صاحبان مقادیر عظیم بیت کوین کش از ماه فوریه شروع به جمع‎آوری ۱ میلیون BCH کرده‎اند

طی دو هفته گذشته، قیمت رمز ارزها، نوسانات چشمگیری را تجربه کرده و در طول این مدت، ناظران بار دیگر شاهد تحرک نهنگ‎های بیت کوین (دارندگان مقادیر عظیم این رمز ارز) بوده‎اند. داده‎های حاصل از تحلیل بلاکچین نشان می‎دهد که طی ۴۸ ساعت گذشته کیف پول‎های عظیم ناشناس، بیش از ۲۰۰۰۰ بیت کوین (۱۰۱ میلیون دلار) افزایش موجودی داشته‎اند که این نشان‎دهنده یک مهاجرت بزرگ دیگر به سوی بیت کوین است که از ماه فوریه تا کنون بی‎سابقه بوده است. علاوه بر این نهنگ‎های بیت کوین کش در پنج هفته گذشته به میزان ۱.۱ میلیون BCH جمع‌آوری کرده‎اند.

0 92

نهنگ‎ها در هفته گذشته به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار، بیت کوین جمع‌آوری کرده‎اند

ناظران این نهنگ‎ها بار دیگر با کنترل فهرست اوردرهای صرافی‎ها و معاملات بلاکچین، برآنند تا سرنخ چرخه بزرگ بعدی بازار را کشف کنند. وبسایت news.Bitcoin.com در ماه فوریه گزارش داد که دارندگان مقادیر عظیم بیت کوین، از ۱۷ دسامبر ۲۰۱۸ تاکنون بیش از ۱۵۰۰۰۰ بیت کوین (معادل ۷۶۲ میلیون دلار) جمع‌آوری کرده‌اند. به‎طور مشابه پنج دارنده بزرگ بیت کوین کش از زمان مشابه سال گذشته موفق به جمع‌آوری ۱۳۸.۰۱۴ BCH (معادل ۳۹ میلیون دلار) شده‌اند. پس از یک دوره انباشت، ارزش فیات معادل هر دو رمز ارز بسیار کمتر از ارزش فعلی آن شد. به‎طوری که هر BTC به قیمت ۳۸۰۰ دلار و هر BCH به ۱۳۵ دلار رسید. در تاریخ ۱۲ آوریل ارزش BTC در صرافی‎های جهانی به بیش از ۵۰۰۰ دلار و BCH به ارزش متوسط ۲۸۵ دلار رسید. طی چند روز گذشته ناظران شاهد انتقال مقدار کلی ۲۰۳۷۸ بیت کوین (معادل ۱۰۱ میلیون دلار) از کیف پول‎های ناشناس به کیف پول‎های ناشناس و صرافی‎های دیگر بوده‎اند.

ناظران نهنگ‎ها: دارندگان مقادیر عظیم بیت کوین کش از ماه فوریه، ۱ میلیون بیت کوین کش جمع‎آوری کرده‎اند

به عقیده کارشناسان بلاکچین این کیف پول‌ها در پی فروش بیت کوین‌ نیستند، چرا که ۹۹۳۹ به‌طور جداگانه به یک کیف پول ناشناس و ۱۰۴۳۹ بیت کوین دیگر نیز به یک کیف پول ناشناس تصادفی دیگر منتقل شده‌اند. پس از این جابجایی‎ها ناظران متوجه میزان قابل توجهی از تجمع بیت کوین شدند که ۴۲۶۱۶ BTC (معادل ۲۱۵ میلیون دلار) از آن طی ۲۴ ساعت اخیر از چندین صرافی رمز ارز خارج شده است. پلتفرم‎های تجاری که شاهد خروج مقادیر عظیم رمز ارز بوده‎اند، شامل Poloniex، Bittrex، Binance، Huobi، Okex، Kraken، Coinbase و Korbit هستند. جابجایی ۴۲۰۰۰ BTC زمانی اتفاق افتاد که قیمت بیت کوین در صبح روز ۱۲ آوریل به زیر ۴۹۰۰ دلار رسید.

سیاست‎های بانک‎های مرکزی باعث افزایش ذخیره رمز ارز شد

در تاریخ ۱۰ آوریل قیمت بیت کوین به بیت استمپ (Bitstamp) به بیشینه ۵۳۴۵ دلار رسید و Travis Kling از شرکت Ikigai Asset Management و Naeem Aslam تحلیل‎گر ارشد بازار در Think Markets، نشان دادند که منشأ این افزایش قیمت، ذخایر بانک فدرال بوده است. تقریباً بلافاصله پس از آن که گزارش کمیته بازارهای آزاد فدرال ایالات متحده (FOMC) مبنی بر عدم تغییر سیاست‎های نرخ سود از سوی بانک مرکزی منتشر شد، قیمت رمز ارزها بیش از ۲۰% رشد کرد. Kling، Aslam و Sid Shekhar تحلیل‎گر داده‌ در Tokenanalyst، متوجه شدند که کیف پول‎های نهنگ‎های کریپتو، طی چند ماه گذشته و به ویژه پس از انتشار تصمیم بانک مرکزی درباره ذخایر فدرال، مقادیر عظیمی از رمز ارز را جمع‎آوری کرده‎اند.

بیت کوین کش

UTXO یا خروجی تجمعات معاملات خرج نشده BCH(سمت چپ) و BTC (سمت راست) از تاریخ ۱۲ آوریل ۲۰۱۹.

نشانه بزرگی از این جمع‎آوری نیز در رشد خروجی تجمعات معاملات خرج نشده (UTXO) شبکه BTC و BCH قابل مشاهده است. اندازه UTXO هر دو دارائی به‌طور چشمگیری رشد کرده است که از زمان بیشینه قیمت‎های بازار در سال ۲۰۱۷ تا کنون، بی‎سابقه است. تجربه تاریخی نشان می‎دهد که زمانی که اندازه UTXO رشد کرده و جمع‎آوری رمز ارزها با این سرعت اتفاق می‎افتد، طی چند ماه آینده یک روند صعودی دیگر تکرار خواهد شد.

از تاریخ ۲۵ فوریه در کیف پول‎های نهنگ‎های بیت کوین کش، به میزان ۱.۳ میلیون BCH جمع‎آوری شده است

تحقیقات ما از ماه فوریه نشان می‎دهد که ذخایر نهنگ‎های ثروتمند BTC، چیزی بین ۱ تا ۱۰۰ BTC در ماه آوریل کاهش یافته است. در ماه فوریه، ۱۰۰ نفر دارنده بزرگ بیت کوین، چیزی در حدود ۵۹۰۸۵۰۱ BTC در اختیار خود داشتند؛ اما از آن زمان تا کنون، ۱۲۹۱۴ BTC (معادل ۶۵ میلیون دلار) از حساب‎های این افراد منتقل شده است. طبق گزارش ما در ماه فوریه، بزرگترین دارندگان بیت کوین کش، از آن زمان، مقادیر زیادی BCH جمع‌آوری نموده‎اند. ثروتمندترین نهنگ‎های BCH موفق شده‌اند تا زمان انتشار این گزارش، ۱۳۳۰۴۱۵ BCH (معادل ۳۷۷ میلیون دلار) جمع‌آوری کنند. این نشان می‎دهد که بسیاری از نهنگ‎های BCH به آینده ارزهای غیرمتمرکز خوش‎بین هستند. جهش ۹۵ درصدی هفته گذشته بیت کوین کش نیز نشان می‎دهد که بازارهای این رمز ارز، شاهد رشد چشمگیر تقاضا بوده‌اند.

بیت کوین کش

به سختی می‎توان گفت، زمانی که تمام این سکه‎ها شروع به خرج شدن کنند و همچنین درصورت افزایش قیمت چند میلیون دلاری، هدف بعدی این نهنگ‎های غول‎آسای کریپتو چه خواهد بود. بسیاری از معامله‎گران معتقدند که کف قیمت اغلب رمز ارزها، قیمت کنونی آن‎هاست و بر همین مبنا معامله‎گران بازار، فاز ذخیره رمز ارز را آغاز کرده‌اند. سایر ناظران هنوز بسیار مردد هستند و گمان می‎کنند که در آینده شاهد افت شدید دیگری خواهیم بود؛ به‎طوری که کف قیمت به مراتب پایین‎تر از قیمت فعلی خواهد بود. Vinny Lingham، تحلیل‎گری که اغلب پیش‎بینی‎های او به تحقق پیوسته (و اخیراً نیز شرکت اوراکل به پیش‎بینی‎های او استناد کرده بود)، معتقد است که چنانچه بیت کوین بتواند ۲۴ تا ۴۸ ساعت در محدوده قیمتی بالای ۶۲۰۰ دلار مقاومت کند، بازار آن گاوی باقی خواهد ماند. با این‎حال موضوع پر اهمیت در حال حاضر این است که نهنگ‎های BTC و BCH در حال جابجایی مقادیر عظیمی از سکه‎ها هستند و به نظر می‎رسد نهنگ‎ها همیشه پیش از عموم مردم، خود را برای رشد یا نزول بازار آماده می‎کنند.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.