صرافی‌های ارز رمز هندوستان شاهد رشد سریع معاملات همتا به همتا هستند

در میانه اخبار ممنوعیت ارائه خدمات بانکی از سوی بانک مرکزی این کشور، حجم مبادلات در پلتفرم‌های معامله همتا به همتا ارز رمز هندوستان به سرعت در حال افزایش است. «مدیر عامل یک صرافی ارز رمز محلی به news.Bitcoin.com گفت: «هندی‌ها به شکل شگفت‌آوری در حال استفاده از P2P هستند.» برخی دیگر از صرافی‌های رقیب در همین فضا نیز شاهد تجربیاتی مشابه از سوی کاربران خود بوده‌اند.

0 80

حجم معاملات P2P به سرعت در حال رشد است

علی رغم ممنوعیت بانکداری که از سوی بانک مرکزی هندوستان(RBI) وضع شده است، صرافی‌های ارز رمز هندوستان که خدمات P2P ارائه می‌دهند، شاهد رشد سریع حجم معاملات هستند.

نیسچال شتی (Nischal Shetty)، مدیرعامل صرافی ارز رمز‌نگاری شده هندی Wazirx به news.Bitcoin.com گفت «در یک بازار bear (نزولی / خرسی) بدون خدمات بانکی، هندی‌ها به شکل شگفت آوری از P2P استقبال می‌کنند.» Wazirx سرویس P2P امانی خود را در ۱۰ ژوئیه، یک هفته پیش از اجرایی شدن ممنوعیت RBI راه‌اندازی کرد.

بانک مرکزی هند نهادهای مالی از ارائه خدمات به کسب و کارهای ارز رمزی منع کرد. در حالی که دادگاه عالی این کشور دادخواهی علیه این ممنوعیت را به تعویق می‌اندازد، تعداد فزاینده‌ای از صرافی‌های هند راهکاری خود را در خصوص مشکلات بانکی مانند معاملات P2P و راه‌اندازی خودپردازهای ارز رمزنگاری شده پیاده کرده‌اند.

شتی به news.Bitcoin.com گفت:

همتا به همتا برای Wazirx بسیار مناسب است. این سیستم به ما کمک می‌کند تا حجم معاملات روزانه خود را نیز افزایش دهیم. چند روز پیش ما برای اولین بار طی سه ماهی که فعالیت خود را آغاز کرده‌ایم به حجم روزانه معاملاتی ۱۰۰ BTC رسیدیم … و از ۵ میلیون دلار P2P عبور کردیم.

این صرافی فاش کرد که در پایان ماه سپتامبر، حجم معاملاتی آن ۳۵ درصد رشد کرده و به طور مستمر در آن ماه به حجم معاملاتی روزانه ۵۰ BTC رسیده است.

برخی دیگر از خدمات P2P

گزینه P2P به راه محبوب هندی‌ها برای نقد کردن سکه‌هایشان تبدیل شده است. اخیرا صرافی ارز رمز Instashift یک نظرسنجی را از کاربران خود ترتیب داد و دریافت که اکثر ۵۰ شرکت‌کننده ترجیح می‌دهند تا ارزهای رمز‌نگاری شده خود را از طریق خدمات همتا به همتا نقد کنند. Instashift خدمات معامله بیش از ۸۰ ارز رمز‌ را ارئه می‌دهد. با جامعه‌ای که بیش از ۹۰۰ عضو آن از پلتفرم P2P استفاده می‌کنند، این صرافی به news.Bitcoin.com گفت: «ما به طور میانگین هفته‌ای حدود ۲ تا ۵ میلیون روپیه (۲۷٫۱۹۴ تا ۶۷٫۹۸۵ دلار) در هندوستان به دست می‌آوریم و حجم معاملات کانادا و نیجریه نیز خوب به نظر می‌رسند.

Coindcx همچنین به کاربران خود اجازه می‌دهد تا بیش از ۸۰ ارزهای رمز‌نگاری شده را به روپیه هند تبدیل کنند. بر اساس گفته‌های وبسایت این صرافی، پلتفرم همتا به همتای Dcxinsta آن به کاربران اجازه می‌دهد تا ارز رمز‌ها را «بلافاصله و در کمتر از ۶۰ ثانیه به روپیه تبدیل کنند.» روز پنجشنبه، Coindcx اعلام کرد که «دفتر سفارش باز روپیه» اکنون در صرافی قابل دسترس است و بنابراین کاربران اکنون می‌‌توانند سفارش‌های محدود شده برای معامله به روپیه را درخواست کرده و به وسیله کیف پول روپیه‌ای خود شاهد یک دفتر سفارش کامل باشند.»

مدیر عامل Coindcx سومیت گوپتا (Sumit Gupta) به news.Bitcoin.com گفت که «کف خرید و فروش تمامی کاربران در این صرافی ۱۰ روپیه است (تقریبا ۱۰ سنت)» و تاکید کرد که «تمامی هندی‌ها اکنون می‌توانند در ارز رمز سرمایه گذاری کنند.» او همچنین اعلام کرد که: ما بازخوردی فوق‌العاده از کاربران خود دریافت کردیم و میانگین تعداد سفارش‌ها بیش از ۱۰ عدد به ازای هر کاربر Dcxinsta است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.