صرافی رمز ارز اوکراینی Liqui به دلیل نبود نقدینگی تعطیل شد

صرافی رمز ارز Liqui در آخرین بیانیه خود بیان کرده است که به زودی تمامی فعالیت‌‌های خود را متوقف خواهد کرد. حجم معاملات این صرافی در مدت کوتاهی بسیار پایین آمد و همین مسئله باعث شده که فعالیت‌‌ در بازار رمز ارزها دیگر برای این شرکت سودآور نباشد. آنها به کاربران خود اطلاع داده‌‌اند که می‌‌توانند در عرض 30 روز آینده دارایی‌‌های خود را از این شرکت برداشت کنند.

0 92

بر اساس گزارش یکی از رسانه‌های ژاپنی، صرافی رمز ارز Liqui به دلیل نبود نقدینگی فعالیت‌‌های خود را تعطیل کرده است.

Liqui روز 28 ژانویه در وب‌‌سایت خود اعلام کرد که تمامی حساب‌‌های خود را بسته و خدمات خود را متوقف کرده است، چرا که این سرویس‌‌ها در حال حاضر “هیچ سودآوری اقتصادی” برای این شرکت ندارند.

این صرافی رمز ارز عنوان کرد که کاربران خود را از مشکل به وجود آمده مطلع کرده است و برداشت دارایی‌‌های دیجیتال در عرض 30 روز آینده برای آنها ممکن خواهد شد. Liqui همچنین خطرنشان کرد که هیچ تضمینی برای نگهداری از این وب‌‌سایت پس از 30 روز وجود ندارد.

بر اساس داده‌‌های وب‌‌سایت CoinGecko، صرافی Liqui به کاربران خود اجازه می‌‌داد رمز ارز های بیت‌‌کوین، اتریوم و تتر را معامله کنند و همچنین وام‌‌دهی و معاملات ثانویه را برای آنها فراهم می‌‌آورد. در تاریخ 30 دسامبر، حجم معاملات روزانه Liqui به 3.9 میلیون دلار رسید و تنها پس از حدود دو هفته در 12 ژانویه به زیر 180,000 دلار سقوط کرد.

بعد از اخبار مربوط به تعطیل شدن فعالیت‌‌های این صرافی، رن نونر، تحلیلگر کریپتو و میزبان برنامه Cryptotrader در شبکه CNBC، در توییت خود اذعان کرد که انتظار دارد صرافی‌‌های بیشتری به دلیل بازار خرسی تعطیل شوند. وی خاطرنشان کرد که نگهداری از زیرساخت‌‌های صرافی رمز ارز هزینه بالایی دارد و اذعان داشت که بیشتر صرافی‌‌ها از عهده آن برنخواهند آمد.

سقوط بازار رمزارزها در سال 2018 باعث به وجود آمدن مشکلات اقتصادی شدیدی در بعضی از شرکت‌‌های بلاکچینی شده است. در سال 2018، حداقل 340 شرکت رمزارزی و بلاکچینی در بریتانیا تعطیل شدند، در حالی که شرکت چینی بیت مین (Bitmain) مرکز توسعه خود در اسرائیل را تعطیل کرد.

اوایل این ماه، مدیرعامل صرافی سوئیسی ShapeShift اعلام کرد که این شرکت یک سوم تیم خود را تعدیل کرده است و از “بازار خرسی” به عنوان دلیل اصلی این کار نام برد.

صرافی کانادایی QuadrigaCX دیروز اعلام کرد که فعالیت‌‌های خود را به دلیل بازبینی امنیتی متوقف کرده است. با این حال، کاربران Reddit و توییتر بر این باورند که به مدت چند ماه نتوانسته‌‌اند پول خود را از این صرافی برداشت کنند و همین امر عده‌‌ای را به این فکر واداشته است که دلیل اصلی این مشکلات می‌‌تواند ورشکستگی باشد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.