شرکت تتر: بخشی از ذخایر در بیت کوین‌‌ و دارایی‌‌های دیگر سرمایه گذاری شده‌‌اند!

پرونده تتر در دادستانی کل ایالت نیویورک به جنجالی بزرگ تبدیل شده است. وکلای این شرکت در آخرین گفته‌‌های خود ادعا کرده‌‌اند که بخشی از سرمایه گذاری تتر در رمز ارزهایی مانند بیت کوین‌‌ صورت گرفته است. البته این سخنان با واکنش قاضی دادگاه عالی نیویورک همراه بوده است، چرا که خود بیت کوین‌‌ یک دارایی بی‌‌ثبات است و نمی‌‌توان فعلا به عنوان یک پشتیبان برای دارایی‌‌های دیگر به آن نگاه کرد.

0 83

بر اساس یکی از پرونده‌‌های دادگاهی که 21 مه توسط رسانه خبری The Block منتشر شد، شرکت ارائه‌‌دهنده استیبل کوین تتر (Tether) ادعا کرده است که بخشی از ذخایر آن در بیت کوین‌‌ سرمایه گذاری شده‌‌اند.

بر اساس پرونده‌‌ای از روز 16 مه، دیوید میلر (David Miller)، یکی از وکلای شرکت بیت فاینکس (Bitfinex)، اذعان داشت که تتر “بخش کوچکی” از ذخایر خود را در بیت کوین‌‌ سرمایه گذاری کرده است. وی خاطر نشان کرد که “قبل از حکم صادر شده در روز 24 آوریل، تتر در دارایی‌‌هایی غیر از پول نقد و معادل‌‌های آن سرمایه گذاری کرده که در میان آنها می‌‌توان به بیت کوین‌‌ اشاره کرد.” میلر همچنین عنوان کرد که تتر “سرمایه گذاری‌‌های دیگری نیز انجام داده و دارایی‌‌های دیگری را خریده است.”

جوئل ام. کوهن، قاضی دادگاه عالی نیویورک، در پاسخ به اظهارات میلر سوالاتی را در مورد سرمایه گذاری تتر در یک دارایی بی‌‌ثبات مانند بیت کوین‌‌ مطرح کرد:

تتر مانند آرامش قبل از طوفان در فضای رمز ارزها به نظر می‌‌آید. اگر تتر توسط بیت کوین‌‌ پشتیبانی شود، چگونه می‌‌توان به ثبات آن امید داشت؟ اگر دارایی‌‌های شما توسط ارزهایی بی‌‌ثبات پشتیبانی شوند، به نظر می‌‌رسد که گفته‌‌های آنان کاملا درست هستند.

همانطور که قبلا نیز گزارش شده است، دادستانی کل ایالت نیویورک (NYAG) ادعا کرده است که صرافی رمز ارز بیت فاینکس 850 میلیون دلار ضرر مالی داشته و از ذخایر تتر برای پنهان کردن کسری بودجه خود استفاده کرده است. وکلای شرکت تتر شایعات قبلی مبنی بر عدم پشتیبانی کامل استیبل کوین‌‌های این شرکت توسط دلار آمریکا را تایید کرده‌‌اند. به نظر می‌‌رسد که تنها 74% از استیبل کوین‌‌های تتر توسط دلار آمریکا و دارایی‌‌های دیگر پشتیبانی می‌‌شوند.

لتیتیا جیمز (Letitia James) از دادستانی کل ایالت نیویورک از این دو شرکت درخواست کرد مدارک مربوط به توافق میان خود را تحویل دهند.

بعد از این حکم، جوئل ام. کوهن تصمیم گرفت که این دو شرکت باید اختلافات خود را برطرف و پیشنهاد مناسبی را ارائه دهند، با این مضمون که دادستانی کل نیویورک نمی‌‌تواند قدرت کامل خود را در مورد بیت فاینکس و تتر اعمال کند. هردوی این شرکت‌‌ها وجود هر گونه کلاهبرداری را رد و به شدت از دادستانی کل ایالت نیویورک به خاطر رفتار نادرست انتقاد کرده‌‌اند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.