شرکت Hyundai از فناوری DLT در نرم‌‌افزار موبایلی برای خودروهای الکترونیکی استفاده می‌کند

صنعت خودروسازی در حال پیشروی به سمت وسایل الکترونیکی است و در این میان نمی‌‌توان از مسئله امنیت‌‌ داده‌‌ها و اطلاعات کاربران چشم‌‌پوشی کرد. به همین منظور، شرکت Hyundai قصد دارد از فناوری بلاک چین در نرم‌‌افزار مرتبط با خودروهای الکترونیکی خود استفاده کند تا کاربران قادر باشند به ایمن‌‌ترین شیوه ممکن از دستورات خاص در گوشی خود بهره‌‌مند باشند و به مدیریت خودروی خود بپردازند.

0 80

Hyundai Motor Group، بزرگترین تولیدکننده خودرو در کره جنوبی، از فناوری بلاک چین در نرم‌‌افزار موبایل اتصال با خودروهای الکترونیکی استفاده خواهد کرد. این خبر توسط Green Car Congress در تاریخ 22 آوریل اعلام شد.

به نظر می‌‌رسد که شرکت Hyundai قصد دارد از فناوری DLT در نرم‌‌افزار گوشی‌‌های هوشمند استفاده کند تا کاربران قادر باشند بعضی از ویژگی‌‌های خودروی الکتریکی خود را با استفاده از گوشی خود کنترل کنند.

در این گزارش آمده است که Hyundai از فناوری بلاکچین استفاده خواهد کرد تا از مشکلات ایمنی جلوگیری به عمل آورد و کاربران در همان حال می‌‌توانند تنظیمات سفارشی خود را بر روی سرور آپلود کرده و به اشتراک بگذارند.

بدین صورت، سیستم مذکور پارامترهای عملکردی خاص را از طریق بلاک‌‌های داده‌‌ای جدید و با استفاده از تنظیمات به اشتراک گذاشته شده در شبکه بلاک چین رمزنگاری خواهد کرد تا از استفاده غیرمجاز از داده‌‌ها جلوگیری شود.

بر اساس این گزارش، رانندگان قادر خواهند بود هفت ویژگی اصلی خودرو را تنظیم کنند که در میان آنها می‌‌توان به حداکثر گشتاور خروجی موتور، قابلیت‌‌های شتاب و کند کردن سرعت، قابلیت ترمز باززاینده، محدودیت سرعت، حساسیت و مصرف انرژی در محیط‌‌های مختلف اشاره کرد.

اوایل سال جاری، شرکت فرعی خدمات مالی Hyundai با نام Hyundai Commercial قراردادی را با شرکت آمریکایی IBM امضاء کرد تا مدل تجاری خود را با استفاده از فناوری بلاک چین متحول کند. این شراکت بر اساس استفاده از فناوری منبع باز Hyperledger Fabric بنیاد نهاده شده است تا یک اکوسیستم تامین مالی چرخه عرضه جدید برای شبکه Hyundai Commercial به وجود آید.

IBM اخیرا پتنتی را برای یک سیستم جدید به ثبت رساند تا داده‌‌ها و دستورات مختلف را برای ماشین‌‌های خودران مدیریت کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.