باشد.

تتر که در سال 2014 راه اندازی شده، امکان معامله و انجام تراکنش‌‌‌ با استفاده از ارزهای فیات سنتی را در بلاکچین فراهم می‌‌‌کند. تتر دارای دو توکن، USDT و EURT است، که قیمت آنها به ترتیب با نسبت 1:1 با ارزهای فیات دلار و یور تعیین می‌‌‌شود.

تتر در ژانویه 2018 اعلام کرد که از اتریوم بلاکچین پشتیبانی می‌‌‌کند و کاربران را قادر ساخت که از توکن‌‌‌های USDT و EURT سازگار با استاندارد ERC20 استفاده کنند.

طبق گزارش‌‌‌های مطبوعاتی Huobi‌‌‌، تتر ERC20 “فرآیند سپرده گذاری / برداشت بسیار سریع‌‌‌ و راحت‌‌‌تری دارد […] که مزیتی برای معامله گران نهادی و سایر کسانی است که سرعت را مغتنم می‌‌‌شمارند”.

این توکن مبتنی بر اتریوم قابلیت همکاری در پروتکل‌‌‌های مبتنی بر اتریوم و اپلیکیشن‌‌‌های غیر متمرکز را نیز فراهم می‌‌‌کند و در عین حال موجب کاهش کارمزدهای تراکنش و زمان تایید نیز می‌‌‌شود. طبق اطلاعات رسمی به دست آمدهاز وبلاگ تتر، نسخه ERC20 تتر 30-15 ثانیه سریع‌‌‌تر از نسخه‌‌‌ای است که روی پروتکلOmni مبتنی بر بیت کوین اجرا می‌‌‌شود.

مدیر عامل Huobi‌‌‌، لیویو ونگ (Livio Weng) گفت که هدف راه اندازی ERC20 تتر در این پلتفرم، تسهیل انجام معاملات برای معامله گران خرده فروش و نهادی است.

لایه آمنی که در سال 2012 ساخته شد، قبلا به عنوان مسترکوین (Mastercoin) ، یک پروتکل ارز دیجیتال و ارتباطات مبتنی بر بلاکچین بیت کوین شناخته می‌‌‌شد.

اتحادیه اتریوم سازمانی (EEA) که یک انجمن جهانی بلاکچین با بیش از 500 عضو است، اخیرا در مورد راه اندازی یک کارگروه توکن با هدف کمک به توکنیزاسیون سازمانی، با تمرکز بر پشتیبانی از توکن‌‌‌های ERC20 و ERC721 خبر داد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.