صرافی رمز ارز سوئیسی ShapeShift یک ‌‌سوم تیم خود را اخراج کرد

قبل از این اخبار مربوط به تعدیل نیروی ابرشرکت Bitmain سر و صدای زیادی به پا کرده بود و اکنون یکی دیگر از این شرکت‌‌ها یعنی ShapeShift یک سوم کارمندان خود را اخراج کرده است. همچنین شایعات زیادی در مورد اخراج نصفی از کارمندان ConsenSys وجود دارند و باید دید که در هفته‌‌های آتی چه اتفاقی خواهد افتاد.

0 84

صرافی رمز ارز سوئیسی ShapeShift یک‌‌ سوم تیم خود را اخراج کرده است. این خبر توسط اریک وورهیس، مدیرعامل این صرافی در روز ۸ ژانویه اعلام شد.

بر طبق یکی از پست‌‌های وبلاگی این شرکت به همراه اعلامیه‌‌ توییتری – با عنوان “فائق آمدن بر زمستان کریپتویی ShapeShift و مسیر پیش رو” – ShapeShift 37 کارمند خود را اخراج کرده است و تعداد کلی کارمندان را به دو‌‌ سوم حالت قبلی رسانده است.

در این پست، وورهیس این تعدیل نیرو را به دلیل “چرخه‌‌ بازار خرسی اخیر” عنوان کرده است و خاطرنشان می‌‌کند که “بزرگ‌‌ترین و سخت‌‌ترین تصمیم شرکت تاکنون این بوده است که با عواقب مالی بازار خرسی اخیر روبرو شود”.

همچنین این مدیرعامل در پست خود اذعان داشت که در طول سال ۲۰۱۸، شرکت “از چهار جنبه ضررهای فراوانی را متحمل شد”. وی از مشکلات قانونی، “مشکلات عمومی و ساختاری”، مشکلات مشتریان و مشکلات مالی به عنوان عوامل اصلی یاد می‌‌کند و عنوان کرد که “به هم پیوستن این مشکلات به علاوه عدم تمرکز بر روی محصولات باعث شد که تعدیل نیروی کنونی را داشته باشیم”.

وورهس از تمامی کارمندان اخراج‌‌شده عذرخواهی کرد و پست خود را با خوشبینی به پایان رساند:

در میان ویژگی‌‌های دیگر، دارایی‌‌های کریپتو به مردم اجازه می‌‌دهند خودشان سرمایه ‌‌خود را ذخیره کنند و به صورت مستقیم به هر کشوری که خواستند پول انتقال دهند. چنین قدرتی خارق‌‌العاده و بسیار نوین است

در ماه سپتامبر، وال استریت ژورنال (WSJ) نتایج پژوهشی را منتشر کرد که ۸۸.۶ میلیون دلار به صورت کلاهبردارانه از طریق ۴۶ صرافی انتقال یافته است و ShapeShift با ۹ میلیون دلار در میان آن‌ها قرار داشت.

وورهس بعدا این ادعاها را رد کرد و اذعان داشت که تیم این صرافی به مدت پنج ماه با روزنامه‌‌نگاران WSJ همکاری کرده‌‌ بود، اما “آن‌ها تنها به همکاری وانمود می‌‌کردند”، چرا که اطلاعات فراهم‌‌آمده توسط ShapeShift به شیوه‌‌ای اشتباه جلوه داده شد یا اینکه بخش‌‌هایی از آن حذف شده بودند.

در اواخر ماه دسامبر، Cointelegraph گزارشی را در مورد شایعات تعدیل نیروی انجام‌‌شده توسط شرکت توسعه نرم‌‌افزار بلاکچینی ConsenSys ارائه داد. یکی از منابع نزدیک به این موضوع گفت که تعداد کارمندان اخراجی توسط این شرکت می‌‌تواند بین ۵۰ تا ۶۰ درصد از کل ۱,۲۰۰ کارمند آن باشد.

در یکی از پست‌‌های توییتری دیگر، موسس ConsenSys جوزف لوبین در پاسخ به گزارش تعدیل نیروی این شرکت گفت که:

“ConsenSys کاملا سالم بوده و در حال توازن دوباره اولویت‌‌ها و فعالیت‌‌های خود است، فرآیندی که از نه ماه قبل آغاز شد”. لوبین همچنین عنوان کرد که این شرکت به دنبال پروژه‌‌هایی است که “در راستای چشم‌‌اندازهای تجاری آینده ما قرار دارند”.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.