صرافی بیت فاینکس‌‌ از درآمد 1 میلیارد دلاری از IEO خود خبر داد

مقامات صرافی رمز ارز بیت فاینکس‌‌ چند ماه قبل اعلام کردند که قصد دارند توکن خصوصی این صرافی را عرضه کنند. شرکت‌‌ها و سازمان‌‌های زیادی تاکنون علاقه خود را به این توکن نشان داده‌‌اند. بیت فاینکس‌‌ نیز ادعا کرده است که قادر خواهد بود حدود 1 میلیارد دلار از عرضه این توکن به کاربران درآمد داشته باشد. البته باید منتظر ماند و دید که بازخورد واقعی کاربران در قبال این رمز ارز چه خواهد بود.

0 84

ژائو دونگ، سهام دار صرافی رمز ارز بیت فاینکس‌‌ (Bitfinex)، اذعان داشت که این صرافی درآمد 1 میلیارد دلاری از عرضه اولیه توکن صرافی (IEO) خواهد داشت. این خبر روز 9 مه توسط رسانه خبری CoinDesk منتشر شد.

همانطور که قبلا گزارش شد، برنامه‌‌ریزی برای عرضه توکن مخصوص صرافی بیت فاینکس‌‌ در ماه آوریل آغاز شد و جزئیات بیشتر آن توسط دونگ و مدارک رسمی متعلق به iFinex در اختیار عموم قرار گرفت. iFinex مالک رسمی صرافی بیت فاینکس‌‌ و استیبل کوین تتر (Tether) است.

یکی از وایت پیپرهای منتشرشده توسط بیت فاینکس‌‌ در روز 8 مه تایید کرد که این صرافی قصد دارد تا سقف 1 میلیارد دلار توکن‌‌های “LEO” را عرضه کند که هر کدام 1 تتر قیمت دارند.

ژائو در آخرین پست خود در رسانه پیام‌‌رسان WeChat اذعان داشت که “به احتمال بالا، بیت فاینکس‌‌ فروش مورد نظر را به صورت عمومی صورت خواهد داد”، با توجه به اینکه تاکنون تعهدات رسمی و غیررسمی کافی برای خریداری 1 میلیارد دلار آلتکوین از سرمایه‌‌گذاران خصوصی به دست آمده است.

تعهد غیررسمی به موردی گفته می‌‌شود که سرمایه‌‌گذار بعد از بررسی وایت پیپر توکن LEO می‌‌تواند در مورد خرید آن تصمیم‌‌گیری کند. ژائو قبلا اعلام داشته بود که سرمایه‌‌گذاران قادرند از طریق سپرده‌‌گذاری 10 درصدی تعهد خود را به صورت رسمی درآوند.

با توجه به غیررسمی بودن بعضی از تعهدات هنوز هم این احتمال وجود دارد که بعضی از سرمایه‌‌گذاران از تصمیم خود منصرف شوند. ژائو همچنین عنوان کرد که در این صورت، توکن‌‌های باقی‌‌مانده در اختیار دیگران قرار خواهند گرفت.

همانطور که قبلا گزارش شد، ژائو علاوه بر سهام خود در بیت فاینکس‌‌، مالک پلتفرم معاملات فرابورس بیت کوین DFund نیز است که در سنگاپور واقع شده است.

در عین حال، دادستانی کل ایالت نیویورک اخیرا بیت فاینکس‌‌ را متهم کرد که 850 میلیون دلار از دست داده است و قصد داشته آن را با استفاده از ذخایر تتر جبران کند – استیبل کوین تتر نیز با دسته‌‌ای از انتقادات روبرو شده است که تنها 74% از توکن‌‌های آن توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌‌شود.

به توجه به اینکه تتر این ادعاها را به صورت رسمی رد کرده است – و به همراه بیت فاینکس‌‌ انتقاداتی را متوجه دادستانی نیوروک کرده است – شرکت IFinex مشغول رسیدگی به این پرونده‌‌ها در دادگاه است و توانسته حمایت یکی از قضات نام‌‌آشنای دادستانی نیویورک را به دست آورد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.