صرافی رمز ارز Bisq رابط کاربری و DAO جدید خود را راه‌‌اندازی کرد

صرافی Bisq نرم‌‌افزار خود را بروزرسانی کرده است و به نظر می‌‌رسد که طرفداران این پروژه ویژگی‌‌های جدید زیادی را در اختیار خواهند داشت. تراکنش‌‌ها در Bisq به صورت همتا به همتا صورت می‌‌گیرند و شرکت‌‌کنندگان در آن می‌‌توانند با دریافت توکن‌‌ها BSQ بیشترین قدرت را در تصمیم‌‌گیری‌‌های آینده آن داشته باشند.

0 79

صرافی Bisq نرم‌‌افزار خود را بروزرسانی کرده است و به نظر می‌‌رسد که طرفداران این پروژه ویژگی‌‌های جدید زیادی را در اختیار خواهند داشت. تراکنش‌‌ها در Bisq به صورت همتا به همتا صورت می‌‌گیرند و شرکت‌‌کنندگان در آن می‌‌توانند با دریافت توکن‌‌ها BSQ بیشترین قدرت را در تصمیم‌‌گیری‌‌های آینده آن داشته باشند.

صرافی غیرمتمرکز Bisq نرم‌‌افزار خود را با استفاده از رابط کاربری جدید و همچنین راه‌‌اندازی DAO (سازمان غیرمتمرکز خودگردان) بر روی شبکه آزمایشی (Testnet) ارتقاء داده است.

با عرضه آخرین بروزرسانی (v0.9)، کاربران می‌‌توانند از DAO جدید Bisq استفاده کنند، یک طراحی نرم‌‌افزاری که به شرکت‌‌کنندگان مختلف پاداش خواهد داد، بدون اینکه هیچ نظارتی از جانب افراد دیگر وجود داشته باشد. این پاداش‌‌ها با استفاده از توکن این شرکت BSQ داده خواهند شد.

نحوه کارکرد Bisq

Bisq یک پلتفرم صرافی رمز ارز غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می‌‌دهد بیت کوین خود را به ازای ارزهای فیات یا رمزارزهای دیگر مبادله کنند. Bisq بر روی شبکه P2P (همتا به همتا) اجرا می‌‌شود و به معامله‌‌کنندگان اجازه می‌‌دهد بدون دخالت هیچ شخص دیگری با یکدیگر داد و ستد کنند. این پروژه‌‌ به منظور فراهم آوردن داد و ستدهای خصوصی، ایمن و عاری از سانسور برای معامله‌‌کنندگان به وجود آمده است. Bisq از بیت کوین به عنوان رمز ارز پایه استفاده می‌‌کند و همچنین دسترسی به ارز فیات کشورهای مختلف و رمز ارزهای دیگر را فراهم آورده است.

از آنجا که Bisq یک نرم‌‌افزار متن‌‌باز است، این امکان را در اختیار دارید که مطابق دلخواه خود آن را نصب یا تنظیم کنید؛ در چنین حالتی می‌‌توانید روش پرداخت خود را نیز مشخص کنید. راه‌‌اندازی Bisq بسیار سریع انجام می‌‌شود، چرا که به فرآیند KYC (تایید هویت مشتری) نیازی ندارد و به همین دلیل طرفداران زیادی را دور خود جمع کرده است. به محض نصب و راه‌‌اندازی نرم‌‌افزار می‌‌توانید به لیست معاملات موجود نگاه کرده تا بیت کوین خود را معامله کنید.

سند تضمینی

برای امن نگه داشتن سرمایه‌‌ برای هردوی خریدار و فروشنده، Bisq از سند تضمینی استفاده می‌‌کند که سرمایه و مبالغ معاملاتی تاجرین در یک سند دارای امضاء چند‌‌گانه 2 از 3 نگه داشته می‌‌شود. هر کدام از معامله‌‌کنندگان یکی از کلیدها را نگه می‌‌دارند، در حالی که میانجی کلید سوم را در اختیار خواهد داشت. Bisq از یک سیستم واسط انسانی غیرمتمرکز استفاده می‌‌کند تا مشکلات معامله را حل کند. میانجی‌‌ها کاربران ناشناسی هستند که به دلیل سرمایه‌‌های زیادشان در سیستم مورد اعتماد می‌‌باشند و به صورت تصادفی به معاملات مختلف گماشته می‌‌شوند.

Bisq DAO و توکن BSQ

با غیرمتمرکز بودن منابع Bisq، توسعه‌‌دهندگان می‌‌خواهند از DAO آن استفاده کنند – که اکنون در مرحله شبکه آزمایشی است – تا نحوه مدیریت نرم‌‌افزار را به صورت غیرمتمرکز درآورند. DAO که استراتژی، مدیریت و فعالیت‌‌های پروژه را تعیین خواهد کرد از توکن‌‌های BSQ برای پاداش‌‌ دادن به شرکت‌‌کنندگان استفاده می‌‌کند.

این توکن‌‌ها بر روی بلاکچین بیت کوین به عنوان کوین‌‌های رنگی ذخیره شده‌‌اند؛ مفهومی که نشان می‌‌دهد بخش کوچکی از بیت کوین در واقع ارزشی غیر از خود این رمز ارز را دارد. زمانی که DAO وارد شبکه اصلی شود، کاربران می‌‌توانند از توکن‌‌های BSQ برای پرداخت کارمزد تراکنش‌‌ها در Bisq استفاده کنند، در مورد شرکت‌‌کنندگان آینده پروژه رای دهند و غرامت دریافت کنند.

از زمانی راه‌‌اندازی این پروژه در سال 2014 حدود 25 بیت کوین به آن اهداء شده‌‌اند و از آن‌ها برای ایجاد 2.5 میلیون توکن BSQ استفاده شد. بر اساس مدارک این پروژه، اولین دسته از توکن‌‌های BSQ به شرکت‌‌کنندگانی اهداء می‌‌شود که در طول این‌‌ سال‌‌ها بر روی پروژه کار کرده‌‌اند. با انجام این کار، پروژه بخشی از آینده نرم‌‌افزار را در دست کسانی قرار خواهد داد که آن را تا اینجا آورده‌‌اند.

توکن‌‌های BSQ برای رای دادن و تصمیم‌‌گیری در مورد Bisq DAO مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. همچنین با توزیع BSQ در میان شرکت‌‌کنندگان قبلی در نظر داریم Bisq DAO را به عنوان یک سیستم شایسته‌‌سالاری توسعه دهیم و آن‌هایی که بیشترین کمک را به پروژه کرده‌‌اند، در آینده نیز بیشترین قدرت تصمیم‌‌گیری را در مورد آن خواهند داشت

توکن‌‌های BSQ جدید در زمان درخواست شرکت‌‌کنندگان برای پاداش عرضه خواهند شد. این توکن‌‌ها پس از استفاده توسط کاربران برای پرداخت کارمزد تراکنش نابود خواهند شد. بنابراین، اگرچه دریافت توکن BSQ از طریق پاداش ذخیره کلی آن را افزایش می‌‌دهد، خرج کردن آن‌ها به عنوان کارمزد تراکنش باعث کاهش مقدار کل خواهد شد. همچنین کاربران می‌‌توانند در پلتفرم Bisq بیت کوین‌‌های خود را به ازای BSQ مبادله کنند.

شرکت‌‌کنندگان این پروژه در نظر دارند در سال 2019، DAO را در شبکه اصلی به همراه نسخه 1.0 نرم‌‌افزار ارائه دهند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.