شرکت فعال در زمینه امنیت بلاکچین با صرافی بایننس همکاری می‌‌کند

بایننس بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری شده از نظر میزان حجم معاملات در 17 اکتبر اعلام کرد که با شرکت فعال در زمینه امنیت بلاکچین به نام Chainalysis همکاری خواهد کرد.

0 49

مطابق خبری که در 17 اکتبر منتشر شد بایننس (Binance) و Chainalysis قرار است در زمینه ایجاد یک راه‌‌حل در زمینه عملیات‌‌های معاملاتی مشارکت کنند. این همکاری همچنین در راستای اطمینان بخشی به اجرای مقررات مرتبط با مبارزه با پولشویی (AML) و شناخت مشتری (KYC) می‌‌باشد.

بنیان‌‌گذار این شرکت جاناتان لوین (Jonathan Levin) توضیح می‌‌دهد که کسب‌‌وکارهای فعال در زمیه ارزهای رمزنگاری شده با چالش ” کسب اعتماد از سوی قانون‌‌گذاران، موسسات مالی و کاربران مواجه هستند “.

لوین ادامه می‌‌دهد: ما انتظار داریم که مدیران بایننس برای ایجاد برنامه‌‌های مبارزه با پولشویی در سطح جهانی برای کسب رضایت قانون‌‌گذاران و موسسات مالی پیشقدم باشند. نرم‌‌افزار انطباق شناخت تراکنش‌‌های Chainalysis تنها راه‌‌حل شفاف‌‌سازی تراکنش‌‌های رمز ارزهاست.

لوین می‌‌گوید که نرم‌‌افزار Chainalysis از روش‌‌های مانند الگوریتم اختصاصی و تشخیص الگوها برای شناسایی تراکنش‌‌های مشکوک استفاده می‌‌کند. از این پس صرافی بایننس می‌‌تواند از این ویژگی‌‌ها استفاده کند.

وی ژو (Wei Zhou) یکی از مدیران بایننس گفته است که این همکاری به صرافی کمک می‌‌کند تا یک برنامه سازگار بنیادین را ایجاد کند.

ژو اظهار داشت: هدف ما فراهم‌‌سازی زیرساخت‌‌های مناسب برای اکوسیستم بلاکچین و افزایش گردش آزاد پول در جهان با رعایت رهنمودهای قانونی کشورها است.

به طور کلی هر دو شرکت معتقدند که راه‌‌حل انطباق محیط، زمینه فعالیت رمز ارزها را گسترش خواهد داد. علاوه بر این، Chainalysis معتقد است که صرافی‌‌هایی که با آن‌‌ها همکاری کند می‌‌توانند مقررات قانونی را پذیرفته و با بانک‌‌ها همکاری‌‌های لازم را برقرار نمایند. با این‌‌ حال، در رسانه‌‌های اجتماعی و انجمن‌‌ها بسیاری از طرفداران دارایی‌‌های دیجیتال نارضایتی خود را نسبت به این اعلامیه ابراز کرده‌‌اند و نسبت به نقض حریم خصوصی کاربران و نیز افزایش نظارت در سیستم‌‌های مبتنی بر بلاکچین ابراز نگرانی کرده‌‌اند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.