شرکت بازی‌‌سازی Tencent به زودی دو صرافی بیت‌‌کوینی را خریداری می‌کند

Tencent از نام‌‌آشناترین نام‌‌ها در صنعت بازی‌‌سازی است. بر اساس گزارشات، این شرکت ممکن است به زودی دو صرافی رمز ارز را خریداری کند تا طیف فعالیت‌‌های خود را در خارج از مرزهای کشور چین گسترش دهد. به نظر می‌‌رسد که این اقدام در جهت بهبود فروشگاه آنلاین بازی‌‌های Tencent نیز می‌‌باشد.

0 84

شرکت Tencent ممکن است به زودی مالک دو صرافی عمده بیت کوینی باشد. آن‌ها هم‌‌اکنون مشغول آماده‌‌‌‌سازی پیشنهادی مناسب برای مالک کره‌‌ای این دو صرافی هستند.

شرکت Tencent در پی تصاحب Bitstamp و Korbit

رویترز گزارش داده است که Tencent به شیوه‌‌ای فعال به دنبال سرمایه‌‌گذاران مشترک است تا شرکت NXC Corp را خریداری کند، شرکتی که به عنوان مالک Nexon به شمار می‌‌آید. کیم جونگ‌‌جو ظاهرا می‌‌خواهد 98.4 درصد از سهام شرکتی را بفروشد که در سال 1994 آن را تاسیس کرد. این سهام، که تحت مالکیت کیم و همسر وی می‌‌باشند، تقریبا ارزشی برابر با 7.1 تا 8.9 میلیارد دلار دارند.

اگرچه NXC بیش از هر چیز به خاطر شهرت بازی سازی خود شناخته می‌‌شود، اما مالک چندین صرافی رمز ارز‌‌ نیز می‌‌باشد. در اواخر سال 2017، این شرکت اکثر سهام Korbit – دومین صرافی رمز ارز‌‌ بزرگ کره جنوبی در آن زمان – را در معامله‌‌ای به ارزش 150 میلیون دلار به دست آورد. بازار کریپتو کره در این دوره یک و نیم ساله دچار نوسانات بسیار زیادی شده است، اما Korbit همچنان حضوری قاطعانه دارد و حدود 350 میلیون دلار حجم معاملات ماهیانه دارد.

اکتبر سال گذشته، NXMH – یکی از شرکت‌‌های فرعی NXC واقع در بلژیک – تقریبا 80 درصد سهام Bitstamp را خریداری کرد، که قدیمی‌‌ترین صرافی بیت کوین دنیا است. Bitstamp هم‌‌اکنون در میان 50 صرافی برتر قرار دارد و حجم معاملات ماهیانه آن برابر با 1.8 میلیارد دلار است.

این خریدها می‌‌توانند جایگاه خوبی را برای Tencent در صنعت کریپتو دست و پا کنند

با توجه به بازار رمز ارز‌‌ها، بعید به نظر می‌‌رسد که سرمایه گذاری‌‌های کریپتویی Nexon نقش چندانی در تصمیم Tencent برای تصاحب این صرافی‌‌ها داشته باشد. این تصمیم به احتمال بسیار زیاد به جاه‌‌طلبی Tencent برای گسترش برند خود به خارج از مرزهای- چین بازمی‌‌گردد، چرا که قانون‌‌گذاری کشور چین همواره مشکلات زیادی را برای این شرکت به وجود آورده است – و همین مسئله باعث شده که ارزش شرکت نسبت به دوران اوج خود کاهش یابد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.