شرکت ژاپنی Itochu سیستم پیگیری مبتنی بر بلاکچین را براساس اثبات مفهوم توسعه می‌دهد

براساس خبری که در ۱ ژانویه از سوی مطبوعات منتشر شد، یکی از بزرگترین شرکت‌های تجاری ژاپن به نام Itochu تصمیم دارد تا یک اثبات مفهوم (Proof of concept) را با هدف توسعه سیستم پیگیری مبتنی بر بلاکچین راه‌اندازی کند.

0 86

Itochu یک شرکت تجاری عمومی و یکی از پنج شرکت بزرگ ژاپن است. سیستم مذکور به کاربران امکان خرید و فروش را با ثبت تاریخ، زمان، مکان و دیگر جزئیات یک تراکنش را به روی گوشی‌های هوشمند می‌دهد.

اثبات مفهوم از زنجیره تامین شرکت Pt. Aneka Bumi که مستقر در اندونزی است، استفاده خواهد کرد؛ شرکتی که پروسه و تولید خرده لاستیک را بر عهده و تحت مالکیت تام Itochu قرار دارد.

Visualization of the blockchain-based rubber supply chain

خبر منتشر شده تایید می‌کند که با شروع اثبات مفهوم به اهداف توسعه پایدار که در سند ۲۰۳۰ سازمان ملل متحد ذکر شده، دست خواهد یافت.

در این خبر آمده است که:

هدف از ایجاد سیستم مبتنی بر بلاکچین پیگیری تهیه و تامین مواد خام برای شرکت‌های سرمایه‌گذار و طرفین معامله است.

استفاده از فناوری بلاکچین به منظور پیگیری در صنایع مختلف به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. کوین‌تلگراف در ۱۷ اکتبر در همین رابطه خبر داد که شرکت Rwanda، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فزات مورد استفاده در لوزام الکترونیکی قصد دارد که با استارتاپی در زمینه ایجاد پلتفرمی برای پیگیری استخراج فلزات همکاری کند.

در ماه گذشته نیز دولت کره جنوبی اعلام کرد که برنامه‌ای مبتنی بر بلاکچین برای پیگیری مواد غذایی ایجاد خواهد کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.