شهر سئول به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین‌‌ در کارت‌‌های شهروندی

شهر سئول به عنوان یکی از مناسب‌‌ترین فضاها برای توسعه فناوری‌‌های بلاک چین‌‌ و رمز ارز به شمار می‌‌آید. شهردار این شهر در آخرین سخنرانی خود اعلام کرده که به زودی از فناوری بلاک چین‌‌ در توسعه کارت‌‌های شهروندی و خدمات دیگر استفاده خواهد شد تا داده‌‌های مربوط به شهروندان این شهر به شیوه‌‌ای کارآمدتر حفظ و به کار گرفته شوند.

0 92

بر اساس گزارش Queen.co.kr در روز 20 مه، شهر سئول در کره جنوبی از فناوری بلاک چین‌‌ در کارت‌‌های شهروندی استفاده خواهد کرد.

پارک وون سون، شهردار سئول، در رویداد “انجمن آینده کره (KFF) & برنامه فناوری بلاک چین‌‌” شرکت کرد و گزارش‌‌هایی را در مورد موفقیت‌‌های این شهر در استفاده از فناوری‌‌های عمده شامل بلاک چین‌‌ و هوش مصنوعی ارائه داد.

شهردار سئول نقش بلاک چین‌‌ در ذخیره داده را خاطرنشان ساخت و اذعان داشت که ارزش داده “حتی از قبل نیز مهم‌‌تر شده است.” بر اساس گفته‌‌های پارک، شهر سئول از بلاک چین‌‌ در گردآوری داده‌‌های شهری و مدیریتی برای فعال کردن سرویس‌‌های جدید مانند سیستم یکپارچه کارت‌‌های شهروندی استفاده خواهد کرد و همچنین آن را به عنوان ابزاری برای دسترسی ساده به سرویس‌‌های مدیریتی مختلف به کار خواهد برد.

پارک تاکید کرد که مقامات سئول تاکنون سرویس‌‌های مدیریتی مبتنی بر بلاک چین‌‌ مختلفی شامل رای‌‌گیری الکترونیکی و فروش خودرو در گوشی‌‌های هوشمند را فراهم آورده‌‌اند.

پارک در گذشته نیز اعتماد خود به فناوری بلاک چین‌‌ را اعلام کرده است. در اواخر سال 2018، وی برنامه‌‌ای پنج ساله را برای توسعه صنعت بلاک چین‌‌ در این شهر ارائه داد و شهرداری این شهر قصد دارد حدود 12 میلیون دلار در یک صندوق سرمایه‌‌گذاری 88 میلیون دلاری برای بلاک چین‌‌ سرمایه‌‌گذاری کند.

کمیسیون خدمات مالی (FSC)، قانون‌‌گذار مالی کره جنوبی، اخیرا به 9 شرکت فینتک اجازه داد به عنوان بخشی از محیط قانون‌‌گذاری این کشور فعالیت کنند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.