شرکت آمازون سرویس بلاک چینی جدیدی را راه‌اندازی کرد

آمازون در میان ابرشرکت‌‌هایی قرار دارد که تلاش‌‌های زیادی را برای ورود به دنیای بلاک چین و رمز ارز‌‌ها انجام داده‌‌ است. این شرکت در آخرین اعلامیه خود خبر از راه‌‌اندازی سرویس بلاک چینی جدیدی داده که قادر است شبکه‌‌هایی گسترده را برای شرکت‌‌های مختلف به وجود آورد تا بتوانند تراکنش‌‌های خود را در آن انجام دهند.

0 83

بر اساس یکی از اعلامیه‌‌های رسمی در تاریخ 30 آوریل، سرویس وب آمازون (AWS) که پلتفرم رایانشی ابرشرکت آمازون است به صورت رسمی سرویس جدیدی را با عنوان بلاک چین مدیریت‌‌شده آمازون (AMB) راه‌‌اندازی کرد.

این محصول به مشتریان اجازه خواهد داد شبکه‌‌های بلاک چینی جدیدی را در داخل سازمان‌‌های خود به وجود آورند و از چارچوب‌‌های منبع باز اتریوم و هایپرلجر بهره می‌‌برد. جالب اینجاست که آمازون ادعا می‌‌کند AMB قادر است تا چند میلیون تراکنش را مدیریت کند.

شرکت آمازون تاکید کرد که بلاک چین به عنوان سرویس (BaaS) به کسب و کارها اجازه خواهد داد شبکه‌‌های خود را با هزینه‌‌های بسیار کمتر به وجود آورند، چرا که نیاز به “سخت‌‌افزار، نصب نرم‌‌افزار، ایجاد و مدیریت گواهی برای کنترل دسترسی و پیکربندی تنظیمات شبکه” را از بین می‌‌برد. راهول پاتاک، مدیر کل AMB عنوان کرد:

“بلاک چین مدیریت‌‌شده آمازون بر آماده‌‌سازی ندها، راه‌‌اندازی شبکه، مدیریت گواهی‌‌ها و مقیاس‌‌بندی شبکه نظارت خواهد کرد.”

طبق اعلامیه AWS، شرکت‌‌های عمده‌‌ای که از ABM استفاده کرده‌‌اند شامل شرکت مخابراتی AT&T، Nestle و Singapore Exchange Limited هستند.

آمازون ابتدا در نوامبر سال گذشته ABM را به همراه پایگاه داده لجر کوانتوم آمازون (QLDB) معرفی کرد. QLDB یک پایگاه داده لجر می‌‌باشد که به منظور فراهم آوردن مدارک ثبت‌‌شده شفاف، تغییر ناپذیر و رمزنگاری‌‌شده طراحی شده است و به صورت متمرکز اداره می‌‌شود.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.