شرکت فناوری بلاکچین Blockstream نسخه بتای ماهواره API را برای انتشار داده‌‌ها راه اندازی می‌‌کند

شرکت فناوری بلاکچین Blockstream نسخه بتای ماهواره API Blockstream خود را که برای انتشار داده‌‌ها از طریق شبکه ماهواره‌‌ای شرکت طراحی شده است، راه اندازی می‌‌کند. خبر این راه اندازی طی بیانیه‌‌ی رسمی در روز ۱۶ ژانویه منتشر شد.

0 88

این اقدام در پی توسعه خدمات ماهواره‌‌ای این شرکت که در ماه دسامبر، زمانی که انتشار بلاکچین بیت کوین (BTC) در مقیاس جهانی را شروع کرد، صورت می‌‌گیرد. طبق گزارشات صورت گرفته هدف فضای بیت کوین Blockstream، آزاد کردن شبکه رمز ارز از وابستگی به اتصال اینترنت زمینی و در نتیجه افزایش قدرت آن است.

محصول جدیدData Agnostic” ” اجازه می‌‌دهد که از ماهواره‌‌های آن برای پیام‌‌های کریپتو استفاده شود و کاربران با استفاده از شبکه آزمایشی لایتنینگ بتوانند کارمزد خدمات را بپردازند که این یعنی در حال حاضر انتشار اطلاعات رایگان است. توسعه دهندگان می‌‌توانند پیام ها را از طریق یک API RESTful (اپلیکیشن برنامه نویسی واسطه) ارسال کنند، در حالی که کاربران قادر به ارسال پیام از طریق وب سایت Blockstream خواهند بود.

تیم پشت ماهواره API Blockstream حداکثر اندازه پیام‌‌ها را محدود کرده است، به طوری که هر پیام می‌‌تواند ظرف ده ثانیه منتقل شود. در این اعلامیه این نکته نیز ذکر شده است که انتظار می‌‌رود که توسعه دهندگان برای ارسال بیت‌‌های بزرگتر داده، از رمزنگاری، چند تکه کردن و مونتاژ مجدد پیام‌‌های بزرگ خود استفاده کنند.

از آنجایی که هدف این محصول حفظ حریم خصوصی است، فقط یک کاربر خاص یا یک گروه از کاربران می‌‌توانند داده‌‌های دریافت شده را که از طریق اینترنت ارسال شده است، رمزگشایی کنند. طبق موارد ذکر شده در این اعلامیه، هنگامی که صحبت از “پرداخت” هزینه خدمات می‌‌شود، شبکه لایتنینگ یک سطح اضافی از حریم خصوصی را فراهم می‌‌کند که ارتباط منبع پرداخت با مقصد را قطع می‌‌کند.

Blockstream برای اولین بار برنامه‌‌های خود برای توسعه شبکه ماهواره‌‌ای خود را در ماه اوت سال ۲۰۱۷ اعلام و ادعا کرد که می‌‌خواهد “هر کسی را که در این سیاره است، به شبکه متصل کند” تا آن‌ها از شر آنچه که آن را نفوذ محدود اینترنت جهانی و حتی آزادی محدودتر آنلاین توصیف می‌‌کند، خلاص کند.

هفته گذشته، اداره ملی هوا و فضای ایالات متحده (NASA) یک سیستم مبتنی بر بلاکچین برای مدیریت ترافیک هوایی پیشنهاد داد که از یک بلاکچین منبع باز مجاز برای برقراری یک ارتباط امن، خصوصی و ناشناس با خدمات ترافیک هوایی استفاده می‌‌کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.