شرکت‎های بیمه فرانسوی ازین پس می‎توانند در رمز ارزها سرمایه گذاری کنند

مجلس ملی فرانسه با تصویب لایحه‎ای تحت عنوان “طرح اقدام برای رشد و تحول اقتصادی و تجاری” (Pacte)، به بیمه‎گزاران این شرکت اجازه داد تا بدون محدودیت در رمز ارزهایی نظیر بیت کوین سرمایه گذاری کنند. طبق این قانون، بیمه گزاران همچنین قادر خواهند بود سیاست‌های بیمه عمر را به صورت رمز ارز عرضه نمایند.

0 82

طبق گزارش خبرگزاری صرافی‌های خارجی FXStreet در 11 آوریل، با تصویب قوانین جدید، اکنون شرکت‌های بیمه فرانسوی می‌توانند در رمز ارزها سرمایه گذاری کند.

به گزارش خبرگزاری محلی Les Echos، در 11 آوریل، مجلس ملی فرانسه لایحه‌ای را با هدف بهبود کسب و کارهای محلی شامل محرک‎هایی برای هدایت پس‌اندازهای شخصی به سرمایه گذاری در کسب و کار و تجارت، تصویب کرد. به گزارش رویترز این لایحه با 147 رأی موافق در برابر 50 رأی مخالف تصویب شد.

به موجب این قانون که تحت عنوان “طرح اقدام برای رشد و تحول اقتصادی و تجاری” (Pacte) شناخته می‌شود، شرکت‎های ارائه دهنده بیمه در فرانسه قادر خواهند بود بدون محدودیت در رمز ارزهایی نظیر بیت کوین سرمایه گذاری کنند.

طبق گزارش FXStreet، یکی از بندهای دوگانه این قانون، بیمه‌گزاران را قادر می‌سازد تا از طریق صندوق‌های کارگزاری حرفه‎ای در رمز ارزها سرمایه گذاری کرده و همچنین سیاست‌های بیمه عمر را به صورت رمز ارز عرضه نمایند. این اقدام جدید بر صندوق‌های سرمایه گذاری عمده نیز تاثیر خواهد گذاشت.

طبق اعلام وبسایت اخبار تکنولوژی TrustNodes، Joel Giraud، مدیر بودجه و معاون حزب امانوئل مکرون (La République En Marche)، ضمن تأیید این خبر مدعی شد که “این طرح جدید مرتبط با رمز ارزها هدف اولیه لایحه Pacte  نبود”.

این لایحه به طور ویژه روند خصوصی‌سازی، از جمله فروش سهام دولت در گروه فرودگاهی ADP به منظور جمع‌آوری سرمایه برای تخصیص بودجه برای یک صندوق نوآوری جدید را هدف قرار داده است.

پیش از این در ماه مارس، اریک وورث Eric Woerth، رئیس کمیسیون امور مالی مجلس ملی فرانسه، پیشنهاد ممنوعیت رمز ارزهای غیرقابل پیگیری مانند مونرو (XMR) و زی‌کش (ZEC) را مطرح کرده بود.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.