شرکت Xapo فعالیت‌‌های اصلی خود را به سوئیس منتقل خواهد کرد

شرکت Xapo به صورت رسمی اعلام کرد که بیشتر فعالیت‌‌های خود را به کشور سوئیس منتقل خواهد کرد. سوئیس یکی از بهترین محیط‌‌های مقرراتی را برای نوآوری شرکت‌‌های بلاکچینی به وجود آورده است و همین امر باعث شده است که شرکت‌‌های زیادی فعالیت‌‌های خود را به آنجا منتقل کنند. به گفته تد راجرز، سوئیس تمامی آن چیزهایی را فراهم آورده است که آمریکایی‌‌ها می‌‌خواستند به آن برسند.

0 107

ارائه‌‌دهنده خدمات کریپتویی Xapo در حال جابجا کردن فعالیت‌‌های عمده خود از هنگ‌‌کنگ به کشور سوئیس می‌‌باشد. این شرکت بیش از هر جای دیگری در آسیا فعالیت دارد، اما ممکن است به دلیل محیط بسیار دوستانه‌‌تر سوئیس تمرکز خود را عوض کند.

خدمات والت رمز ارزی Xapo در اداره واقع در زوگ قرار خواهند گرفت

Xapo یکی از شرکت‌‌های عمده در صنعت کریپتو است که به عنوان والت رمز ارزی، والت سخت‌‌افزاری دارایی‌‌های دیجیتالی و همچنین کارت اعتباری بیت کوینی فعالیت می‌‌کند. این شرکت هم‌‌اکنون در هنگ‌‌کنگ قرار دارد، اما از سال ۲۰۱۵ در سوئیس حضور داشته است، یعنی زمانی که یکی از اداره‌‌های خود را در کانتون زوگ افتتاح کرد.

Xapo این جابجایی را به دلیل محیط دوستانه‌‌تر سوئیس انجام می‌‌دهد و هم‌‌اکنون در حال انتقال اکثر فعالیت‌‌های خود به این کشور است. این تصمیم در مورد خدمات والت بیت کوینی مخصوص کاربران خارج از ایالات متحده گرفته شده است، در حالی که مدیریت حساب‌‌ها هنوز هم از اداره واقع در لندن انجام خواهد شد.

رئیس کل شرکت Xapo تد راجرز طی انجمن جهانی وب در زوریخ به پایگاه خبری Swissinfo گفت:

زمانی تصور می‌‌شد که هنگ‌‌کنگ دارای بهترین محیط مقرراتی در دنیای کریپتو خواهد بود. اما این رویا بیش از پیش مبهم شده است.

وی همچنین عنوان کرد:

این یکی از واقعیت‌‌های صنعت کریپتو است که باید فرز باشید و همیشه آماده واکنش به تغییرات مقرراتی باشید. قانون‌‌گذاران سوئیس در امر مواجه شدن با بازارهای مالی بسیار باهوش، عالی و ظریف عمل می‌‌کنند... معتقدم که سوئیس در حال حاضر بهترین مکان برای پروژه‌‌های کریپتویی است.

مقر اصلی Xapo در هنگ‌‌کنگ قرار دارد، اما به گفته راجرز وضعیت آن هنوز هم کمی “در ابهام قرار دارد”. وی جزئیات چندانی را در مورد نتایج کلی این تغییرات بیان نکرد، اما این شرکت هم‌‌اکنون حدود ۲۵۰ کارمند در سراسر دنیا دارد و کمتر از ۱۰ نفر در اداره واقع در زوگ کار می‌‌کنند.

طبق گزارش منتشرشده در ماه مه ۲۰۱۸، شرکت Xapo مالک ۶.۲۵ درصد از تمامی بیت کوین‌‌های در گردش بود. در آن زمان، قیمت بیت کوین بیش از ۹,۰۰۰ دلار بود و دارایی‌‌های دیجیتالی این شرکت بیش از ۱۰ میلیارد دلار ارزش داشت. تصور می‌‌شود که رمز ارزهای آنان در یک زاغه‌‌ مهمات قدیمی در دامنه‌‌ کوه‌‌های آلپ نگه‌‌داری می‌‌شوند.

Xapo در نظر دارد کارت‌‌های اعتباری جدیدی را در عرصه بیت کوین معرفی کند

سوئیس به تدریج در حال تبدیل شدن به یکی از مقاصد اصلی برای شرکت‌‌های کریپتویی و بلاکچینی است. این کشور به همراه مالت، جبل‌‌الطارق و استونی در میان حوزه‌‌های قضایی دوستانه قرار دارد. این امر بیشتر به دلیل بی‌‌طرفی، ثبات سیاسی، قوانین مناسب در حفاظت از داده‌‌ها و حریم خصوصی عالی این کشور است.

در ماه دسامبر، دولت سوئیس استراتژی جامعی را برای این صنعت اعلام کرد که فناوری‌‌های کریپتو را به عنوان یک زمینه توسعه بسیار مهم تعریف کرده و سعی دارد چارچوب قانونی مناسبی را برای به‌‌کارگیری آن‌ها وضع کند. همچنین در ماه جاری، وزیر دارایی سوئیس یولی ماورر که به دلیل دیدگاه مثبت خود در مورد صنعت کریپتو شناخته می‌‌شود، اداره ریاست جمهوری این کشور را برای دوره‌‌ای یک‌‌ساله در اختیار گرفت.

Xapo در میان اولین شرکت‌‌ها قرار داشت که مزایای داد و ستد در چنین کشورهایی را درک کرد. تد راجرز در یکی از مصاحبه‌‌های خود سیستم سیاسی غیرمتمرکز این کشور را به عنوان یکی از مزایای اصلی آن معرفی کرد. به گفته وی، “سوئیس تمامی آن چیزهایی را در اختیار دارد که آمریکا می‌‌خواست به دست آورد و اکنون به دنبال آن است”.

همچنین این شرکت یکی از اولین ارائه‌‌دهندگان خدمات مالی رمز ارزی در دنیا است. کارت اعتباری کریپتویی این شرکت طرفداران زیادی را در میان کاربران بیت کوین به دست آورده بود، تا اینکه Visa در ماه ژانویه سال گذشته تصمیم گرفت تمامی برنامه‌‌های کارت اعتباری پشتیبانی‌‌شده توسط Wave Crest را لغو کند. بنابر گفته‌‌های راجرز، Xapo درس خوبی از این ماجرا گرفت و اکنون در نظر دارد کارت‌‌های اعتباری Visa و Maestro جدیدی را در مناطق مختلف ارائه دهد.

وی جدول زمانی مشخصی را برای این پروژه بیان نکرد. با این حال، وب‌‌سایت Xapo نشان می‌‌دهد که این شرکت از ماه اکتبر مشغول ارائه کارت‌‌های اعتباری Visa بوده است و می‌‌توان بیت کوین‌‌های خود را به آن‌ها واریز کرد. این کارت هنوز هم در مرحله آزمایشی است و تنها در اختیار دسته‌‌ای از کاربران آمریکایی و در تعداد محدودی از ایالت‌‌ها قرار دارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.