صرافی بیت کوینی Huobi اعلام کرد که بعد از کریسمس تعدیل نیروی خود را شروع خواهد کرد

بازار خرسی ماه‌‌های اخیر بسیاری از شرکت‌‌های بلاکچینی را مجبور کرده بخش بزرگی از کارکنان خود را اخراج کنند. بعد از خبرهای تلخ منتشرشده از Bitmain مبنی بر اخراج نصفی از کارمندان خود، اکنون Huobi نیز می‌‌خواهد تعدیل نیرویی گسترده انجام دهد تا یکپارچگی خود را حفظ کند. بر طبق مقامات این شرکت، آن‌ها همچنان به دنبال بهترین‌‌ها برای استخدام خواهند بود.

0 78

طبق گزارش South China Morning )SCMP)، شرکت استخراج Bitmain Technology و صرافی رمز ارز Huobi اعلام کرده‌‌اند که می‌‌خواهند بخشی از نیروی خود را اخراج کنند، اما هر کدام از آن‌ها به دلایل متفاوت این کار را انجام می‌‌دهند. Bitmain قصد خود برای انجام این کار را از طریق رسانه SCMP و با عنوان “تعدیل کوچک” اعلام کرده است، چرا که در نظر دارد بعد از سیر نزولی بازار در ماه‌‌های اخیر وضعیت تجاری خود را بازسازی کند.

این شرکت اضافه کرد:

بخشی از ماجرا این است که تنها بر روی بخش اصلی ماموریت خود تمرکز کنید. در حال وارد شدن به سال جدید، ما باز هم تلاش خواهیم کرد بهترین استعدادها را از بخش‌‌های مختلف استخدام کنیم.

اگرچه شایعات به این صورت هستند که احتمالا بعد از این بازسازی نصف نیروی کاری Bitmain کار خود را از دست خواهند داد، یکی از سخنگویان این شرکت شایعات مذکور را رد کرد، اما از گفتن تعداد دقیق اخراجی‌‌ها سر باز زد. یکی دیگر از کارمندان ناشناس شرکت، که توسط SCMP نقل شده است، ادعا کرده که این تعدیل نیرو شامل تمامی بخش‌‌های Bitmain خواهد شد، اما وی نیز از تعداد دقیق اخراجی‌‌ها اطلاعی نداشت.

به همین شیوه، شرکت چینی Huobi Group، که به گفته SCMP بیش از هزار کارمند دارد، در انجام فرآیند تعدیل نیرو به Bitmain ملحق خواهد شد، چرا که می‌‌خواهند توسط اخراج کارمندان اضافی ساختار خود را مستحکم سازند. بر خلاف Bitmain، شرکت Huobi به سرعت خاطرنشان کرد که به گسترش تیم خود ادامه خواهد داد تا “داد و ستدهای بنیادین و بازارهای نوظهور خود” را تامین کند.

تعدیل نیروهای زیاد در صنعت بلاکچین

نزول پیش‌‌بینی‌‌نشده بازار کار بسیاری از شرکت‌‌های بلاکچینی را با مشکل روبرو کرد و تعداد زیادی از شرکت‌‌ها را به اخرج کارکنان خود واداشت.

اوایل این ماه، همانطور که CNN گزارش داد، استودیوی تولیداتریوم ConsenSys نوعی از بازسازی را پشت سر گذاشت، از آنجا که این شرکت مجبور شد 60% از نیروی کار خود را برای نجات یافتن در بازار خرسی اخراج کند.

مدیرعامل ConsenSys در نامه‌‌ای به کارمندان خود نوشت، “ما باید دوباره همان ذهنیتی را به دست آوریم که ما را به چیزی که هستیم تبدیل کرد. اکنون در دنیایی بسیار رقابتی زندگی می‌‌کنیم… باید این نکته را درک کنیم که چیزی که ما را به اینجا رسانده مطمئنا ما را به مقصد بدی نخواهد کشاند، هر کجا که می‌‌خواهد باشد…”.

پلتفرم اجتماعی بلاکچینی Steemit نیز درگیر این ماجرا شده است. ند اسکات، مدیرعامل Steemit، با اشاره به روند نزولی بازار اذعان کرد که این شرکت حدود 70% از کارمندان خود را اخراج خواهد کرد و خاطرنشان کرد که به دلیل “افزایش هزینه‌‌های اداره‌‌ کردن تیم‌‌های کامل Steem” و همچنین “بازده کمتر فروش خودکار STEEM”، اکنون ارتقاء بلاکچین بسیار سخت‌‌تر است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.