شرکت فیلیپ موریس: با فناوری بلاک چین تا 20 میلیون دلار در سال صرفه‌‌جویی می‌کنیم

فیلیپ موریس یکی دیگر از نام‌‌آشناترین برندها در سراسر جهان است که قصد دارد از فناوری بلاک چین به منظور ثبت هرچه بهتر داده‌‌های خود استفاده کند. مدیران این شرکت معتقدند که می‌‌توانند با استفاده از ردیابی داده‌‌های مربوط به برچسب‌های پرداخت مالیاتی در بستر بلاک چین تا 20 میلیون در سال صرفه‌‌جویی کنند و به همین منظور در حال فراهم آوردن مقدمات جهت راه‌‌اندازی بخش بلاک چین خود هستند.

0 107

بر اساس گفتگوی نماینده رسمی شرکت بین‌‌المللی تنباکوی فیلیپ موریس (Phillip Morris) با کوین‌‌تلگراف در روز 26 آوریل، این شرکت در نظر دارد از فناوری بلاک چین برای ردیابی مهرهای پرداخت مالیاتی بر روی جعبه‌‌های سیگار استفاده کند.

طبق منبع ذکرشده، فیلیپ موریس قصد دارد از فناوری‌‌های نوظهور مانند بلاک چین استفاده کند تا کارآیی، شفافیت و صرفه‌‌جویی در هزینه‌‌های خود را بهبود ببخشد.

نیتین مانوهاران، مدیر ارشد نوآوری در معماری و فناوری فیلیپ موریس اخیرا پیش‌‌بینی کرد که این شرکت می‌‌تواند با استفاده از بلاک چین تا 20 میلیون دلار در هزینه‌‌های مالیاتی و پیش‌‌گیری از کلاهبرداری صرفه‌‌جویی کند. مانوهاران اذعان داشت که کار غیرخودکار و ریسک‌‌های جانبی باعث می‌‌شود که این صنعت و دولت 100 میلیون دلار در سال متحمل ضرر شوند.

اگرچه مانوهاران خاطر نشان کرد که ردیابی مهرهای پرداخت مالیاتی تنها یکی از شش قابلیت بلاک چین است که فیلیپ موریس قصد دارد از ابتدای سال آینده از آنها استفاده کند، یکی دیگر از نمایندگان این شرکت در گفتگو با کوین‌‌تلگراف اظهار داشت که فیلیپ موریس در این زمینه از معیارهای دولتی پیروی خواهد کرد.

اوایل سال جاری، رویترز گزارش داد که علی‌‌رغم شک و تردیدهای قانونی، تعدادی از مغازه‌‌های تنباکو در پاریس دست به فروش بیت کوین در ازای ارز فیات زده‌‌اند.

شرکت Evrything اخیرا از شراکت جدید خود برای به کار بردن بلاک چین و اینترنت اشیا (IoT) به منظور بهبود شفافیت برای چرخه‌‌های عرضه کالا خبر داد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.