شرکت ریپل در سال 2018 حدود 535 میلیون دلار توکن XRP فروخته است

با وجود بازار خرسی طاقت ‌‌فرسا در سال 2018، ریپل یکی از سال‌‌های موفقیت‌‌آمیز خود را پشت سر گذاشته و توانسته بیش از نیم‌‌ میلیارد دلار توکن XRP به فروش برساند. این شرکت اعلام کرده است که سرمایه‌‌های به دست آمده را در راه گسترش هرچه بیشتر خود به کار خواهد برد.

0 84

بر اساس گزارش سه‌‌ماهه چهارم 2018 شرکت ریپل (Ripple) که در تاریخ 24 ژانویه منتشر شد، این شرکت در سال 2018 حدود 535.36 میلیون دلار توکن XRP فروخته است.

این گزارش عنوان می‌‌کند که فروش توکن‌‌های XRP در سه‌‌ماهه چهارم 2018 برابر با 129.03 میلیون دلار بوده است، که معادل 0.24 درصد از حجم جهانی XRP می‌‌باشد. حجم معاملات روزانه XRP در سه‌‌ماهه چهارم 2018 برابر با 585.7 میلیون دلار بوده و بعد از سه‌‌ماهه اول سال بیشترین حجم را در اختیار دارد.

در طی سه‌‌ماهه چهارم، 3 میلیارد توکن XRP در اختیار اشخاص ثالت قرار گرفت و 2.4 میلیارد توکن بازگردانده شد. بر اساس این اعلامیه، 600 میلیون توکن XRP که بازگردانده نشدند “به چندین روش مختلف به کار گرفته شده‌‌اند تا از اکوسیستم XRP پشتیبانی شود. در میان پروژه‌‌ها می‌‌توان به RippleNet و Securitize اشاره کرد”.

این گزارش همچنین خاطرنشان می‌‌کند که بی‌‌ثباتی بازده توکن‌‌های XRP در سه‌‌ماهه چهارم برابر با 5 درصد بوده است، که از سال 2016 تاکنون کمترین میزان ثبت‌‌شده می‌‌باشد. در سه‌‌ماهه چهارم 2018، حرکات قیمت XRP “به همان سطح بالایی برگشت که در سه‌‌ماهه اول 2018 شاهد آن بودیم”.

قبل از انتشار این گزارش، شرکت تحلیلی Messari گزارشی را منتشر و ادعا کرد که ارزش بازار XRP ممکن است به میزان 6 میلیارد دلار بیش از حد واقعی نشان داده شده باشد. این گزارش عنوان می‌‌کند که گردش نقدی XRP احتمالا 48 درصد بزرگنمایی شده است و ارزش بازار آن به جای 13 میلیارد دلار موجود در CoinMarketCap، باید برابر با 6.9 میلیارد دلار باشد.

Messari خاطرنشان کرد که ارائه تخمین‌‌های دقیق بدون تایید از جانب شرکت ریپل تقریبا غیرممکن می‌‌باشد و اینکه تا زمان نوشتن گزارش خود آن را دریافت نکرده است.

اوایل هفته جاری، نهاد تحقیقات فین‌‌تک در دانشگاه چینهوا با کمک شرکت ریپل بورسیه‌‌ای تحقیقاتی را در زمینه بلاکچین راه‌‌اندازی کرد. این پروژه در نظر دارد بهترین فارغ‌‌التحصیلان دانشگاهی چین در سال 2019 را دور هم جمع کند تا مقررات جهانی بلاکچین و توسعه صنعتی آن را مورد بررسی قرار دهند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.