شهروندان آفریقایی فارغ از مالیات و مقررات، به استفاده از ارزهای رمزنگاری شده ادامه می‌دهند

قابل توجه است که که با وجود اینکه ارزهای رمزنگاری شده به دور از قاره آفریقا شکل گرفته‌اند، به سرعت قدم‌های مالتای اروپا را دنبال می‌کند تا به مرکزی کارآمد برای مبادلات ارز رمزنگاری شده، که کیف پول و توکن‌ها نیز در زمره آن‌ها قرار می‌گیرند، تبدیل شود.

0 84

اوگاندا

صرافی جاینت بایننس (giant Binance) که به تازگی یک مبادله ارز رمزنگاری شده فیات (fiat-crypto) را در قلب اوگاندا راه اندازی کرده، اخیرا بیش از 40000 کاربر را تنها چند ماه پس از ورود به بازار ثبت نام کرده است. قبل از این توسعه، 70 درصد از شهروندان اوگاندا به دلیل فرایند سختگیرانه مورد نیاز برای ثبت نام در بانک‌ها نبودند (حساب بانکی نداشتند). اوگاندایی‌های مشتاق مانند جارو موسی (Jarau Moses) بارها از صرافی جاینت بایننس برای ایجاد سهولت و سرعت در سیستم مبادلات تشکر کرده اند.

آفریقای جنوبی

در حالی که اوراق قرضه بانکداری آفریقای جنوبی (SARB) در سال 2014 مانع از این شده که ارز رمزنگاری شده بعنوان مبادلات معتبر قانونی محسوب شود، تحقیقات اخیر حاکی ازاین است که همچنانکه افراد بیشتر و بیشتر به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال روی می آورند افزایش تقاضا برای ارز رمزنگاری شده بخصوص بیت کوین در میان شهروندان آفریقای جنوبی بیشترشده است. در حالی که افرادی همچون وینی لینگام (Vinny Lingham)، بنیانگذار سکه سیویک (Civic coin)، با معرفی آن شهروندان رابسوی دستیابی به موفقیت غیر منتظره بلوچین و ارز رمزنگاری شده آورده است.

کنیا

در اوایل سال جاری به هنری روتیچ (Rotich) وزیر خزانه داری کنیا اولتیماتوم دو ماهه داده شد که در مورد قانون ارز رمزنگاری شده تصمیم بگیرد. در حال حاضر هیچ بروزرسانی در مورد تصمیم وزارت خزانه داری وجود ندارد، وزیر با اطمینان خاطر گفته است که فعالیت های ارز رمزنگاری شده در پیش چشم او افزایش یافته است او همچنین از ارزش ارز رمزنگاری شده بعنوان یک ابداع جدید نام برد.

به دنبال افشاء این موضوع، شور رمیت (Sureremit)، که یک مبادله ارز غیرقانونی است، از طریقICO ها (عرضه اولیه سکه) همراه با چند دستگاه خودپرداز ATM بیت کوین راه اندازی شده در کشور در نیمه اول سال 2018 با 7 میلیون دلاررشد مواجه شد. افراد مستقل مانند معامله گر roasted meat گفته‌اند که تجارت کوچک خود را از راه انتقالات بیت کوین می‌گرداند.

کشورهایی مانند جیپوتی، زیمبابوه و آفریقای جنوبی اخیرا سیستم خودپرداز بیت کوین را راه اندازی کرده‌اند. با وجود اینکه بانک مرکزی نیجریه هنوز در راه قانونی کردن ارز رمزنگاری شده است، مبادلات(صرافی هایی) مانند Luno پایگاه کاربری قابل توجهی از سرمایه گذاری و تجارت ارز رمزنگاری شده را ثبت کرده‌اند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.