شوخی مدیر عامل تسلا با ۲۳ میلیون فالوور در توییتر با بیت کوین

0 75

ایلان ماسک (Elon Musk) دیروز در یک توییت و در پاسخ به یک کاربر توییتر به بیت کوین اشاره کرد. توییتر به طور موقت حساب بنیان‌گذار تسلا را مسدود کرد چرا که احتمال می‌رفت حساب وی هک شده باشد.

متن توییت

کاربر توییتر @vicentes با سوالی جدی در مورد این که آیا حساب‌های تسلا از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده خواهند کرد یا خیر، به توییت ایلان ماسک پاسخ داد (توییتی که در آن ایلان ماسک در مورد علاقه خود به انیمه‌های ژاپنی صحبت کرده بود). ایلان ماسک فرصت را برای یک شوخی در مورد ارز رمزنگاری شده مناسب دید چرا که بسیار از شرکت‌ها و صرافی‌های ارز رمز مانند Coinbase، Binanceو بسیاری دیگر به دلایل امنیتی از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده می‌کنند. در این توییت همچنین از دریانورد مون (Sailor Moon)، شخصیت اصلی یک مجموعه مانگای (کتاب مصور ژاپنی) بسیار موفق در دهه ۹۰ که هنوز هم محبوبیت خود را حفظ کرده است، استفاده شده و در آن این شخصیت لباس‌هایی با مضمون بیت کوین پوشیده و مقابل لوگوی بیت کوین ایستاده است. گرایمز به این توییت پاسخ داد و به شوخی گفت که «آن اتریوم‌هایی رایگانی را که ماسک وعده‌اش را داده بود ترجیح می‌دهد.»

این توییت به سرعت دست به دست شد و تنها طی چند ساعت هزاران بار retweet شد و لایک خورد. همچنین این توییت باعث شد تا بسیاری از علاقمندان به ارز رمز‌ها در مورد پذیرش آنها از سوی تسلا گمانه‌زنی کنند و سایرین نیز از این فرصت برای تبلیغ در مورد ارز رمزنگاری شده‌ای استفاده کردند که به آن اعتقاد داشتند.

پس از این توییت، ایلان ماسک گفت که توییتر حقیقتا حساب وی با ۲۰ میلیون فالوور را مسدود کرده است، چرا که احتمال داده است که این حساب هک شده باشد. او سپس با لحنی جدی‌تر به @vicentes پاسخ داد و در خصوص احراز هویت دو مرحله‌ای گفت که «بر روی این مورد کار می‌کنند».

بحث و جدل‌های اخیر

ماسک اخیرا با ارسال توییتی با این مضمون که می‌تواند با ۴۲۰ دلار به ازای هر سهم تسلا را به شرکتی شخصی تبدیل کند، باعث شد بحث و جدل بسیاری در توییتر به راه بیفتد. بسیاری اعتقاد داشتند که این توییت اشاره‌ای هجو ‌آمیز به ماریجوانا است. بسیاری از سرمایه گذاران باور داشتند که این توییت تایید می‌کند که بنیان‌گذار تسلا تمرکز خود را بر فروش کوتاه‌مدت معطوف کرده است. پس از آن که SEC ماسک را به جرم کلاهبرداری با اوراق بهادار جریمه کرد،‌ سهام این شرکت به شدت سقوط کرد و طی یک روز بیش از ۱۰ درصد کاهش یافت.

شاید توییت‌های هجو ‌آمیز اخیر ایلان ماسک نتیجه آن باشد که وی توانست در نهایت با SEC به توافق برسد. طی این توافق نه تنها ماسک باید جریمه‌ای ۲۰ میلیون دلاری پرداخت کند، بلکه باید از سمت رییس هیئت مدیره شرکت کناره‌گیری کند. بسیاری از این که ماسک توانسته راهکاری برای این مشکل بیابد تعجب کردند، چرا که او در گذشته از عمل به توافقی خودداری کرد که به اعتقاد بسیاری توافق مناسب‌تری بود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.