شرکت سونی سیستم مدیریت حقوق دیجیتالی مبتنی بر بلاکچین می‌‌سازد

سونی (Sony) غول ژاپنی عرصه الکترونیک یک سیستم مدیریت حقوق دیجیتالی جدید مبتنی بر بلاکچین توسعه داده است که احتمال اجرای تجاری هم دارد.

0 56

طبق گفته رسانه‌‌ها این سیستم با خوانش محتوای آموزش به عنوان یک استفاده موردی اولیه، به مدیریت اطلاعات مربوط به کپی‌‌رایت محتوای دیجیتال کمک می‌‌کند. این شرکت می‌‌گوید که با وجود مدیریت حق محتوایی که هم‌‌اکنون به شکل دستی در سازمان‌‌ها یا خود سازندگان انجام می‌‌شود، سیستم جدید بلاکچین برای بهینه‌‌تر کردن این کار طراحی شده است.

مشارکت‌‌کنندگان با استفاده از این پلتفرم می‌‌توانند اطلاعاتی مانند تاریخ و زمان ایجاد و نویسنده مطلب را اشتراک‌‌‌‌گذاری و تایید کنند. این پلتفرم به طور خودکار ایجاد حق برای نوشته‌‌ها را هم تایید می‌‌کند.

محتوای دیجیتال مانند کتاب‌‌های الکترونیکی، موسیقی، ویدیو، محتوای واقعیت مجازی و … در این سیستم جدید پشتیبانی می‌‌شوند، که بر سیستم مشابهی استوار است که پیشتر توسط کنگلومرا توسعه داده شده بود. سونی اکنون از احتمال تجاری‌‌سازی این سیستم به عنوان یک خدمت سخن می‌‌گوید.

این شرکت ژاپنی با نوآوری بلاکچین غریبه نیست

ماه گذشته طبق تحقیقی که توسط iPR Daily که یک رسانه متخصص در امر مالکیت معنوی است انجام شد، نشان داد که سونی با دارا بودن حداقل ۲۰ کارکرد، جزو ۳۰ شرکت برتر در زمینه پتنت یا طرح انحصاری بلاکچین است. سونی هدف‌‌هایی که مسیر خود را به سمت آنان تعیین کرده است امروز علام کرد.

طبق گزارش کوین‌‌دسک در ماه آوریل، یکی از طرح‌‌هایی که در اداره پتنت و نشان تجاری ایالات متحده ثبت شده است، مفهومی را توضیح می‌‌دهد که داده‌‌های حقوق دیجیتال را با استفاده از بلاکچین ذخیره‌‌سازی می‌‌کند. این شرکت نوآوری‌‌هایی را نیز از جمله سیستمی برای تایید دسترسی به داده‌‌های کاربران و مدیریت داده‌‌های آموزشی را ثبت کرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.