صرافی رمزارز Bitstamp اعلام کرد که با بانک سوئیسی Dukascopy وارد شراکت شده است

صرافی رمزارز Bitstamp در جدیدترین اقدام خود توافقی را با بانک نام‌‌آشنای Dukascopy به دست آورد که بر اساس آن تبادل رمزارزها به ارز فیات و بالعکس در بازار سوئیس به شکلی بسیار کارآمدتر ممکن می‌‌شود. مدیران Bitstamp بر این باورند که چنین کاری شکاف موجود میان بازار رمزارزها و دارایی‌‌های دیگر را کاهش خواهد داد.

0 135

بر اساس اعلامیه رسمی صرافی Bitstamp در روز ۲۵ ژانویه، این صرافی قراردادی را جهت همکاری با بانک سوئیسی آنلاین Dukascopy منعقد کرده است.

Bitstamp از این پس تراکنش‌‌های بیت‌‌کوینی بانک Dukascopy را مدیریت خواهد کرد. مشتریان قادر خواهند بود به حساب خود بیت‌‌کوین ارسال کنند، آنها را به دلار آمریکا تبدیل کنند و در بازار سوئیس به داد و ستد بپردازند. به علاوه تمامی اینها، مشتریان می‌‌توانند سرمایه‌‌های خود را باز هم به شکل بیت‌‌کوین به کیف پول بازگردانند. صرافی Bitstamp معتقد است که این شراکت جدید باعث کم شدن شکاف میان صنعت کریپتو و بازارهای سنتی خواهد شد.

در اکتبر ۲۰۱۸، Bitstamp توسط شرکت سرمایه‌‌گذاری بلژیکی NXMH تصاحب شد و همین شرکت نیز به نوبه خود در اختیار غول رسانه‌‌ای کره‌‌ای NXC Corp قرار دارد. مدت زمان کوتاهی پس از این تصاحب، Bitstamp اعلام کرد که به سمت “گسترش جهانی” پیش خواهد رفت.

همانطور که یکی از رسانه‌ها گزارش داد، یکی دیگر از بانک‌‌های خصوصی سوئیسی با نام Falcon اخیرا پشتیبانی خود برای انتقال و ذخیره رمزارزها را اعلام کرد. با شروع سال جاری، این بانک از چهار رمزارز بزرگ بیت‌‌کوین، بیت‌‌کوین کش، اتریوم و لایت‌‌کوین پشتیبانی می‌‌کند.

اوایل ماه جاری، بانک سوئیسی Vontobel پلفترم جدیدی را برای خدمات کاستدی راه‌‌اندازی کرد که برای بانک‌‌ها و مدیران دارایی فراهم آمده است و به آن‌ها اجازه می‌‌دهد خدمات کریپتویی متنوعی را به مشتریان خود ارائه دهند و از جمله آنها می‌‌توان به خریداری، انتقال و پس‌‌انداز رمزارزها اشاره کرد.

بر طبق یکی از گزارش‌‌ها با نام “وضعیت فناوری اروپا” توسط شرکت لندنی Atomico در دسامبر ۲۰۱۸، شهر سوئیسی زوگ – که با نام “دره کریپتو” شناخته می‌‌شود – به عنوان پررشدترین جامعه رمز ارزی در اروپا معرفی شد.

یکی دیگر از مطالعاتی که توسط شرکت سوئیسی CV VC صورت گرفت این نکته را نشان می‌‌دهد که تعداد شرکت‌‌های مبتنی بر بلاکچین در سوئیس و لیختنشتاین علی‌‌رغم بازار خرسی رمز ارزها روند صعودی داشته است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.