شرکت تلگرام از عرضه زبان برنامه‌‌نویسی جدید برای بلاک چین‌‌ TON خبر داد

تلگرام مدت‌‌ها قبل اعلام کرد که قصد دارد بلاک چین‌‌ جدیدی را به وجود آورده و از توکن اختصاصی خود برای انجام تراکنش‌‌های مختلف در آن استفاده کند. مقامات این شرکت به تازگی اعلام کرده‌‌اند که زبان برنامه‌‌نویسی جدیدی با نام Fift را برای این بلاک چین‌‌ توسعه داده‌‌اند که قابلیت ادغام با شبکه بلاک چینی TON را در اختیار دارد و قادر است کدها را به شیوه‌‌ای مناسب بروزرسانی کند.

0 98

زبان برنامه‌‌نویسی جدید برای بلاک چین‌‌ TON:سرویس پیام‌‌رسان مبتنی بر حریم خصوصی تلگرام (Telegram) یک زبان برنامه‌‌نویسی جدید را برای شبکه باز تلگرام (Telegram Open Network) (TON) به وجود آورده است. این خبر در یکی از پست‌‌های منتشر شده در کانال تلگرامی این پروژه در روز 23 مه اعلام شد.

پست مذکور زبان‌‌ برنامه‌‌نویسی جدیدی با نام Fift را معرفی می‌‌کند که به طور ویژه برای توسعه و مدیریت قراردادهای هوشمند بلاک چین‌‌ TON و تعامل با ماشین مجازی TVM) TON) طراحی شده است.

سیستم TVM نیز به نوبه خود کد قراردادهای هوشمند را در بلاک چین‌‌ TON اجرایی خواهد کرد و از تمامی اقدامات لازم برای پردازش پیام‌‌های دریافتی و داده‌‌های بی‌‌وقفه پشتیبانی می‌‌کند تا پیام‌‌های جدید به وجود آمده و داده‌‌ها نیز قابلیت ویرایش شدن داشته باشند. این پست مرور مختصری از زبان برنامه‌‌نویسی Fift شامل اصول آن و اقدامات مبتنی بر TON را فراهم می‌‌آورد.

این عرضه بعد از یکی از گزارشات اخیر صورت گرفت که شرکت تلگرام قصد دارد شبکه TON را در سه‌‌ماهه سوم 2019 راه‌‌اندازی کند. شبکه TON نیز مانند شبکه اتریوم از اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز پشتیبانی خواهد کرد.

عرضه نهایی TON با استقبال زیادی از جانب انجمن‌‌های رمز ارزی و بلاک چین روبرو شده است، همانطور که تلگرام – با بیش از 200 میلیون کاربر– سال گذشته حدود 1.7 میلیارد دلار را از دو عرضه اولیه کوین (ICO) جمع‌‌آوری کرد.

بر اساس گزارشات، تلگرام در ماه اوریل نسخه اولیه بلاک چین‌‌ TON را در اختیار دسته‌‌ای محدود از توسعه‌‌دهندگان قرار داد. اگرچه آزمایش TON نتایج خاصی را به همراه نداشت، دو آزمایش‌‌کننده ناشناس اعلام کردند که این بلاک چین‌‌ “سرعت بسیار بالایی را در تراکنش‌‌ها از خود نشان داده است.”

همچنین TON در ماه آوریل با شرکت تامین کننده آلمانی خدمات مالی Wirecard وارد شراکت شد تا محصولات دیجیتالی مالی جدیدی را توسعه دهند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.