شرکت Ledger کیف پول جدید خود را عرضه کرد

Ledger از عرضه کیف پول‌‌ سخت‌‌افزاری جدید خود با نام Nano X خبر داده است. این کیف پول‌‌ از حافظه بسیار بیشتری نسبت به نسخه قبلی خود برخوردار است و تغییراتی را از لحاظ ظاهری در بدنه خود داشته است. همچنین شایان ذکر است که این محصول به همراه نرم‌‌افزار مخصوص خود ارائه خواهد شد که برای iOS و اندروید در دسترس است و مدیریت کیف پول‌‌ را بسیار راحت‌‌تر می‌‌کند.

0 84

Ledger خبر داده است که کیف پول‌‌ سخت‌‌افزاری جدید خود را ارائه داده است و نرم‌‌افزاری را به همراه آن برای مدیریت سرمایه‌‌ها از گوشی‌‌های هوشمند عرضه خواهد کرد.

این شرکت Ledger Nano X را در کنفرانس CES امسال در لاس وگاس عرضه خواهد کرد. این کیف پول‌‌ به عنوان “محصول جدید Ledger” شناخته می‌‌شود و تیم توسعه‌‌دهنده آن در مصاحبه با Bitcoin Magazine اعلام کرده‌‌اند که Nano X از طراحی ساده پرچمدار خود، Nano S، پیروی خواهد کرد و چندین ویژگی جدید به آن اضافه شده‌‌اند.

شایان ذکر است که Nano X به همراه نرم‌‌افزار Ledger Live Mobile ارائه خواهد شد، که برای هردوی iOS و اندریود در دسترس است. این نرم‌‌افزار از طریق بلوتوث به کیف پول‌‌ سخت‌‌افزاری متصل خواهد شد و به کاربران اجازه می‌‌دهد وضعیت و باقیمانده کیف پول‌‌ را بررسی کنند، تراکنش‌‌ها را به انجام برسانند و بدون نیاز به آنلاک کردن کیف پول‌‌ نرم‌‌افزارهای مربوط به کوین‌‌های مختلف را بروی کیف پول‌‌ خود نصب یا حذف کنند.

اریک لارشوک، مدیرعامل Ledger، به Bitcoin Magazine گفت، “کاربران درخواست‌‌های زیادی را مبنی بر داشتن نرم‌‌افزار اختصاصی به ما ارائه دادند”. تا زمان عرضه این نرم‌‌افزار، که بررسی حساب‌‌ها را برای دارندگان Nano S نیز محقق خواهد کرد، کاربران ما مجبور بودند از افزونه‌‌ مرورگرهایی مانند Chrome یا MetaMask و یا خدماتی مانند MyEtherWallet بهره ببرند تا سرمایه‌‌های خود را مدیریت کنند.

بهبودهای دیگر نسبت به Nano S شامل این موارد هستند: صفحه بزرگ‌‌تر، جابجایی دکمه‌‌های دستگاه از بالا به جلوی آن برای استفاده راحت‌‌تر و توانایی نگه داشتن شارژ (Nano S قدیمی باید به کامپیوتر یا منبع انرژی وصل می‌‌شد تا کار کند). بر طبق لارشوک، طراحی جدید همچنین “یکی از بزرگترین مشکلات کاربران Ledger را برطرف می کند”: نبود حافظه.

بنابر گفته لارشوک،

برای Nano S، بسته به نرم‌‌افزار می‌‌توانستیم بین پنج تا ده کیف پول‌‌ را در اختیار داشته باشیم، اما اگر کریپتوی زیادی داشته باشیم، باید برای مدیریت کوین‌‌ها این کیف پول‌‌‌‌ها را نصب و حذف کنیم – که کار بسیار سختی است. اکنون، با استفاده از Nano X حافظه بسیار بیشتری را در اختیار داریم و می‌‌توانیم تا ۱۰۰ نرم‌‌افزار را بر روی آن نصب کنیم

وی خاطرنشان کرد که، علاوه بر بهبودهای صورت‌‌گرفته در مورد حافظه و رابط کاربری، مهمترین ویژگی اضافه شده به Nano X در واقع تحرک‌‌پذیری به وجود آمده برای دستگاه از طریق نرم‌‌افزار Ledger Live Mobile است.

زمانی که از لارشوک در مورد مشکلات ایمنی به دلیل استفاده از بلوتوث سوال پرسیده شد، وی پاسخ داد که ایمنی این نسخه مانند تمامی محصولات قبلی Ledger عالی خواهد بود.

اتصال بلوتوث تنها برای ارسال داده‌‌های کلی مانند کلید عمومی مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. خود تراکنش‌‌ها به صورت نقطه به نقطه رمزنگاری خواهد شد و در عین حال بالاترین سطح رمزنگاری و امنیت موجود در پروتکل بلوتوث مورد استفاده قرار خواهد گرفت... هیچ کلید خصوصی از طریق اتصال بلوتوث ارسال نخواهد شد. این اتصال همانند کابل است. از لحاظ ایمنی، معماری آن‌ها کاملا مشابه است

Ledger در نظر دارد موفقیت Nano S را ادامه دهد، که از زمان عرضه نزدیک به ۱.۵ میلیون دستگاه از آن به فروش رفته است. علاوه بر عرضه شدن در کنفرانس CES، Nano X جایزه نوآوری را در بخش امنیت اینترنتی و حریم خصوصی در سال ۲۰۱۹ دریافت خواهد کرد.

لارشوک معتقد است که این جایزه نه تنها موفقیت Ledger را نشان می‌‌دهد، بلکه تکامل کریپتو را از یک سرگرمی به یک صنعت عظیم به رخ می‌‌کشد.

فکر می‌‌کنم این جایزه چیزهای زیادی را در مورد به رسمیت شناختن این صنعت بیان می‌‌کند. این حقیقت که جایزه نوآوری به کیف پول‌‌‌‌های سخت‌‌افزاری اهداء می‌‌شود به ما می‌‌گوید که در دسته‌‌بندی جدیدی قرار داریم. دیگر نمی‌‌توان آن را به عنوان یک اسباب‌‌بازی یا سرگرمی شناخت. این جایزه بر حق بودن فعالیت‌‌های ما را نشان می‌‌دهد و بیان می‌‌دارد که رمز ارزها به دسته بندی جدید محصولات الکترونیک تبدیل شده‌‌اند

یک هفته بعد از این که Ledger این خبر را با Bitcoin Magazine به اشتراک گذاشت، Wallet.fail در کنفرانس ارتباطاتی Chaos در شهر لیپزیگ آلمان به یکی از نقطه‌‌ضعف‌‌های Nano S، Ledger Blue و trezor One اشاره کرد. البته Wallet.fail عواقب احتمالی را نادیده گرفت و این نقطه‌‌ضعف را قبل از هشدار دادن به شرکت‌‌های تولیدکننده کیف پول‌‌ در کنفرانس خود اعلام کرد، اگرچه شرکت‌‌های Ledger و Trezor از آن زمان مشغول کار کردن بر روی این مشکلات هستند.

نرم‌‌افزار Ledger Live Mobile در تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۱۹ در دسترس عموم خواهد بود. همچنین از تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۱۹ پیش‌‌سفارش‌‌های Nano X رسما آغاز شده‌‌اند و تحویل آن‌ها در ماه مارس آغاز می‌‌شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.