صرافی‌‌های رمز ارز در حال حاضر شاهد کمترین حجم معاملات از سال ۲۰۱۷ تاکنون هستند

به نظر می‌‌رسد که بازار خرسی رمز ارز ها هنوز هم به قوت قبل به کار خود ادامه می‌‌دهد. جدیدترین گزارش Diar نشان می‌‌دهد که حجم معاملات صورت گرفته در ژانویه ۲۰۱۹ در کمترین نسبت خود از سال ۲۰۱۷ تاکنون می‌‌باشند. مدیرعامل صرافی بایننس قبلا اعلام کرده بود که این شرکت چندان نگران کاهش حجم معاملات نیست.

0 84

بر اساس یکی از تحلیل‌‌های منتشرشده توسط شرکت تحقیقاتی Diar ، حجم معاملات در ماه ژانویه ۲۰۱۹ به شدت کاهش یافته‌‌ است.

از زمان شروع سال جدید میلادی، صرافی‌‌های رمز ارز حجم معاملات بسیار کمتری را بر جای گذاشته‌‌اند و رکورد جدیدی از سال ۲۰۱۷ تاکنون به ثبت رسیده است. Diar همچنین خاطرنشان می‌‌کند که این دوره برای بزرگترین صرافی‌‌ رمزارز (بایننس) نیز همین آمار پایین را بر جای گذاشته و حجم معاملات آن نسبت به دسامبر ۲۰۱۸ حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است.

صرافی آمریکایی کوین‌‌بیس نیز همین وضعیت را سپری می‌‌کند و حجم معاملات آن در ژانویه به ۱ میلیارد دلار کاهش یافته است، چیزی که از ماه مه ۲۰۱۷ بی‌‌سابقه بوده است.

Coinbase

نمودار حجم معاملات کوین‌‌بیس. منبع: Diar

صرافی رمزارز کره‌‌ای اوکی ایکس (OKEx) شاهد متوقف شدن رشد سه‌‌ماهه در حجم معاملات خود بوده و از مبلغ ۵.۵ میلیارد دلار به کمتر از ۴ میلیارد دلار سقوط کرده است.

OKEx

نمودار حجم معاملات اوککس. منبع Diar

این گزارش همچنین سخنان مدیرعامل صرافی بایننس، چنگ‌‌پنگ ژائو، در نوامبر ۲۰۱۸ را یادآور می‌‌شود، زمانی که وی اذعان داشت این شرکت چندان نگران پایین آمدن حجم معاملات نیست. ژائو در آن زمان عنوان کرد که بایننس تنها یک دهم حجم معاملات ژانویه ۲۰۱۸ را دارد، اما حجم معاملات هنوز هم نسبت به “سه یا چهار سال قبل” بسیار بالاتر بودند.

در ماه دسامبر، یکی از گزارش‌‌های نهاد شفافیت بلاکچین (BTI) عنوان کرد که ۲۵ زوج معاملاتی برتر لیست‌‌شده در وب‌‌سایت CoinMarketCap به صورت جعلی متورم شده‌‌اند و حجم اشتباهی دارند. مدارک واضحی از معامله ‌‌شویی در صرافی‌‌هایی مانند هوبی (Huobi) و HitBTC پیدا شده است، اما نسبت به صرافی اوککس کمتر بود. BTI همچنین صرافی Bithumb را تحلیل کرد و سطح بالایی از معامله ‌‌شویی را در مورد رمزارزهای مونرو، دش، بیت‌‌کوین گلد و زی‌‌کش پیدا کرد.

در ماه ژانویه، Diar تحلیلی را منتشر کرد که نرخ تراکنش‌‌های داخل زنجیره سومین رمزارز بزرگ، اتریوم، در دسامبر ۲۰۱۸ به بالاترین نرخ خود رسید و برابر با ۱۱۵ میلیون بود. Diar عنوان کرد که “از لحاظ تراکنش‌‌های داخل زنجیره، این رمزارز نسبت به ماه اکتبر به ثباتی نسبی رسیده ‌‌است. تعداد تراکنش‌‌ها در اکتبر برابر با ۱۷-۱۶ میلیون بودند”.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.