شرکت Fidelity اعلام کرد که سرویس کاستدی بیت‌‌کوین خود را در ماه مارس راه‌‌اندازی خواهد کرد

Fidelity در میان بزرگ‌‌ترین شرکت‌‌های دنیا در حوزه خدمات کاستدی دارایی‌‌های سنتی قرار دارد. اما این شرکت اخیرا اعلام کرده که به زودی همین سرویس را برای رمز ارز ها فراهم خواهد آورد. شایان ذکر است که ابیگیل جانسون، مدیرعامل این شرکت، از طرفداران پر و پا قرص رمز ارز ها می‌‌باشد.

0 83

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت سرمایه‌‌گذاری آمریکایی Fidelity، که مدیریت بیش از 7.2 تریلیون دلار دارایی را بر عهده دارد، اعلام کرد که سرویس کاستدی (نگهداری و محافظت از دارایی‌‌ها) بیت‌‌کوین خود را در ماه مارس راه‌‌اندازی خواهد کرد.

بلومبرگ به نقل از منابع ناشناس نزدیک به این موضوع عنوان کرد که پلتفرم مذکور گام بعدی در برنامه‌‌ای می‌‌باشد که اکتبر 2018 شروع شد، زمانی که Fidelity خبر از افتتاح شرکتی دیگر با نام Fidelity Digital Asset Services داد.

به نظر می‌‌رسد که شرکت جدید خدمات کاستدی و انجام تراکنش را برای دارایی‌‌های دیجیتالی ارائه خواهد داد و گروه‌‌هایی مانند “صندوق‌‌های پوشش ریسک، ادارات خانوادگی و واسطه‌‌های بازاری” را هدف قرار داده است، اما فعلا برای سرمایه‌‌گذاران خرد در دسترس نخواهد بود.

Fidelity در اعلامیه خود بیان کرد: “ما در حال حاضر مشغول خدمت‌‌رسانی به مجموعه‌‌ای انتخاب‌‌شده از مشتریان هستیم و در حال گسترش پلتفرم خود می‌‌باشیم. در عرض چند ماه آینده، خدمات بیشتری را بر اساس نیاز، حوزه قضایی و عوامل دیگر در اختیار مشتریان قرار خواهیم داد”.

مدیرعامل Fidelity، ابیگیل جانسون یکی از طرفداران نام‌‌آشنای ارزهای دیجیتالی می‌‌باشد و سال 2017 توانست بخش استخراج بیت‌‌کوین و اتریوم را وارد این شرکت کند. وی در یکی از کنفرانس‌‌های خود در نیویورک اذعان داشت: “من به آنها اعتقاد دارم. من در میان تعداد اندکی از شرکت‌‌های مالی بزرگ قرار دارم که از ارزهای رمزنگاری شده ناامید نشده است”.

خدمات کاستدی، که در بازارهای سهام و اوراق بهادار کاملا رایج می‌‌باشند، به سرویس‌‌هایی گفته می‌‌شوند که از یک دارایی خاص محافظت می‌‌کنند تا خطر سرقت کاش یابد. سرویس‌‌های کاستدی از این لحاظ با بانک‌‌ها تفاوت دارند که نمی‌‌توانند از دارایی‌‌های ذخیره‌‌شده برای مقاصد خود استفاده کنند. شرکت‌‌های بزرگی مانند BNY Mellon، JPMorgan، و Northern Trust خدمات کاستدی را برای دارایی‌‌های مانند پول، اوراق بهادار، طلا و الماس ارائه می‌‌دهند.

اگرچه شرکت‌‌های مالی سنتی مانند Fidelity در حال وارد شدن به فضای کریپتو می‌‌باشند، شرکت‌‌هایی مانند صرافی رمزارز و سرویس کیف پول  کوین‌‌بیس (Coinbase) پیش از این خدمات کاستدی خود را راه‌‌اندازی کرده‌‌اند. سرویس کاستدی کوین‌‌بیس در ماه ژوئیه 2018 راه‌‌اندازی شد و مشتریان سازمانی را هدف قرار داده است. این صرافی در آن زمان اعلام کرد که در طول شش سال گذشته نزدیک به 20 میلیارد دلار را به صورت رمزارز از طرف مشتریان نگه داشته است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.