شیلی مالیات بندی درآمدهای کریپتو را از سه ماه دوم سال 2019 شروع می‌‌کند

شیلی مالیات بندی رمز ارزها را از ماه آوریل شروع می‌‌کند، زمانی که مالیات دهندگان مالیات بر درآمد سالانه خود را پرداخت می‌‌کنند، اما نرخ آن هنوز مشخص نیست. طبق گزارش رسانه‌‌های محلی، اداره مالیات بر درآمد کشور دارایی‌‌های کریپتو را مشمول فرم بازپرداخت مالیات بر درآمد سالانه می‌‌کند که به عنوان “درآمد خود و یا درآمد واسطه از شرکت‌‌هایی که درآمد موثر خود را اعلام می‌‌کنند، اعلام می‌‌شود.

0 77

سرمایه گذاران برای درآمدهای کریپتوی خود مالیات می‌‌پردازند

دایاریو بیت‌‌ کوین (Diario Bitcoin) به نقل از جمع کننده مالیاتی کشور، سرویس درآمد داخلی گفت: شیلی در سال 2018 رمز ارز‌‌ها را از قوانین مالیات بر ارزش افزوده معاف کرد و آن‌ها را جزو “دارایی‌‌های نامشهود” خواند، اما اکنون سرمایه گذاران مجبور خواهند شد که مالیات بر درآمد حاصل از سرمایه گذاری‌‌های مربوط به کریپتو را پرداخت کنند.

طبق گزارش وب سایت تحقیقاتی تریدینگ اکونومیکس (Tradingeconomics)، معلوم نیست که نرخ مالیاتی که برای کریپتو وضع می‌‌شود چقدر است، اما آستانه مالیات بر درآمد شخصی در طول 15 سال گذشته تا سال 2018، 38/39 درصد بوده است. امروز، نرخ 35 درصد است.

فرناندو بارازا (Fernando Barraza)، مدیر اداره مالیات، گفت شهروندانی که به خرید، فروش و یا معامله ارزهای مجازی می‌‌پردازند باید با تکمیل “صورتحساب معاف از مالیات” نهادهای خود را ثبت نام کنند. این صورتحساب‌‌ها به سرویس‌‌ درآمد (Revenue Service) اجازه می دهد که عملیات‌‌های داخلی را تحت نظارت داشته باشد. این مقاله اظهار داشت که دولت شیلی، در پی افزایش شدید استفاده از رمز ارز‌‌ها به عنوان “ارزهای معتبر برای معامله محصولات و خدمات” مایل است فعالیت‌‌های این رمز ارز‌‌ها را ردیابی کند.

مشروعیت بخشیدن به رمز ارز‌‌ها

از نظر ناشزان، حرکت جمع کننده درآمد برای مالیات بندی دارایی‌‌های کریپتو قدم مهمی برای مشروعیت بخشیدن به معامله و استفاده از ارزهای مجازی در کشور آمریکای جنوبی است. تا کنون، وضعیت حقوقی کریپتوکارنسی در شیلی همچنان مورد بحث است. این کشور ارزهای مجازی مانند بیت کوین را به عنوان پول رایج قانونی تشخیص نمی‌‌دهد، بلکه ممنوعیتی هم برای آن‌ها قائل نشده است.

هرچند بورس‌‌های کریپتو شیلی در سال گذشته با بانک‌‌های تجاری درگیر بوده‌‌اند و حساب‌‌هایشان را بدون هیچ توضیح مسدود کرده‌‌اند. حکم قضایی دیوان عالی شیلی در ماه دسامبر به این معنی است که بانک‌‌ها اکنون می‌‌توانند چنین حساب‌‌هایی را به طور قانونی مسدود کنند. در یک مورد که بانکو استادو (Bancoestado) دولتی علیه پلتفرم معاملات دارایی‌‌های دیجیتال اوریونکس (Orionx) اقدام کرد، دادگاه تصریح کرد که بانک حق دارد حساب این بورس‌‌ها را مسدود کند.

قضات می‌‌گویند که این بانک طبق قوانین مربوط به پولشویی و تامین مالی تروریستی، تهدیدی که احتمالا از توسط اکریپتوکارنسی‌‌های غیرمتمرکز مقاوم به سانسور مطرح می‌‌شود، عمل می‌‌کند. دادگاه عالی ادعا کرد که دارایی‌‌های دیجیتال فاقد “جلوه فیزیکی” هستند و “هیچ ارزش ذاتی ندارند.” این دادگاه به این موضوع که این رمز ارز‌‌ها توسط دولت‌‌ها یا شرکت‌‌ها کنترل یا منتشر نمی‌‌شوند نیز اشاره کرد.

پاتریشیو براوو (Patrício Bravo)، نماینده غیر انتفاعی بیت کوین شیلی، در این باره توضیح داد که مالیاتی که جدیدا به کریپتو اعمال می‌‌شود، تلاش سرویس درآمد داخلی برای این است که ” ساختار مالیاتی را تا جایی گسترش دهد که بتواند تمامی انواع دارایی‌‌ها را پوشش دهد.” براوو، که با درگاه اخبار محلی کریپتو نوتیدیز (Crypto Notidies) مصاحبه کرد به این موضوع نیز اشاره کرد که ممکن است مالیات “به دلیل کمبود فعلی قوانین ارقامی که برای این نوع ابزار طراحی شده‌‌اند در شیلی است، که موجب دشواری تولید موارد خاص‌‌تر می‌‌شوند.”

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.