شرکت Civic سیستم تشخیص هویت بلاک چینی را در 1000 دستگاه وندینگ نصب می‎کند

شرکت Civic کار خود را با فروش آبجو آغاز کرد؛ اما لزوم تأیید سن قانونی برای فروش آبجو، کل این صنعت را به سوی حوزه رمز ارزها سوق داد. اکنون این شرکت اعلام کرد که با 12 شرکت خرده فروشی اتوماتیک، برای انتقال این تکنولوژی همکاری می‎کند.

0 109

کوین دسک (CoinDesk) پیش‌تر درباره نحوه کار دستگاه آبجو فروشی Civic در فستیوال SXSW امسال، گزارش داده بود. اکنون این شرکت اعلام کرد که با 12 شرکت خرده فروشی اتوماتیک، برای انتقال این تکنولوژی همکاری می‎کند. این شرکت‎ها عبارتند از : AAEON، AR Systems، Fastcorp Vending، Global Vending Group، greenbox Robotics، Invenda، IVM، IVS، Retail Automated Concepts، SandenVendo، The-Venders و Wemp .

وینی لینگام (Vinny Lingham) مدیر عامل شرکت Civic در بیانیه ای گفت،

دستگاه‌های وندینگ، درآمدی برای ورود به بازارهای گسترده است که در آن، مردم می‎توانند چگونگی عملکرد هویت دیجیتال را در دنیای واقعی مشاهده کرده و همچنین بازارهای کاملاً جدیدی را برای خرده فروشی خودکار، ایجاد کنند

12 شرکت همکاری کننده با Civic، مجموعاً بیش از یک میلیون دستگاه وندینگ متصل به اینترنت را کنترل می‎کنند. این استارت‌ آپ تشخیص هویت، ابراز امیدواری کرده است که تا پایان سال 2019، این تکنولوژی در 1000 دستگاه وندینگ قابل استفاده باشد.

در هنگام استفاده از این دستگاه، تأیید هویت (یا سن قانونی) کاربران، از طریق اسکن سند (در بیشتر مواقع اسکن گواهینامه رانندگی) امکان‎پذیر خواهد بود. پیش‎تر نسخه نمایشی Civic در فستیوال SXSW، از سیستم “احراز هویت مبتنی بر دانش” استفاده می‎کرد که در آن مجموعه سوالاتی برای کاربر مطرح می‎شد که احتمالا تنها یک نفر می‎توانست به آن‎ها پاسخ صحیح دهد. طبق گفته سخنگوی این شرکت، این روش به عنوان گزینه‎ای دلخواه در سیستم تشخیص هویت دستگاه‎های وندینگ باقی خواهد ماند.

راه حل استیبل کوین

لینگام در مصاحبه با کوین دسک گفت، قرار است این شرکت از رمز ارز GUSD صرافی جمینی (Gemini) در اپلیکیشن پرداخت Civic (و در آینده احتمالاً سایر شرکت‎ها) استفاده کند.

استیبل کوین ها، نوسانات قیمتی سایر رمز ارزها (از قبیل CVC ، توکن ویژه Civic) را ندارند؛ بنابراین هنگامی که مشتریان از طریق اپلیکیشن پرداختی Civic خرید می‎کنند، احتمالاً از GUSD (خریداری شده از طریق Civic) برای پرداخت مبلغ آن استفاده می‎کنند. فروشندگان نیز این استیبل کوین را با کارمزدی کمتر دریافت خواهند کرد.

لینگام در مصاحبه با کوین دسک گفت،

در مورد محصولات و کالاهایی که نیازی به تأیید سن مشتری ندارند، صنعت دستگاه‎های وندینگ شدیداً نیازمند پرداخت‎های سریع‎تر و ارزان‎تر است. این‎گونه پرداخت‎ها به میزان 80 تا 90 درصد در کارمزد پرداخت‎ها صرفه جویی خواهند داشت

ممکن است Civic به نوبه خود هنوز هم کارمزد کارت‎های اعتباری را پرداخت کند؛ اما در این صورت نیز با ریسک کمتری مواجه است؛ چرا که این اپلیکیشن هویت کاربر را از پیش تعیین کرده است.

لینگام گفت، “ریسک ما در مقایسه با فروشنده‎ای که از پرداخت کارت اعتباری استفاده می‎کند، بسیار کمتر است”.

Civic از ارائه زمان‎بندی دقیق خود برای بکارگیری استیبل کوین GUSD در اپلیکیشن پرداخت، سر باز زد.

فراتر از آبجو!

لینگام در گفتگو با کوین دسک تصریح کرد که Civic به فروش آبجو محدود نخواهد بود و در آینده، محصولات دخانی و الکلی نیز قسمت خرده فروشی خودکار Civic، به فروش خواهند رسید.

علاوه بر این، مزایای استفاده از اپلیکیشن Civic Pay برای دور زدن کارمزدهای تراکنش، می‎تواند باعث راهیابی این اپلیکیشن به دسته بندی‎های دیگر شود. با این حال لینگام تأکید کرد که این شرکت امیدوار است به صنعت “دارو” راه یابد.

با وجود این که این صنعت لزوماً نیازی به تأیید هویت سنی ندارد، اما طیف گسترده‎ای از محصولات در آن وجود دارد (به‎طور مثال داروهای آسم، انسولین، یا آنتی هیستامین‏های تجویزی) که به‎طور مداوم توسط برخی مشتریان مصرف شده و نیازمند تأیید هویت است. امروزه این کار با مراجعه به پیشخوان داروخانه‎ها صورت می‎گیرد؛ اما لینگام می‎گوید که Civic درحال انجام مذاکراتی برای عرضه اینگونه داروها در دستگاه‎های وندینگ، با استفاده از تکنولوژی تأیید هویت است. هرچند که بازه زمانی اجرای آن طولانی‎تر است.

وی گفت، “این بازار در حال حرکت به این سمت و سو است، اما هنوز کاری در این خصوص صورت نگرفته است”.

Civic در تاریخ 24 تا 26 آوریل، اپلیکیشن خود را در نمایشگاه ملی جامعه تجارت خودکار (NAMA) در لاس وگاس به نمایش خواهد گذاشت.

مایک ویزر (Mike Weiser) مدیرعامل و رئیس شرکت SandenVendo در بیانیه‏ای اظهار داشت “بازار دستگاه‎های وندینگ در حال شکوفایی‎ست و برای ارائه بهترین تجربه کاربری به مشتریان، بسیار مهم است که اولین شرکتی باشیم که با تغییرات تکنولوژی این صنعت همگام شده‎ایم”. طبق گزارش‏ها، این شرکت 800000 دستگاه وندینگ را در اختیار خود دارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.