صرافی جدید ادعا کرد که می‌‌تواند سهام AirBnb ، Uber و SpaceX را به توکن تبدیل کند

استارت آپ‌‌های مای‌‌کوین ( MaiCoin ) و زیلیکا ( Zilliqa ) برای راه اندازی یک صرافی توکن امنیتی متمرکز در سنگاپور که از فناوری بلاکچین برای معامله کلاس‌‌های دارایی سنتی استفاده خواهد کرد، یک تیم تشکیل می‌‌دهند.

0 92

Hg Exchange قصد دارد به عنوان یک “راه حل یک مرحله‌‌ای” برای صادرکنندگان، خریداران، فروشندگان و سازندگان بازار توکن، دسترسی به سهام خصوصی و توکن‌‌های امنیتی را برای مشارکت کنندگان فراهم کند.

اچ جی ادعا می‌‌کند که اولین “صرافی عضو محور” در جنوب شرقی آسیا است که به دنبال ادغام صنعت مالی سنتی با فضای نوظهور کریپتو است، که به این معناست هر یک از مشارکت کنندگان پلتفرم باید از واسطه‌‌های مالی مجاز متصل به صرافی عبور کنند.

علاوه بر این، این صرافی اعلام کرد که امیدوار است دسترسی به غول‌‌های فناوری را برای سرمایه گذاران فراهم کند:

“پیش بینی شده است که صرافی اچ جی دسترسی به استارت آپ‌‌هایی با نرخ رشد بالا و همچنین دکاکورن‌‌ها (decacorn) [شرکت‌‌هایی که ارزششان بیش از 10 میلیارد دلار است] مثل اوبر، ایر بی‌‌ان‌‌بی، اسپیس ایکس،گرب (Grab) و دیدی چوشینگ (Didi Chuxing) که در حال حاضر در دسترس سرمایه گذاران متوسط نیستند را فراهم می‌‌کند. ”

اچ جی در ادامه گفت زیلیکا، که قصد دارد تا 31 ژانویه شبکه آزمایشی بلاک چین خود راه اندازی کند، روند تبدیل سهام شرکت‌‌های خصوصی به توکن را تسهیل می‌کند. با این حال، تبدیل سهام موجود به توکن قبل از این هم سابقه داشته است. برای مثال DX.Exchange توکن‌‌های اتریومی را وارد فهرست خود می‌‌کند که طبق گفته خودش با نسبت 1 به 1 توسط سهام معاملاتی که توسط یک واسطه نگهداری می‌‌‌‌شود پشتیبانی می‌‌شوند و Swarm این کار را با سهام یک شرکت خصوصی انجام داده است.

اچ جی اضافه کرد که این امر به بنیانگذاران، کارکنان و سهامداران دیگر این امکان را می‌‌دهد که سهام خود را به پول تبدیل کنند.

الکس لیو (Alex Liu)، مدیر عامل شرکت مای‌‌کوین طی بیانیه‌‌ای گفت: ترکیب سهام خصوصی و دیگر کلاس‌‌های دارایی سنتی با فناوری بلاک چین می‌‌تواند “ دارایی‌‌های که قبلا غیرقابل تبدیل به نقدینگی بودند را تبدیل به پول نقد کند.”

اعضای اولیه

این صرافی با چهار عضو اول خود، که عبارتند از فیلیپ سکیوریتیز (Philip Securities)، پرایم پارتنرز (PrimePartners)، آر اچ تی کپیتال (RHT Capital) و فاندنل (Fundnel)، یک تفاهم نامه‌‌ امضا کرد.

کلوین لی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل فاندنل، طی بیانیه‌‌ای اظهار داشت که سرمایه گذاران آینده، در اثر این روند دیجیتالی شدن که در جریان است، به دنبال دارایی‌‌های مختلف و محصولات بیشتری از حال حاضر خواهند بود.

او گفت:

استراتژی تقدم دیجیتال (digital-first) که توسط اچ جی اکسچنج اتخاذ شده است ارتباطی یکپارچه بین شرکت‌‌های خصوصی و سرمایه گذاران مناسب برقرار کرده و با فراهم ساختن امکان مشارکت سرمایه گذاران با همکاران سازمانیشان، بازار سرمایه را به صورت دموکراتیزه در می‌‌آورد

اچ جی خاطرنشان کرد هر واسطه مالی که در این صرافی ثبت نام می‌‌کند باید برای انجام فعالیت‌‌های خود از اداره پولی سنگاپور (MAS) مجوز داشته باشد. این صرافی برای شرکت در فین‌‌تک رگولاتوری سندباکس (FinTech Regulatory Sandbox) اداره مالی سنگاپور نیز اقدام کرده است. این شرکت اعلام کرد که روند تایید عادی می‌‌تواند چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

سخنگوی اچ جی همچنین اعلام کرد که در حالی که حداقل مبلغ سرمایه گذاری باید کمتر از پلتفرم‌‌های سرمایه گذاری خصوصی فعلی باشد، تنها سرمایه گذاران نهادی یا اعتباردهنده می‌توانند در راه اندازی شرکت کنند. سرمایه‌گذاران شخصی نیز باید از طریق یکی از اعضای صرافی در این فعالیت‌ها شرکت کنند.

موارد استفاده در جهان واقعی

زیلیکا یک پلتفرم بلاکچین عمومی با قدرت بالا را اداره می‌‌کند و ادعا می کند که می‌‌تواند با شاردینگ (Sharding)، که برای پردازش موثرتر تراکنش، بلاک اصلی را به واحدهای جداگانه کوچکتر تقسیم می‌‌کند، مسائل مقیاس پذیری را حل کند. (شاردینگ در نقشه راه اتریوم (دومین بلاکچین بزرگ جهان) نیز وجود دارد، اما تخمین زده شده است که دو سال دیگر عرضه می‌‌شود.)

شنشو دانگ (Xinshu Dong)، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت زیلیکا طی بیانیه‌‌ای گفت:

به جای استفاده از بلاکچین برای بلاکچین، مهم این است که ببینیم فناوری بلاکچین چگونه می‌‌تواند چالش‌‌هایی که مانع از پیشرفت این صنعت می‌‌شوند را حل کند. در صنعت سرمایه گذاری خصوصی، بلاکچین می‌‌تواند استانداردسازی و تقسیم بندی بهتری به ارمغان بیاورد و امکان معامله در یک محیط تحت نظارت با قیمت‌‌های کمتر را فراهم کند

او اضافه کرد:

هدف ما این است که به تمرکز خود روی موارد استفاده در جهان واقعی ادامه دهیم تا سرعت پذیرش جریان اصلی بلاکچین را افزایش دهیم و صنعت را به سمت رشد معنادار پیش ببریم

در عین حال مای‌‌کوین یک پلتفرم صرافی دارایی دیجیتال است که خدمات تجاری و پرداختی را از کشور تایوان ارائه می‌‌دهد. این شرکت عملکردهای صرافی از جمله موتور تطبیق و رفتار سفارش را تولید خواهد کرد.

مای کوین در مورادی که به کاربران مربوط است، تأیید هویت چند عاملی و فناوری امضای تراکنش را برای حصول اطمینان از امنیت فراهم می‌‌کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.