شرکت فورتینت، اولین ارائه‌‌کننده فایروال برای اپلیکیشن‌‌های وبِ استفاده‌‌کننده از یادگیری ماشینی

شرکت Fortinet که در زمینه امنیت سایبری فعالیت می‌‌کند، به اولین شرکتی تبدیل شد که از یادگیری ماشینی برای تشخیص خطر مبتنی بر رفتار در اپلیکیشن‌‌های تحت وب استفاده می‌‌کند. این مطلب اطلاعات بیشتری درمورد ویژگی‌های این سیستم و آینده یادگیری ماشینی در اختیار شما قرار می‌دهد.

0 123

شرکت فورتینت (Fortinet) طبق اعلامیه‌‌ی روز سه‌‌شنبه ۵ ژوئن، به‌طور رسمی به اولین شرکتی تبدیل شد که از یادگیری ماشینی برای تشخیص خطر مبتنی بر رفتار استفاده می‌‌کند.

شرکت فورتینت که در زمینه امنیت سایبری فعالیت می‌‌کند، به اولین شرکت عمده‌‌ای تبدیل شده است که از یادگیری ماشینی برای تشخیص مبتنی بر رفتار تهدیدات سیستم در اپلیکیشن‌‌های تحت وب بهره می‌‌برد.

این شرکت در روز سه‌‌شنبه ۵ ژوئن، اجرای آخرین نسخه‌‌ی نرم‌‌افزار فایروال اپلیکیشن وب FortiWeb را اعلام کرد.

طبق گفته نشریات، این نرم‌‌افزار باعث افزایش چشمگیر تشخیص تهدیدات اپلیکیشن‌‌های تحت وب با دقت نزدیک به ۱۰۰ درصد می‌‌شود.

جان مدیسون (John Maddison)، معاون ارشد شرکت فورتینت می‌‌گوید ۴۸ درصد از نشت داده در قسمت‌‌های مختلف ناشی از هک اپلیکیشن‌‌های وب بوده و هکرها هم اپلیکیشن‌‌های عمومی را هدف قرار داده‌‌اند.

مدیسون (Madison) در ادامه می‌‌گوید که “تکنولوژی‌‌های کنونی مانند سیستم‌‌های پیش‌‌گیری از نفوذ اپلیکیشن‌‌های امنیتی کنونی تنها محافظتی سطحی در مقابل این تهدیدات ارائه می‌‌کنند.”

این اعلامیه در کنفرانس امنیت و مدیریت ریسک گارتنر (۲۰۱۸) منتشر شد که بر اهمیت یادگیری ماشینی در این فضا نیز تأکید خاصی شد.

طبق اطلاعات گارتنر، یادگیری ماشینی تا سال ۲۰۲۵ به بخشی دائمی و عادی از امنیت تبدیل خواهد شد و مهارت‌‌هایی را به وجود می‌‌آورد و کمبودها را برطرف می‌‌کند. این آژانس مدعی‌‌ست که یادگیری ماشینی برای حل مسائل محدود و شناخته‌‌شده‌‌ای مانند طبقه‌‌بندی فایل‌‌های اجرایی مناسب‌‌تر است.

پیتر فرست‌‌بروک (Peter Firstbrook)، معاون تحقیقاتی گارنتنر عنوان کرد که “ما نمی‌‌توانیم از این حقیقت فرار کنیم که انسان‌‌ها و ماشین‌‌ها یکدیگر را کامل می‌‌کنند. آن‌ها باهم می‌‌توانند بسیار بهتر کار کنند.

وی در ادامه گفت پیشروان مدیریت ریسک و امنیت (SRM) باید بر چگونگی برتری محصولات هوش مصنوعی برحسب الزامات بهره‌‌وری و مدیریتی تمرکز کنند.

فورتینت عنوان کرده است که فایروال اپلیکیشن‌‌های تحت وب برای تشخیص تهدیدات بر یادگیری اپلیکیشنی متکی (AL) بوده است اما این سیستم دارای محدودیت‌‌هایی‌‌ست.

طبق گفته‌‌ی فورتینت، AL از رویکرد یک‌‌لایه‌‌ای برای تشخیص تهدیدات بر اساس تطابق دادن ورودی‌‌ها با موارد مورد مشاهده‌‌ی آن عمل می‌‌کند، یعنی هرگونه تنوع در سیستم را به‌عنوان تهدید شناسایی می‌‌کند. این محدودیت بر تیم‌‌های امنیتی که پیش‌تر به دلیل مسائلی مانند اخراج کارکنان و دیگر محدودیت‌‌های موردنیاز برای سپری کردن زمان جهت مقابله با این تهدیدات دچار گرفتاری شده بودند، تأثیر گذاشت.

شرکت گفته است که نرم‌‌افزار جدید آن با یادگیری ماشینی، همه‌‌ی محدودیت‌‌های سیستم AL را با سیستم دولایه‌‌ای و یادگیری ماشینی مبتنی بر هوش مصنوعی و احتمالات آماری برای تشخیص جداگانه‌‌ی تهدیدات برطرف می‌‌کند.

شرکت فورتینت پس از اعلامیه روز سه‌‌شنبه، معاملات را در ۶۳.۲۰ دلار پایان داد و ۱/۱۷ درصد در دوره روزانه رشد نشان داد. سهام شرکت در رده‌‌بندی بورس نیز رتبه‌‌ی خوبی را نشان دادند.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.