شرکت GMO Internet دیگر سخت‌‌افزار استخراج بیت کوین‌‌ تولید نخواهد کرد

باید پذیرفت که GMO آخرین قربانی بزرگ بازار خرسی رمز ارزها در سال ۲۰۱۸ است. به همین دلیل، این شرکت تصمیم گرفته که بخش تولیدی سخت‌‌افزارهای استخراج خود را تعطیل و آن را به منطقه‌‌ای منتقل کند که میزان هزینه‌‌های پرداختی برای مواردی مانند برق پایین‌‌تر باشد.

0 85

طبق یکی از گزارش‌‌های Cointelegraph Japan در روز ۲۵ دسامبر، شرکت ژاپنی GMO Internet در حال خارج شدن از بخش تولید سخت‌‌افزارهای مرتبط با استخراج بیت کوین‌‌ است.

GMO “ضررهای بسیار زیادی” را در سه‌‌ماهه‌‌ چهارم سال گزارش داد و اعلام کرد که دیگر دستگاه‌‌های استخراج را “توسعه، تولید یا به فروش نخواهد رساند”.

طبق مدارک موجود، “بعد از ملاحظه تغییراتی که در محیط تجاری فعلی رخ داده‌‌اند، شرکت به این نتیجه رسیده است که جبران ضررهای مربوط به دارایی‌‌های تجاری خانگی بسیار سخت است و بنابراین نمی‌‌توان کاری در مورد آن‌ها انجام داد”.

GMO فعالیت‌‌های استخراجی خود را به “منطقه‌‌ای دیگر منتقل خواهد کرد که به ما اجازه می‌‌دهد ذخیره برق ایمن و ارزان‌‌تری را در اختیار داشته باشیم”.

این اخبار GMO را به عنوان آخرین تلفات بازار خرسی ۲۰۱۸ معرفی می‌‌کند، چرا که قیمت‌‌های پایین‌‌تر سودآوری شرکت را بسیار کم کرده بودند.

همانطور که Cointelegraph گزارش داد، گزارش‎های منتشرشده از چین نشان می‌‌دهند که سخت‌‌افزارهای زیادی در حال دور ریخته شدن هستند و همچنین خبرهای زیادی در مورد تعدیل نیروی Bitmain وجود دارند.

بعد از تعطیل کردن مرکز خود در خاور میانه، خبرهای منتشرشده در هفته جاری گزارش دادند که Bitmain در نظر دارد نیمی از نیروی کار ۲۵۰۰ نفری خود را اخراج کند.

ضررهای مالی تلفیقی GMO در سه‌‌ماهه‌‌ چهارم برابر با ۳۵.۵ میلیارد ین (۳۲۰ میلیون دلار) بوده‌‌اند، در حالی که ضررهای غیرتلفیقی چیزی حدود ۳۸ میلیارد ین (۳۳۴.۵ میلیون دلار) هستند.

این شرکت اعلام کرد که ضررها “تمامیت مالی” شرکت را تحت تاثیر قرار نداده است.

از سوی دیگر، در ماه نوامبر، این شرکت عملکرد “تاریخی” پروژه‌‌ کریپتوی خود را گزارش داده بود، که شامل فروش سخت‌‌افزارهای استخراج می‌‌شد. سودآوری شرکت در این دوره به ۲.۶ میلیارد ین (۲۲.۸ میلیون دلار) رسیده بود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.